Справа № 585/1468/22
Номер провадження 1-кс/585/1483/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 грудня 2023 року м.Ромни
Слідчий суддяРоменського міськрайонногосуду Сумськоїобласті ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотанняслідчого СВРоменського РВПГоловного управлінняНаціональної поліціїв Сумськійобласті ОСОБА_3 ,погодженим зпрокурором Роменськоїокружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовийдоступ доречей тадокументів,у кримінальномупровадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №42021200000000154 від 12.08.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВРоменського РВПГУ НПв Сумськійобласті ОСОБА_3 звернувся дослідчого суддіРоменського міськрайонногосуду Сумськоїобласті зклопотанням,погодженим прокуроромРоменської окружноїпрокуратури ОСОБА_4 ,про тимчасовийдоступ доречей тадокументів,у кримінальномупровадженні,внесеному доЄРДР за№ 42021200000000154 від 12.08.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.
У клопотанні слідчий вказує, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , зловживаючи службовим становищем, передали у приватну власність земельні ділянки, розташовані в межах ботанічного заказнику місцевого значення ІНФОРМАЦІЯ_2 всупереч вимогам законодавства, що спричинило тяжкі наслідки.
Враховуючи те, що для належного виконання вимог ст.ст. 2, 9, 25, 91 КПК України в частині повного, всебічного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, що підлягають доказуванню, а також встановлення всіх обставин вчинення даного злочину, необхідним є отримання доступу до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 .
В судове засідання слідчий не з`явилася, у заяві до суду просила провести розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала та просила його задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_3 у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.
На підставі ч. 4 ст.107КПКУкраїни фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.
Вирішуючи питання про наявність чи відсутність підстав для задоволення клопотання, здійснюючи судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим суддеювстановлено,що слідчимвідділом РоменськогоРВП ГУНП вСумській областіпроводиться досудоверозслідування укримінальному провадженні,відомості прощо внесенов ЄРДРза №42021200000000154 від 12.08.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.
Дане кримінальне провадження розслідується за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 , які передали у приватну власність земельні ділянки, що розташовані в межах ботанічного заказнику місцевого значення ІНФОРМАЦІЯ_2 всупереч вимогам законодавства, що спричинило тяжкі наслідки.
Відповідно до ч. 1 ст.131КПКУкраїни заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Положеннями ст.132КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Слідчий суддя вважає, що досудовим слідством використані всі надані чинним законодавством можливості щодо отримання необхідної для розкриття кримінального правопорушення інформації без застосування такого заходу його забезпечення, як тимчасовий доступ до речей та документів.
Відповідно з ч.ч.1, 2 ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої перебувають такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Положеннями до ч. 6 ст.163КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Як передбачено ч. 7 ст.163КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Як вбачається з матеріалів клопотання інформація, яка необхідна для проведення досудового розслідування, зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що стороною кримінального провадження доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, оскільки оригінали цих документів зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_3 , а подані їх інші примірними чи копії з аналогічними відомостями, які знаходяться у володінні третіх осіб можуть відрізнятися від тих, які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Слідчий суддяприходить довисновку,що документи,вказані уклопотанні,мають важливезначення длядосудового розслідуваннякримінального провадженняза №42021200000000154 від 12.08.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України, а також слідчим доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
Враховуючи,що вказанідокументи зберігаєтьсяу ІНФОРМАЦІЯ_3 ,зареєстрованої заадресою: АДРЕСА_1 , слідчийсуддя вважає,що вониможуть бутивикористані якдокази підчас досудовогорозслідування укримінальному провадженніза №42021200000000154 від 12.08.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 110, 159, 160, 163-166, 309 та 395 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвілслідчим згрупи слідчих,яким дорученездійснення досудовогорозслідування укримінальному провадженні№ 12022200470000154від 12.08.2021,а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_17 , заступнику начальника СВ Роменського РВП ОСОБА_18 , на тимчасовий доступ до наступних документів відомостей, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомлення з ними, виготовити їх копії та вилучити їх, або вилучити в електронному вигляді, а саме: до матеріалів перевірок ботанічного заказника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з моменту його створення та інших відомостей стосовно даного заказника.
Зобов`язати слідчого, згідно ч. 2 ст. 2 Закону України «Про доступ до судових рішень», повідомити слідчого суддю про звернення рішення до виконання.
Строк дії ухвали встановити на 2 місяці з моменту її постановлення, однак не довше, ніж в межах встановленого законом строку досудового розслідування.
Роз`яснити особам, у володінні яких перебувають речі та документи, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення в частині надання дозволу на вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа-підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
В іншій частині ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_1
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 115912210 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Цвєлодуб Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні