Ухвала
від 25.12.2023 по справі 759/25031/23
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/7860/23

ун. № 759/25031/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 грудня 2023 рокуСлідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання: ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні у залі суду клопотання слідчого СВ Святошинського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 420231020800000027 від 15.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

21.12.2023 до суду надійшло клопотання слідчого СВ Святошинського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду об`єктів Борщагівської лінії швидкісного трамваю КП «Київпастранс», а саме станції швидкісного трамваю «Вацлава Гавела» та приміщень, які знаходяться в межах даної станції, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення в рамках кримінального провадження № 420231020800000027 від 15.03.2023 в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Клопотання обґрунтовується тим, що Слідчим відділом Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 420231020800000027 від 15.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Святошинської окружної прокуратури міста Києва.

Під час досудового розслідування встановлено, що посадовими особами КП «Київпастранс» (код ЄДРПОУ 31725604) шляхом проведення тендерів укладено договори надання охоронних послуг з ТОВ «Національна охорона» (код ЄДРПОУ 42089374).

В той же час, за наявною інформацією, вказана охоронна компанія фактично імітує надання охоронних послуг, не має у штаті достатньої кількості охоронців для виконання умов договорів та залучає до чергувань сторонніх непрацевлаштованих осіб без відповідної кваліфікації.

Так, 02.01.2023 за результатами відкритих торгів між Комунальним підприємством «Київпастранс» (далі - Замовник або КП «Київпастранс») в особі начальника служби безпеки та надзвичайних ситуацій ОСОБА_4 , який діє на підставі Довіреності від 19.12.2022 № 06-5/126, з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю «Національна охорона» (далі - Виконавець або ТОВ «Національна охорона») в особі директора ОСОБА_5 укладено договір № 53.23-1 (далі - Договір).

Відповідно до умов договору Виконавець зобов`язується надати Замовникові послуги, зазначені в п.1.2, а Замовник - прийняти і оплатити такі послуги. Найменування послуг: Охорона об`єктів Борщагівської лінії швидкісного трамваю КП «Київпастранс», код 79710000-4 за ДК 021:2015 «Охоронні послуги», згідно з технічними вимогами, що визначені в Додатку №3 до цього договору, і є його невід`ємною частиною. Виконавець надає послуги власними силами та засобами з власних матеріалів, вартість, яких входить в ціну надання послуг. Мета надання послуг: якісне забезпечення безпеки об`єктів, майна та працівників КП «Київпастранс».

Згідно з п.4.1 сума цього договору (ціна договору) визначається згідно з специфікацією (Додаток №1) та згідно розрахунку вартості послуг одного охоронника людино/годин (Додаток №4), що є невід`ємною частиною цього договору і становить 22 092 720,00 грн. (двадцять два мільйони дев`яносто дві тисячі сімсот двадцять гривень 00 копійок) без ПДВ.

Відповідно до п.4.5 оплата за надані послуги здійснюється щомісячно згідно виставленого рахунку Виконавця протягом 30 (тридцяти) робочих днів після підписання сторонами акту наданих послуг, шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Виконавця. Сторони підписують акт наданих послуг не пізніше 10 числа місяця наступного за звітним місяцем.

Термін надання послуг: з 1 січня по 31 грудня 2023 року.

Згідно п.5.2 місце надання послуг та графік роботи постів: система охорони та дислокація постів із зазначенням місцезнаходження об`єктів охорони, кількістю постів та графік роботи постів, зазначається у Додатку №2 до цього договору, що є невід`ємною частиною цього договору.

Відповідно до п.6.1.2 Замовник має право контролювати хід, якість та обсяги надання послуг у строки, встановлені договором шляхом гласних та негласних перевірок.

Згідно з п.6.4.2 Виконавець зобов`язаний забезпечити надання послуг, якість яких відповідає вимогам, встановленим розділом 2 цього договору.

Також, відповідно до п.6.4.4 Виконавець зобов`язаний своїми силами та за власний рахунок усунити допущені під час надання послуг за цим договором недоліки, які містять відступи від умов договору.

Відповідно до п.6.4.15 Виконавець зобов`язаний залучати до охорони об`єктів Замовника виключно дієздатних громадян України не молодше 18-річного віку, які пройшли відповідне професійне навчання або професійну підготовку, уклали трудовий договір із Виконавцем, та подали документи щодо стану здоров`я, відсутності непогашеної чи не знятої судимості.

Відповідно до інформації Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області від 24.05.2023 № 51/3/1-2532 охоронні компанії фактично імітують надання охоронних послуг, не мають в штаті достатньої кількості охоронців для виконання умов договорів та залучають до чергувань сторонніх непрацевлаштованих осіб без відповідної кваліфікації.

Згідно з вимогами статті 10 Закону України «Про охоронну діяльність» під час організації та здійснення охоронної діяльності забороняється залучати до охоронних заходів осіб, які не подали документів, необхідних для влаштування на роботу, або не відповідають кваліфікаційним вимогам.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про охоронну діяльність» умови залучення громадян до охоронної діяльності:

1. Персоналом охорони можуть бути дієздатні громадяни України, які досягли 18-річного віку, пройшли відповідне навчання або професійну підготовку, уклали трудовий договір із суб`єктом господарювання та подали документи, що вони:

1) не перебувають на обліку в органах охорони здоров`я з приводу психічної хвороби, алкоголізму чи наркоманії;

2) не мають непогашеної чи незнятої судимості за скоєння умисних кримінальних правопорушень;

3) не мають обмежень, встановлених судом щодо виконання покладених на них функціональних обов`язків;

4) не мають обмежень за станом здоров`я для виконання функціональних обов`язків;

5) зареєстровані за місцем проживання в установленому законодавством порядку.

2. Фахівець з організації заходів охорони та працівники, задіяні до роботи на пункті централізованого спостереження, повинні відповідати вимогам частини першої цієї статті, мати рівень освіти, визначений ліцензійними умовами, затвердженими Кабінетом Міністрів України, і в установлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки, терміни та порядку підвищувати рівень кваліфікації.

3. Персонал охорони виконує функції з охорони майна за обов`язкової наявності на його одязі ознак належності до відповідного суб`єкта охоронної діяльності згідно з його статутними документами.

4. Персонал охорони під час виконання функціональних обов`язків повинен мати при собі посвідчення з підписом керівника суб`єкта охоронної діяльності, в якому зазначаються прізвище, ім`я, по батькові особи, яка належить до персоналу охорони, дата видачі і термін дії посвідчення та міститься фотокартка особи, якій видано посвідчення.

5. Суб`єкт охоронної діяльності зобов`язаний забезпечувати дотримання законодавства в організації та функціонуванні охорони, прийомі на роботу персоналу охорони, в організації правил носіння відповідного одягу та розпізнавальних знаків, а також в оснащенні засобами оборони та індивідуального захисту.

6. Працевлаштування осіб з інвалідністю здійснюється суб`єктом охоронної діяльності згідно з чинним законодавством виходячи з кількості штатних працівників, не задіяних безпосередньо у виконанні заходів охорони.

У ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні огляду об`єктів Борщагівської лінії швидкісного трамваю КП «Київпастранс», а саме станції швидкісного трамваю «Вацлава Гавела» та приміщень, які знаходяться в межах даної станції, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення в рамках кримінального провадження № 420231020800000027 від 15.03.2023, зокрема для підтвердження чи спростування фактів надання послуг охорони з боку ТОВ «Національна охорона», що має важливе значення для результатів даного кримінального провадження, так як стосується предмету доказування обставин кримінального правопорушення.

Відповідно до укладеного договору надання послуг охорони від 02.01.2023 № 53.23-1 станція швидкісного трамваю «Вацлава Гавела» та приміщення в межах даної станції знаходяться у віданні КП «Київпастранс».

В судове засідання слідчий не з"явився, надав заяву про слухання його клопотання у його відсутність та проив суд його задовольнити.

Перевіривши доводи, викладені у клопотанні, та додані матеріали, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню у зв`язку з наступним.

З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять таку слідчу дію як огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

За змістом статей 223, 237 КПК України огляд є слідчою дією, спрямованою на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні, яка проводиться в межах досудового розслідування кримінального провадження.

Чинний КПК України надає можливість виділити такі види огляду: 1) огляд місцевості; 2) огляд приміщень; 3) огляд речей; 4) огляд документів; 5) огляд трупа; 6) огляд трупа, пов`язаний з ексгумацією.

Підставою для проведення огляду місця події слугує інформація про вчинення кримінального правопорушення, зафіксована у певній процесуальній формі. Без наявності такої інформації проведення огляду місця події не допускається. Така позиція відображена і в постанові Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 07.06.2018 року у справі № 740/5066/15-к, пр. №51-3331км18.

Відповідно до ч.2 ст.237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

У відповідності до ч.1 ст.234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч.5 ст.234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуванних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукуванні речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи. У разі відмови у задоволенні клопотання про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи слідчий, прокурор не має права повторно звертатися до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на обшук того самого житла чи іншого володіння особи, якщо у клопотанні не зазначені нові обставини, які не розглядалися слідчим суддею.

Судом встановлено, що Слідчим відділом Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 420231020800000027 від 15.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Слідчий суддя також враховує, що в постанові Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 05.09.2019 у справі № 518/203/17 зазначено, що огляд місця події - це слідча дія, яка має на меті безпосереднє сприйняття, дослідження обстановки на місці події, виявлення, фіксацію та вилучення різних речових доказів, з`ясування характеру події, що відбулася, встановлення особи злочинця та мотивів скоєння злочину. Огляд місця події є однією з перших та невідкладних слідчо-оперативних дій, а також джерелом отримання доказів.

Слідчий суддя враховує, що як і при обшуку, так під час проведення огляду для участі в даній дії, з метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів.

При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко - чи відеозапис, оглядати і вилучати речі і документи, але лише ті, які мають значення для даного кримінального провадження.

Доводи органу прокуратури та слідчого про те, що розміщені на зазначених вище об"єктах мають відношення до кримінального провадження і мають значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, є обґрунтованими та заслуговують на увагу.

Також слідчий суддя вбачає достатніми підстави вважати, що такі об`єкти мають значення для досудового розслідування, а відомості, які в них містяться, можуть бути доказами під час судового розгляду.

На підставі викладеного, клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 233-235, 237, 369-372 КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл слідчим групи слідчих у даному кримінальному провадженні -

слідчим Святошинського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , а також прокурорам групи прокурорів - прокурорам Святошинської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , дозвіл на проведення огляду об`єктів Борщагівської лінії швидкісного трамваю КП «Київпастранс», а саме станції швидкісного трамваю «Вацлава Гавела» та приміщень, які знаходяться в межах даної станції, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення в рамках кримінального провадження № 420231020800000027 від 15.03.2023.

Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.

Ухвала підлягає обов`язковому виконанню.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення25.12.2023
Оприлюднено26.12.2023
Номер документу115888577
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —759/25031/23

Ухвала від 25.12.2023

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Шум Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні