Ухвала
від 25.12.2023 по справі 911/3707/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032,тел.(044)235-95-51,е-mail:inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"25" грудня 2023 р. м. Київ Справа № 911/3707/23

Суддя Господарського суду Київської області Подоляк Ю.В. розглянувши матеріали

за позовомРелігійної організації «Релігійна громада Парафія Різдва Пресвятої Богородиці Київської Єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) с. Мазінки Бориспільського району Київської області» доПереяславської міської радипровизнання права власності на майно за набувальною давністю встановив:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Релігійної організації «Релігійна громада Парафія Різдва Пресвятої Богородиці Київської Єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) с. Мазінки Бориспільського району Київської області» (далі позивач) до Переяславської міської ради (далі відповідач) про визнання за Релігійною організацією «Релігійна громада Парафія Різдва Пресвятої Богородиці Київської Єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) с. Мазінки Бориспільського району Київської області» право власності на будівлю, що знаходиться за адресою: Київська область, Бориспільський район, Переяславська територіальна громада, с. Мазінки, вулиця Центральна, 30, загальною площею 117,40 м.кв та приналежні до неї господарські будівлі: прибудова з позначкою «а» та вбиральня з позначкою «б».

Подана позовна заява не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та введений в дію 18.10.2023, внесено зміни у ряд законодавчих актів України, зокрема, Господарський процесуальний кодекс України.

Згідно приписів абз. 1 ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

В позовній заяві вказано про відсутність у позивача електронного кабінету. Також у позовній заяві зазначено про наявність електронного кабінету у адвоката позивача.

Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

У відповідності до абз. 2 ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Враховуючи, що позивач, як юридична особа у відповідності до вимог положень абз. 1 ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України в обов`язковому порядку зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, про що вказано в позовній заяві, то у відповідності до положень абз. 2 ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява Релігійної організації «Релігійна громада Парафія Різдва Пресвятої Богородиці Київської Єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) с. Мазінки Бориспільського району Київської області» залишається судом без руху.

Абзацом 2 ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

Суд зазначає про обов`язок Релігійної організації «Релігійна громада Парафія Різдва Пресвятої Богородиці Київської Єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) с. Мазінки Бориспільського району Київської області» зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна (п. 2 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У відповідності до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюються у таких розмірах: 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2684 грн.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.08.2020 у справі № 910/13737/19 викладена правова позиція щодо того, що судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, стягнення, витребування або повернення майна - як рухомих речей, так і нерухомості - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову.

Враховуючи наведене за подання даного позову до господарського суду справляється судовий збір у розмірі у відповідності до вимог пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» як зі ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру.

Позивач в позовній заяві зазначає, що вартість будинку за адресою: Київська область, Бориспільський район, Переяславська територіальна громада, с. Мазінки, вулиця Центральна, 30, загальною площею 117,40 м.кв, на який позивач просить суд визнати право власності за ним, визначена позивачем на рівні 200000 грн. та вказану суму позивач зазначає ціною позову. На підтвердження сплати судового збору за заявлені позовні вимоги майнового характеру позивач надає суду платіжну інструкцію від 01.12.2023 № 4 про сплату судового збору в розмірі 3000 грн.

Разом з тим, позивач визначаючи ціну позову та визначаючи вартість майна на рівні 200000 грн. не надає до матеріалів позовної заяви доказів, які б підтверджували вартість нерухомого майна, на яке позивач просить суд визнати права власності, у зв`язку з чим, суд позбавлений можливості перевірити правильність сплати позивачем судового збору за позовні вимоги майнового характеру, з якими позивач звернувся до суду з даним позовом.

З огляду на зазначене, позивачу необхідно надати суду належні та допустимі докази, які підтверджують вартість спірного майна на рівні 200000 грн.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 6, 162, 163, 164, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України суд,

постановив:

1. Позовну заяву Релігійної організації «Релігійна громада Парафія Різдва Пресвятої Богородиці Київської Єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) с. Мазінки Бориспільського району Київської області» до Переяславської міської ради про визнання за Релігійною організацією «Релігійна громада Парафія Різдва Пресвятої Богородиці Київської Єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) с. Мазінки Бориспільського району Київської області» право власності на будівлю, що знаходиться за адресою: Київська область, Бориспільський район, Переяславська територіальна громада, с. Мазінки, вулиця Центральна, 30, загальною площею 117,40 м.кв та приналежні до неї господарські будівлі: прибудова з позначкою «а» та вбиральня з позначкою «б» залишити без руху.

2. Зобов`язати позивача усунути зазначені в даній ухвалі недоліки позовної заяви, подавши до суду упродовж десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху:

- докази на підтвердження виконання обов`язку Релігійної організації «Релігійна громада Парафія Різдва Пресвятої Богородиці Київської Єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) с. Мазінки Бориспільського району Київської області» зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 Господарського процесуального кодексу України;

- належні та допустимі докази, які підтверджують вартість майна на рівні 200000 грн., на яке позивач просить суд визнати право власності за ним.

3. Попередити позивача що в разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, зазначений у п. 2 цієї ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута йому без розгляду відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

Дана ухвала набирає законної сили у строк та в порядку передбачених ч. 2 ст. 235 ГПК України та у відповідності до ст. 255 ГПК України оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.В. Подоляк

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення25.12.2023
Оприлюднено26.12.2023
Номер документу115894096
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про приватну власність щодо визнання права власності

Судовий реєстр по справі —911/3707/23

Ухвала від 15.01.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

Ухвала від 25.12.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні