Рішення
від 19.12.2023 по справі 205/7656/23
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

19.12.2023 Єдиний унікальний номер 205/7656/23

Провадження номер 2/205/2716/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

19.12.2023 р. м.Дніпро

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська у складі:

головуючого судді Курбанової Н.М.,

за участю секретаря судового засідання Галушки А.А.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання втратившим право користування житловим приміщенням,

третя особа: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Рубіновий 5», -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання втратившими право користування житловим приміщенням.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ОСОБА_1 на підставі ордера №412 серія 93 надано право на зайняття жилого приміщення, а саме квартири загальною площею 73,7 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Ордер на отримання житла було видано на ОСОБА_1 у складі сім`ї: дружини ОСОБА_3 , її сина ОСОБА_4 23.06.1996 року у вищезазначеній квартирі було зареєстровано його сина ОСОБА_2 , 1980 року народження. ІНФОРМАЦІЯ_1 у нього народився син ОСОБА_5 . На теперішній час в вищезазначеній квартирі зареєстровані: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_5 . Відповідач ОСОБА_2 з 2005 року переїхав на постійне місце проживання до рф, м. санкт- петербург, де проживає і по теперішній час. З 2005 року ОСОБА_2 не з`являвся до місця його реєстрації та в квартирі відсутні його речі. Оскільки відповідач не мешкає в квартирі з 2005 року, відповідно не сплачує комунальні послуги та не бере участь в утриманні квартири, особистих речей відповідача в квартирі немає, знятися з реєстрації сам не може, оскільки в Україну повертатися не збирається, а отже втратив право на користування квартирою. Відтак, він змушеній звернутися до суду за цим позовом. Факт не проживання ОСОБА_2 в зазначеній квартирі підтверджується актом, виданим головою правління ОСББ «Рубіновий 5». Просить визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1 .

Позивач ОСОБА_1 надав суду заявв, згідно якої позовні вимоги підтримав, просив розглянути справу у його відсутність та не заперечував проти винесення судом заочного рішення.

Третя особа Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Рубіновий 5», будучи належним чином повідомленою судом про дату та час слухання справи, в судове засідання не з`явилася, після чого викликалися до суду, причин поважності своєї неявки суду не надала.

Відповідач ОСОБА_2 повідомлявся про розгляд справи у спрощеному провадженні, а також про необхідність у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, надати відзив на позовну заяву із зазначенням заперечень та доказів, що підтверджують його відзив.

У відповідності до ч. 1ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Відповідач ОСОБА_2 , своєчасно і належним чином повідомлений про час і місце судового розгляду справи у спрощеному порядку, не використав наданого законом права на подачу відзиву на позовну заяву, тому суд, враховуючи згоду представника позивача, відповідно до положень частини першоїстатті 280 ЦПК України, вважає можливим провести заочний розгляд справи, вирішити справу за наявними в матеріалах доказами та ухвалити заочне рішення.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються, приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно ордеру на жиле приміщення № 412 серія 3, виданого 25.06.1993 р. виконавчим комітетом Ленінської райради народних депутатів м.Дніпропетровська, останній виданий ОСОБА_1 на сім`ю з трьох чоловік на право заняття жилого приміщення жилою площею 48,19 кв.м., яке складається з трьох кімнат за адресою: АДРЕСА_1 . Склад сім`ї: ОСОБА_6 основний квартиронаймач, ОСОБА_7 дружина, ОСОБА_8 син.

Згідно довідки №6014 від 27.05.2021 р. за адресою: АДРЕСА_1 до складу сім`ї зареєстрованих входять: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 наймач, зареєстрований з 27.07.1993 р.; ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - син, зареєстрований з 23.05.1980 р.; ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 син, зареєстрований з 02.06.1999 р.

Згідно акту про проживання за місцем вимоги від 02.07.2023 р., складеного ОСББ «Рубіновий 5», ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , прописаний але не проживає зі своїми батьками за адресою: АДРЕСА_1 з травня 2005 р. по теперішній час.

Згідно відповіді Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України від 14.11.2023 р. №91-55666/18/23-Вих., відомостей щодо перетинання державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованою територією громадянином України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в період з 08.11.2017 р. по теперішній час (станом на 14:16 14.11.2023 р.) в Базі даних не виявлено.

За змістом статті 310 ЦК України, фізична особа має право на місце проживання. Фізична особа має право на вільний вибір місця проживання та його зміну, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до частини 4 статті 311 ЦК України фізична особа не може бути виселена або іншим чином примусово позбавлена житла, крім випадків, встановлених законом.

Статтею 327 ЦК України передбачено, що управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

Згідно зістаттею 379 ЦК Українижитлом фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, призначені та придатні для постійного проживання в них.

Відповідно до ч. 1ст. 58 ЖК Україниордер є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.

Статтею 61 ЖК Українизакріплено, що користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення.

Договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем і наймачем - громадянином, на ім`я якого видано ордер.

За змістом абз. 1 п. 10 Постанови Пленуму ВСУ №2 від 12.04.1985 «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового Кодексу України», у справах про визнання наймача або члена його сім`ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням (ст. 71 ЖК), необхідно з`ясовувати причини відсутності відповідача понад встановлені строки. В разі їх поважності (перебування у відрядженні, у осіб, які потребують догляду, внаслідок неправомірної поведінки інших членів сім`ї тощо) суд може продовжити пропущений строк.

Верховний Суд у постанові від 16.12.2020, справа № 571/1292/17 виходить з того, що у справах про визнання наймача або члена його сім`ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням необхідно з`ясовувати причини відсутності відповідача понад встановлені строки. При вирішенні спору про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, необхідно встановити факт відсутності особи у жилому приміщення понад шість місяців та поважність причин такої відсутності. Поважність причин відсутності особи за місцем проживання визначаються судом у кожному конкретному випадку з урахуванням обставин справи та правилЦПК Українищодо оцінки доказів.

Відповідно дост.163ЖК Україниу разі тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених частиною першою, пунктами 1 і 5 частини третьої і частиною четвертоюстатті 71 цього Кодексу.

Тимчасова відсутність наймача та членів його сім`ї не звільняє їх від виконання обов`язків за договором найму жилого приміщення.

Відповідно дост.71 ЖК Українипри тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Якщо наймач або члени його сім`ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.

Відповідно дост.72ЖК Українивизнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Оскільки в судом достовірно встановлено, що відповідач тривалий час, а саме з 2005 року не проживає в спірній квартирі, не сплачує комунальні послуги та не несе будь-яких витрат на утримання вказаного житла, і перешкоди у користуванні даним житловим приміщенням відповідачу не чиняться, відтак, підстави для збереження за нею ним житлового приміщення відсутні.

Тому, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі.

Відповідно доч.6ст.141ЦПК України,якщо позивача,на користьякого ухваленорішення,звільнено відсплати судовогозбору приподачі позову,він стягуєтьсяз відповідачав дохіддержави.

Позивач єучасником бойовихдій,відповідно доположень ЗУ«Про судовийзбір»,звільнений відсплати судовогозбору підчас розглядусправи вусіх судовихінстанціях,тому відповідачмає сплатитив дохіддержави судовийзбір,який складає1073,60грн.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.12,81,141,259,263-265ЦПК України,суд,-

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання втратившим право користування житловим приміщенням задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 , втратившим право користування житловим приміщенням квартирою АДРЕСА_2 .

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути оскаржено позивачем в загальному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або в разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Суддя Курбанова Н. М.

Відомості про учасників справи:

Позивач:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1

Відповідач:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1

Третя особа:

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Рубіновий 5», ЄДРПОУ 44003697, м.Дніпро, бул.Рубіновий, б.5

СудЛенінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення19.12.2023
Оприлюднено27.12.2023
Номер документу115919698
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням

Судовий реєстр по справі —205/7656/23

Рішення від 19.12.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Курбанова Н. М.

Ухвала від 26.09.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Курбанова Н. М.

Ухвала від 04.09.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Курбанова Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні