Справа № 296/12810/23
2/296/3512/23
У Х В А Л А
Іменем України
25 грудня 2023 рокум. Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Драч Ю.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант» про зняття заборони відчуження нерухомого майна
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант» про зняття заборони відчуження нерухомого майна накладеного ухвалою суду від 18.09.2007.
Позовна заява відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, спір підсудний Корольовському районному суду м. Житомира.
Підстави, передбачені ч. 1, 4 і 9 ст. 185 та ч. 1 ст. 186 ЦПК України для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі, відсутні.
Зважаючи на категорію та складність справи, приймаючи до уваги предмет позову, характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі, суд вважає, що дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін в судове засідання.
Поряд з вимогою про зняття заборони відчуження нерухомого майна позивач просить звільнити її від сплати судового збору.
Клопотання позивачка мотивує тим, що має скрутне матеріальне становище, потребує проведення термінової операції, є особою з інвалідністю з дитинства 3 групи та отримує допомогу в розмірі 2100,00 грн. щомісячно , тому невзмозі сплатити судовий збір. В підтвердження надала довідку з Управління праці та соціального захисту населення
Дослідивши вказане клопотання вважаю за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до положень ч. 1,3ст.136ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Згідно зі статтею 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати якщо, зокрема, розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Звільнення від сплати судового збору (відстрочення, розстрочення його сплати або зменшення його розміру) з підстав, передбачених ст. 136 ЦПК України та ст. 8 Закону України «Про судовий збір» є прерогативою суду, який вирішує питання відкриття провадження (прийняття заяви, скарги тощо).
Зазначені норми є диспозитивними і встановлюють не обов`язок, а право суду на власний розсуд звільнити особу від сплати судового збору (відстрочити, розстрочити його сплату або зменшити його розмір).
З даної норми вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника.
Тобто, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.
З матеріалів справи вбачається, що підстави, наведені позивачем для звільнення від сплати судового збору є поважними, позивач являється малозабезпеченою особою, майновий стан позивача не дозволяє їй сплатити судовий збір по справі, а тому, суд вважає за можливе задовольнити клопотання та звільнити позивача від сплати судового збору.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.84,187-192,260,261,274,353ЦПК України, ст. 8 Закону України «Про судовий збір», суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання про звільнення від сплати судового збору задовільнити.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору при подачі позовної заяви у цивільній справі № 296/12810/23.
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант» про зняття заборони відчуження нерухомого майна.
Призначити розгляд даної справи у відкритому судовому засіданні на 02 лютого 2024 року 11 год. 00 хв. в приміщенні суду (10014, м. Житомир, майдан Соборний, 1, зал № 303).
Копії ухвал про відкриття спрощеного позовного провадження у справі направити позивачу, іншим сторонам разом з копією позовної заяви та документів, долучених до неї.
Відповідач має право протягом 15 календарних днів з дня отримання даної ухвали надіслати суду заяву із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідач має право в цей же строк надіслати суду, позивачу, за наявності - іншим відповідачам, третім особам копії відзиву та доданих до нього документів, а позивач має право подати до суду відповідь на відзив
Роз`яснити відповідачу, що у разі неподання у встановлений строк заперечень або відзиву на позовну заяву, справа буде вирішена у порядку скороченого позовного провадження на підставі наявних матеріалів, а у випадку неможливості ухвалення судового рішення на підставі наданих матеріалів, справу буде розглянуто за правилами загального позовного провадження.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: kl.zt.court.gov.ua.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Ю. І. Драч
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2023 |
Оприлюднено | 27.12.2023 |
Номер документу | 115916360 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Драч Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні