Ухвала
від 25.12.2023 по справі 908/3717/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

25.12.2023 Справа № 908/3717/23

м. Запоріжжя Запорізької області

Суддя Господарського суду Запорізької області Ярешко О.В., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: представника Концерну Міські теплові мережі Нікітіна Артема Васильовича ( АДРЕСА_1 )

до відповідача: Інституту олійних культур Національної академії Аграрних наук України (70417, Запорізька область, Запорізький район, с. Сонячне, вул. Інститутська, буд. 1)

про стягнення 473 377,85 грн.

ВСТАНОВИВ:

18.12.2023 до Господарського суду Запорізької області через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява (вих. № б/н від 18.12.2023) за підписом представника Концерну Міські теплові мережі Нікітіна Артема Васильовича до Інституту олійних культур Національної академії Аграрних наук України про стягнення 473 377,85 грн. заборгованості за спожиту теплову енергію в період з січня по вересень 2022 включно.

Відповідно до протоколу розподілу судової справи між суддями від 18.12.2023 здійснено автоматизований розподіл позовної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/3717/23 та визначено до розгляду судді Ярешко О.В.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Згідно п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Представником Концерну Міські теплові мережі Нікітіним А.В., яким у системі «Електронний суд» сформовану позовну заяву, у позовній заяві зазначено найменування позивача: Інститут олійних культур Національної академії Аграрних наук України та його місцезнаходження: 70417, Запорізька область, Запорізький район, с. Сонячне, вул. Інститутська, буд. 1.

Тобто, зазначені неправильні найменування та місцезнаходження позивача юридичної особи.

Згідно п.п. 3, 5, 8 ч. 3, ч. 6 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити: обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності). У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Відповідно ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно ч.ч. 1, 4 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

У позовній заяві зазначено, що всупереч вимогам чинного законодавства між позивачем та відповідачем договір з власником (користувачем) будівлі про закупівлю послуги з постачання теплової енергії за державні кошти є неукладеним, тому облік відпущеної теплової енергії здійснювався по особовому рахунку № НОМЕР_1 . Позивачем було надано послугу з постачання теплової енергії відповідачу за період з січня 2022 року по вересень 2022 року на загальну суму 473 377,85 грн., що підтверджується розрахунком основного боргу, рахунками за надані послуги, та рішеннями ЗМР про початок та закінчення опалювального сезону, які знаходяться у публічному доступі на сайті ЗМР. Тобто, відповідач не виконав свої обов`язки згідно вищевказаних нормативно-правових актів по сплаті за надану послугу з постачання теплової енергії, у зв`язку з чим за відповідачем виникла грошова заборгованість за період з січня 2022 року по вересень 2022 року на загальну суму 473 377,85 грн.

У позовній заяві не зазначено, якою саме будівлею (за якою адресою та з якою опалювальною площею) користувався відповідач у спірний період. До позовної заяви не додано доказів щодо належності відповідачу на праві власності/користуванні будівлі, в яку позивачем надавалася теплова енергія в спірний період.

Долучений до позовної заяви розрахунок основного боргу за особовим рахунком № НОМЕР_1 не може вважатися обґрунтованим розрахунком, оскільки містить лише щомісячні суми нарахувань без зазначення розшифрування даних сум, опалювальної площі приміщення.

У рахунках, на які посилається позивач, містяться покази вузла комерційного обліку, за якими визначався обсяг теплової енергії.

Відповідних актів зняття даних показів, на підтвердження показань, що зазначені в рахунках, до позовної заяви не додано.

Відповідно ч. 1 та ч. 2 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву (вих. № б/н від 18.12.2023) Концерну Міські теплові мережі залишити без руху.

2. Надати Концерну Міські теплові мережі строк протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали суду для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в ухвалі, а саме:

1) письмово зазначити повне найменування та місцезнаходження позивача, згідно даних Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України;

2) письмово зазначити та надати належні докази щодо користування відповідачем будівлею (за якою адресою та з якою опалювальною площею) у спірний період;

3) письмово викласти обґрунтований розрахунок суми, що заявлена до стягнення, з зазначенням опалювальної площі будівлі відповідача та з розшифруванням щомісячних нарахувань;

4) надати докази на підтвердження показань вузла комерційного обліку, за якими визначався обсяг теплової енергії у спірний період, та на які міститься посилання в рахунках;

5) надати належні докази надіслання відповідачу документів (доказів) на виконання зазначеної ухвали суду.

3. Роз`яснити Концерну Міські теплові мережі, що в разі невиконання вимог суду щодо усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і буде повернута заявнику згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 25.12.2023 та оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Ярешко

Дата ухвалення рішення25.12.2023
Оприлюднено26.12.2023
Номер документу115893830
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення 473 377,85 грн

Судовий реєстр по справі —908/3717/23

Ухвала від 12.01.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ярешко О.В.

Ухвала від 25.12.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ярешко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні