Центрально-міський районний суд м.кривого рогу
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 216/8335/23
Провадження № 2/216/2918/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
25 грудня 2023 року місто Кривий Ріг
Дніпропетровської області
Суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Онопченко Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державного промислового підприємства «Кривбаспромводопостачання», про поновлення на роботі, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державного промислового підприємства «Кривбаспромводопостачання», про поновлення на роботі.
Суддя, отримавши позовну заяву, перевіряє її відповідність вимогам статей 175, 177 ЦПК України, а також чи не мають місце випадки, коли позовну заяву необхідно повернути, відмовити у відкритті провадження.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до висновку, що позовна заява подана з порушенням вимог ст. 175, 177 ЦПК України.
Так до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Звертаючись до суду з вказаним позовом позивач просить суд зокрема стягнути з Державного промислового підприємства «Кривбаспромводопостачання» на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу у зв`язку з незаконним звільненням, починаючи з 21.11.2023 року до дня ухвалення остаточного рішення суду, визначеного без утримання податків та інших обов`язкових платежів.
Позивачем при зверненні до суду з позовом судовий збір не сплачено.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
В силу ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивач звільнений від сплати судового збору за вимогу про поновленні на роботі.
Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та відновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (або за час вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях. Указаний правовий висновок міститься в постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі N 910/4518/16 (провадження N 12-301гс18).
Крім того, у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду від 15.02.2021 (справа № 372/4328/19, провадження № 61-4765св20) зазначено, що середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні (вимушеного прогулу) за своєю правовою природою не є основною чи додатковою заробітною платою, а також не є заохочувальною чи компенсаційною виплатою (зокрема, компенсацією працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням термінів її виплати) у розумінні статті 2 Закону України «Про оплату праці», тобто середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні (вимушеного прогулу) не входить до структури заробітної плати. З огляду на викладене пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - в справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
З урахуванням наведеного, позивач не звільняється від сплати судового збору у справі за заявленою ним позовною вимогою щодо виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Таким чином, позовні вимоги про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу є вимогою майнового характеру, а отже судовий збір має сплачуватись на загальних підставах у розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до Закону України "Про судовий збір":
за подання фізичною особою до суду позову майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» з 01.01.2023 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розмірі 2684 гривень.
Відтак, позивачу слід надати докази сплати судового збору в розмірі 1073,60 грн за такими реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у Дніпропетровській обл/Ц-М р/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37988155
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA448999980313121206000004652
Код класифікації доходів бюджету 22030101
При заповненні платіжного документу необхідно вказати наступне:
*101; «судовий збір» за позовом
Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху; в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вказані судом обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі, а тому вважаю необхідним позовну заяву залишити без руху для усунення вищевикладених недоліків.
А відтак, для розгляду судом заявлених позивачем вимог йому необхідно подати оригінал документу про сплату судового збору.
За наявністю вищевикладених обставин позовна заява ОСОБА_1 до Державного промислового підприємства «Кривбаспромводопостачання», про поновлення на роботі, не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 95, 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного промислового підприємства «Кривбаспромводопостачання», про поновлення на роботі - залишити без руху для усунення недоліків, зазначених у описовій частині ухвали.
Надати позивачу строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачем копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ухвали суду, позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В.Онопченко
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2023 |
Оприлюднено | 26.12.2023 |
Номер документу | 115882257 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
ОНОПЧЕНКО Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні