Ухвала
від 20.12.2023 по справі 756/3557/23
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

20.12.2023 Справа № 756/3557/23

Справа 756/3557/23

Провадження № 2-ві/756/19/23

У Х В А Л А

20 грудня 2023 року суддя Оболонського районного суду міста Києва Жук М.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Шевчука Андрія Васильовича у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Косарєвої-Соловей Тетяни Вячеславівни, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Ностальгія», товариство з обмеженою відповідальністю «Видавничий дім «Вавилон» про визнання особи такою, що втратила право на спадкування, визнання неправомірними дій нотаріуса, визнання недійсними свідоцтв про право власності та свідоцтв про право на спадкування за законом,

в с т а н о в и в:

В проваджені Оболонського районного суду міста Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , приватного нотаріуса КМНО Косарєвої-Соловей Т.В., треті особи: ТОВ «Телерадіокомпанія «Ностальгія», ТОВ «Видавничий дім «Вавилон» про визнання особи такою, що втратила право на спадкування, визнання неправомірними дій нотаріуса, визнання недійсними свідоцтв про право власності та свідоцтв про право на спадкування за законом.

18.12.2023 року ОСОБА_1 подала до суду заяву про відвід судді Шевчука А.В., мотивуючи тим, що має сумнів у неупередженості та об`єктивності головуючого по справі, оскільки не погоджується з його процесуальними рішеннями та діями під час розгляду даної цивільної справи.

Вказані обставини, на думку заявниці викликає сумніви щодо об`єктивності головуючого судді при розгляді справи та його неупередженості.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.12.2023 року заява ОСОБА_1 про відвід головуючому по справі судді Шевчука А.В. передана на розгляд судді Жуку М.В.

За приписами ч. 8 ст. 40 ЦПК України учасники справи у судове засідання для вирішення питання про відвід судді не викликались.

Згідно зі ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених ст. 37 цього Кодексу.

За приписами ч. 7 ст. 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя зобов`язаний справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства; дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь- якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів.

У постанові від 13.06.2007 року «Про незалежність судової влади» Пленум Верховного Суду України роз`яснив, що відповідно до закону суддя не може брати участь у розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він заінтересований у результаті розгляду справи або є інші обставини, які викликають сумнів в об`єктивності та неупередженості судді.

Як вбачається з п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод (далі - Конвенція) передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характер або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

У відповідності до практики Європейського суду з прав людини, при оцінці безсторонності суду слід розмежовувати суб`єктивний та об`єктивний аспект.

Так у справі «Гаусшильдт проти Данії», «Мироненко і Мартиненко проти України» зазначається, що наявність безсторонності, для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції, має визначатися за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв. Щодо суб`єктивної складової даного поняття, то у справі «Гаусшильдт проти Данії» вказано, що потрібні докази фактичної наявності упередженості судді для відсторонення його від справи. Причому суддя вважається безстороннім, якщо тільки не з`являються докази протилежного. Таким чином, існує презумпція неупередженості судді, а якщо з`являються сумніви щодо цього, то для його відводу в ході об`єктивної перевірки має бути встановлена наявність певної особистої заінтересованості судді, певних його прихильностей, уподобань стосовно однієї зі сторін у справі.

У кожній окремій справі слід визначити, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про те, що суд не є безстороннім (рішення у справі «Мироненко і Мартиненко проти України»). Зазначену позицію Європейського суду підтримав і Верховний Суд України у справі №5-15п12 (ухвала Верховного Суду України від 01.03.2012 у справі №5-15п12).

Тому дослідивши матеріали справи та обставини, зазначені у заяві про відвід, приходжу до висновку, що заява не містить підстав, зазначених у ст. 36 ЦПК України, а незгода сторони з процесуальними рішеннями головуючого судді по даній справі та діями судді під час розгляду справи, не може бути підставою для відводу.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що заявлений ОСОБА_1 відвід безпідставний, а тому у його задоволенні слід відмовити.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 36, 39, 40 ЦПК України, суддя -

у х в а л и в:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Шевчука Андрія Васильовича у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Косарєвої-Соловей Тетяни Вячеславівни, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Ностальгія», товариство з обмеженою відповідальністю «Видавничий дім «Вавилон» про визнання особи такою, що втратила право на спадкування, визнання неправомірними дій нотаріуса, визнання недійсними свідоцтв про право власності та свідоцтв про право на спадкування за законом - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили після її підписання.

Суддя

Дата ухвалення рішення20.12.2023
Оприлюднено27.12.2023

Судовий реєстр по справі —756/3557/23

Ухвала від 21.03.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шевчук А. В.

Ухвала від 20.12.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Жук М. В.

Ухвала від 18.12.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шевчук А. В.

Ухвала від 05.07.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шевчук А. В.

Ухвала від 22.05.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шевчук А. В.

Ухвала від 10.04.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шевчук А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні