Ухвала
від 13.01.2023 по справі 991/232/23
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

Справа №991/232/23

Провадження 1-кс/991/235/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.01.2023 року м. Київ

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 , за участю детектива ОСОБА_2 , розглянувши клопотання №19/372т від 12.01.2023 детектива Національного бюро Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_2 , погоджене прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні № 52022000000000436 від 26.12.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

13.01.2023 детектив Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_2 звернувся до Вищого антикорупційного суду із вказаним клопотанням. Протоколом автоматичного визначення слідчого судді для розгляду клопотання визначено слідчого суддю Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 .

Відповідно до поданого клопотання у провадженні слідчої групи детективів Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України знаходиться кримінальне провадження №52022000000000436 від 26 грудня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що 30.09.2021 року Управлінням капітального будівництва в Івано-Франківській області було оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів №UA-2021-09-30-007608-b на наступну закупівлю: «Нове будівництво навчально-виховного комплексу з використанням незавершеної будівництвом середньої школи на 11 класів» (вул. Шкільна, 9а, с. Чукалівка, Тисменицький район, Івано-Франківська область) Коригування проектно-кошторисної документації (ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013) (ДК 021:2015 - 45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт) із очікуваною вартістю предмета закупівлі - 49 204 543, 00 грн.

За результатами публічних торгів, 09.11.2021 року між Управлінням капітального будівництва в Івано - Франківській області та ТОВ «УКРАГРОБУД - ІНВЕСТ» (78660, Івано - Франківська обл., Косівський р-н, село Кобаки, вулиця Головна, 99; код за ЄДРПОУ: 41477061) було укладено договір №12т про закупівлю підрядних робіт за державні кошти по об`єкту: «Нове будівництво навчально-виховного комплексу з використанням незавершеної будівництвом середньої школи на 11 класів (вул. Шкільна, 9а, с. Чукалівка, Тисменицький район, Івано-Франківська область)». Вартість предмета закупівлі відповідно до договору становить 45 608 898 грн.

Як зазначив детектив, 20.09.2022 у зв`язку із припиненням діяльності УКБ в Івано - Франківській області, об`єкт: «Нове будівництво навчально-виховного комплексу з використанням незавершеної будівництвом середньої школи на 11 класів» (вул. Шкільна, 9а, с. Чукалівка, Тисменицький район, Івано-Франківська область) Коригування проектно-кошторисної документації (ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013) (ДК 021:2015 - 45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт) передано до Івано - Франківської міської ради.

Під час приймання - передачі зазначеного об`єкта встановлено, що Управлінням капітального будівництва в Івано - Франківській області, на підставі вище вказаного договору перераховано ТОВ «УКРАГРОБУД - ІНВЕСТ» за виконані роботи по даному об`єкту кошти на суму 33 587 975 грн. Роботи на вказану суму документально підтверджено актами приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма № КБ-2в) і довідками про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (примірна форма КБ-3). Однак при обстеженні фактично виконаних робіт відповідною комісією Івано - Франківської міської ради, утвореною для прийняття об`єкта: «Нове будівництво навчально-виховного комплексу з використанням незавершеної будівництвом середньої школи на 11 класів» (вул. Шкільна, 9а, с. Чукалівка, Тисменицький район, Івано - Франківська область) Коригування проектно-кошторисної документації (ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013) (ДК 021:2015 - 45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт) встановлено, що об`єми фактично виконаних робіт по даному об`єкту не відповідають об`ємам, що відображені у складених по цьому об`єкту актах приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма № КБ-2в) і довідках про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (примірна форма КБ-3). Частина робіт, які вказані в даних актах як виконані - на суму понад 10 000 000 гривень, фактично не виконані.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «УКРАГРОБУД - ІНВЕСТ» зареєстроване за адресою: вул.Головна, 99, с. Кобаки, Косівський район, Івано-Франківська область. Однак такої юридичної адреси не існує, в зазначеному населеному пункті немає будинку за номером 99. Директором ТОВ «УКРАГРОБУД - ІНВЕСТ» є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , але фактично управління даним товариством здійснюють ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Вищезазначені особи - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 тісно пов`язані із начальником Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що доводиться матеріалами справи.

У зв`язку з викладеним, детективом доводиться, що наявні обґрунтовані підстави вважати, що ще на етапі проведення відкритих торгів на вищевказану закупівлю простежується домовленість між службовими особами Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області та ТОВ «УКРАГРОБУД - ІНВЕСТ» щодо визначення переможця та подальшої їх співпраці.

Окрім того, відповідно до інформації із засобів масової інформації встановлено неодноразові посилання на проведення неякісних робіт з будівництва навчально-виховного комплексу з використанням незавершеної будівництвом середньої школи на 11 класів», що знаходиться на АДРЕСА_1 , що може свідчити про неякісне будівництво зазначеного об`єкта.

У ході досудового розслідування встановлено, що акти приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма № КБ-2в) і довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (примірна форма КБ-3), у яких роботи вказані як виконані, але фактично вони не виконані підписані замовником - начальником Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області ОСОБА_7 та генпідрядником - директором ТОВ «УКРАГРОБУД - ІНВЕСТ» ОСОБА_4 , біля підписів яких є відтиски круглих печаток вказаних юридичних осіб, і також зазначені акти та довідки підписані інженером технічного нагляду ОСОБА_8 , біля підписів якого є відтиски круглої печатки з надписом: «Інженер технічного нагляду ОСОБА_8 ».

У вищевказаних протиправних діях, на переконання детектива, вбачаються ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

З урахуванням викладеного, негласні слідчі (розшукові) дії необхідно провести відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м.Івано-Франківськ.

Таким чином, з метою отримання додаткових відомостей про злочин та осіб, які його вчинили, зокрема, коло співучасників, дійсну мету цих осіб, а також з метою підтвердження або спростування факту причетності вказаних осіб до вчинення особливо тяжкого злочину, з огляду на неможливість отримання таких даних у інший законний спосіб, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні зазначених в клопотанні негласних слідчих (розшукових) дій відносно ОСОБА_5 .

Проведення вищевказаних негласних слідчих (розшукових) дій дасть змогу встановити відомості, які мають значення для кримінального провадження (розмови із особами, що є співучасниками вчинення злочину, а також з іншими особами щодо обставин вчинення злочину, інші звуки, рухи, дії тощо, виконані під час вчинення злочинів, злочинна поведінка), які самостійно, а також у сукупності із іншими доказами будуть мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину та викриття осіб, які його вчинили, встановлення майна, що підлягає спеціальній конфіскації.

Проведення будь-яких інших слідчих дій відкрито призведе до втрати можливості документального фіксування протиправних дій вищезгаданих осіб.

Негласні слідчі (розшукові) дії необхідно проводити строком не менше двох місяців, адже у своїй злочинній діяльності причетні до кримінального правопорушення особи дотримуються правил конспірації, а проведення слідчих дій не дає можливості зафіксувати їхні протиправні дії.

Розглянувши клопотання відповідно до вимог ч. 1 ст. 248 КПК України, вислухавши пояснення детектива, проаналізувавши доводи клопотання і надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов до висновку про задоволення клопотання з таких підстав.

Зміст клопотання відповідає вимогам ч. 2 ст. 248 КПК України.

З огляду на приписи ч. 2 ст. 246 КПК України, негласні слідчі (розшукові) дії проводяться у випадках, якщо відомості про злочин та особу, яка його вчинила, неможливо отримати в іншій спосіб.

Негласні слідчі (розшукові) дії проводяться виключно у кримінальному провадженні щодо тяжких і особливо тяжких злочинів (за виключенням установлення місцезнаходження радіоелектронного засобу).

Відповідно до ч. 3 ст. 248 КПК України слідчий суддя може постановити ухвалу про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, якщо слідчий, прокурор доведе наявність достатніх підстав вважати, що вчинений злочин відповідної тяжкості.

При цьому при вирішенні цього питання слідчий суддя оцінює лише достатність підстав вважати, що відповідне правопорушення було вчинене. Встановлення таких підстав базується на існуванні фактів чи інформації, що події, про які йдеться, становлять склад кримінального правопорушення відповідної тяжкості. Необхідно оцінювати ймовірність і обґрунтованість всіх обставин, проте описані факти в сукупності повинні формувати у слідчого судді внутрішнє переконання щодо вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину (безвідносно до особи, щодо якої ставиться питання про надання дозволу на проведення НСРД).

З метою оцінки наявності обставин, передбачених ч. 3 ст. 248 КПК України, слідчим суддею досліджено матеріали кримінального провадження, які у своїй сукупності, з урахуванням пояснень детектива, дають підстави слідчому судді вважати обґрунтованими доводи про наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, яке відповідно до ст. 12 КК України класифікується як особливо тяжкий злочин, склад якого згідно з ч. 1 ст. 33-1 КПК України віднесений до підсудності Вищого антикорупційного суду.

Отже, у цьому кримінальному провадженні дотримана умова тяжкості кримінального правопорушення, і розгляд цього клопотання відповідно до вимог ч. 2 ст. 33-1, ч. 1, 2 ст. 247 КПК України віднесений до повноважень слідчого судді Вищого антикорупційного суду, що відповідно до ч. 2 ст. 246 та ч. 3 ст. 248 КПК України надає слідчому судді можливість вирішувати питання про дозвіл на проведення НСРД.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 248 КПК України у клопотанні про надання дозволу на проведення НСРД зазначаються, серед іншого, обставини, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні злочину. При чому на даному етапі слідчий суддя не встановлює обґрунтованість підозри конкретної особи, адже це є предметом розгляду при вирішенні інших питань в межах кримінального провадження. Вирішуючи питання про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, слідчий суддя досліджує обставини, що дають підстави вважати особу причетною до вчинення злочину, однак не встановлює обґрунтованості підозри. З урахуванням досліджених відомостей, слідчому судді достатньо підстав вважати, що ОСОБА_5 може бути причетним до вчинення вказаних кримінальних правопорушень за описаних у клопотанні обставин.

З поданих матеріалів детективом не вбачається належності особи, відносно якої подане клопотання, до спеціальних суб`єктів.

З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що детективом наведені відомості, наявні в органу досудового розслідування, що стали підставою для висновку про необхідність проведення негласних слідчих (розшукових) дій, які є можливими і необхідними для отримання фактичних даних, що самостійно чи в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин цього кримінального правопорушення, встановлення осіб, які його вчиняють, і такі відомості неможливо отримати в інший спосіб.

Визначаючи строк дії ухвали про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, слідчий суддя виходить з обсягу та змісту вже проведених під час досудового розслідування слідчих та процесуальних дій, враховує складність розслідування злочинів, в яких особи можуть застосовувати конспірацію з метою приховування своїх дій, строки досудового розслідування і приходить до переконання, що досягти мети у встановленні усіх обставин вчинюваного кримінального правопорушення та наявності всіх необхідних ознак складу злочину можливо протягом двох місяців.

Ідентифікуючі данні (ПІБ, адреси, номери телефонів та ін.) підтверджені у судовому засіданні.

На підставі викладеного, керуючись ст. 246 - 249, 258, 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

1.Клопотання детектива задовольнити.

2.Надати дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м.Івано-Франківськ, строком на 2 (два) місяці з моменту винесення цієї ухвали, а саме:

- зняття інформації з електронних комунікаційних мереж та отримання інформації про абонентські номери телефонів, їх реєстраційних даних, об`єкта справи та його зв`язків по абонентському номеру НОМЕР_1 , оператора мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар» (комплекс технічних засобів електронних комунікацій та споруд, призначених для надання електронних комунікаційних послуг). А саме: зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, що полягає у проведенні із застосуванням відповідних технічних засобів спостереження, відбору та фіксації змісту інформації, яка передається особою та має значення для досудового розслідування, а також одержанні, перетворенні і фіксації різних видів сигналів, що передаються каналами зв`язку;

- установлення місцезнаходження радіообладнання (радіоелектронного засобу), яка полягає в застосуванні технічних засобів для отримання від мережевої інфраструктури або мобільного кінцевого (термінального) обладнання відомостей про місцезнаходження мобільного кінцевого (термінального) обладнання (точки його підключення до мережі), а в мережі фіксованого зв`язку - даних про фізичну адресу кінцевого пункту мережі, без розкриття змісту повідомлень, що передаються по абонентському телефонному номеру НОМЕР_1 , оператора мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар»;

- зняття інформації з електронних інформаційних систем месенджера «Telegram» щодо облікового запису (акаунту), зареєстрованого за абонентським номером НОМЕР_1 , оператора мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар»», що знаходиться у фактичному володінні й користуванні ОСОБА_6 ;

- візуального спостереження за ОСОБА_6 , із використанням відеозапису, фотографування, спеціальних технічних засобів для спостереження;

- аудіо-, відеоконтроль особи ОСОБА_6 в місцях його перебування.

3.Строк дії ухвали два місяці - до 12.03.2023 року.

4.Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її постановлення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудВищий антикорупційний суд
Дата ухвалення рішення13.01.2023
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу115902130
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення негласної слідчої дії

Судовий реєстр по справі —991/232/23

Ухвала від 13.01.2023

Кримінальне

Вищий антикорупційний суд

Федоров О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні