Спра ва № 2 - 1178/ 2010р.
РІШЕННЯ
Іменем України
24 вересня 2010 року Пер еяслав - Хмельницький міськр айонний суд Київської област і в складі:
головуючої судді Ке рекези Я.І.
при секретарі Дулі Ю.В .
розглянувши у відкритому попередньому судовому засід анні в м. Переяслав - Хмельниць кому справу за позовом ОСОБ А_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Улянівської сільської ра ди про визнання права на спад кове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з позовом. Просять поста новити рішення, в якому визна ти за ними право власності в р івних долях за кожним на буди нок № АДРЕСА_1 та земельну ділянку, для ведення товарно го сільськогосподарського в иробництва площею 2,9200 га., када стровий номер 3223387600:17:004:0003 в порядк у спадкування за заповітом п ісля померлого ІНФОРМАЦІЯ _1 року ОСОБА_5. Посилають ся на те, що є дітьми померлого та його спадкоємцями за запо вітом. До державної нотаріал ьної контори з заявами про пр ийняття спадщини після помер лого батька позивачі звертал ась у встановлений законом с трок. Але у видачі Свідоцтв пр о право на спадщину за запові том їм було відмовлено у зв' язку з відсутністю правовста новлюючого документа на вище вказаний спадковий будинок, та державний акт про право вл асності на земельну ділянку зареєстрований та виданий пі сля смерті батька.
Позивачі в попередньому судовому засіданні позов під тримали та просили його задо вольнити.
Представник відповідача Улянівської сільської р ади в попереднє судове засід ання не з' явився, про день, ча с та місце слухання справи по відомлений належним чином, н а адресу суду направив заяву , в якій просить розглядати сп раву в його відсутності, позо в визнає в повному обсязі, не з аперечує проти його задоволе ння.
Заслухавши пояснення поз ивачів та дослідивши матеріа ли справи, судом встановлено наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року поме р ОСОБА_5, що підтверджуєт ься копією свідоцтва про сме рть серії НОМЕР_1 від 03 трав ня 2004 року.
За життя він був зареєстр ований та проживав за адресо ю: будинок АДРЕСА_1, що підт верджується довідкою Улян івської сільської ради № 299 в ід 12.08.2010 року.
Факт належності ОСОБА_5 вказаного будинку підтверд жується також випискою з гос подарської книги № 1, з якої вб ачається, що власником будин ку є ОСОБА_5; технічним пас портом на будинок.
Отже, суд встановлює фак т, який має юридичне значення , - володіння будинком № АДРЕ СА_1, померлим ІНФОРМАЦІЯ_ 1 року ОСОБА_6, оскільки в ід встановлення вказаного фа кту залежить виникнення прав а позивачів на спадкування м айна.
Згідно довідки Улянівсь кої сільської ради № 392 від 06.0 9.2010 року рішення про виділення земельної ділянки для будів ництва та обслуговування жит лового будинку з господарськ ими приміщеннями та спорудам и на ОСОБА_5 - не зберегло ся.
За життя ОСОБА_5 вживав з аходів щодо отримання Держав ного акта на право приватної власності на земельну ділян ку, але не отримав його. Держав ний акт на право власності на земельну ділянку було видан о 30.08.2006 р., тобто вже після смерті власника.
Після смерті ОСОБА_5 відкрилася спадщина. Позивач і є спадкоємцями померлого з а заповітом, звернулися до но таріальної контори із заявою про прийняття спадщини, була заведена спадкова справа № 527 за 2004 рік. Але у видачі Свідоцт в про право на спадщину за зап овітом на будинок та земельн у ділянку їм було відмовлено , оскільки відсутній правовс тановлюючий документ на житл овий будинок та державний ак т на право власності на земел ьну ділянку був зареєстрован ий та виданий після смерті сп адкодавця.
Відповідно до ст.1218 ЦК Украї ни до складу спадщини входят ь усі права і обов”язки, що нал ежали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не прип инилися внаслідок його смерт і.
Відповідно до ст. 125 ЗК Україн и право власності на земельн у ділянку виникає з моменту д ержавної реєстрації цих прав , тобто з моменту реєстрації в ідповідного Державного акту на право власності на земель ні ділянки.
Отже із зазначеного виходи ть, що право власності на зазн ачену земельну ділянку виник ло у померлого ще за життя, бо належні правовстановлюючі д окументи, що посвідчують пра во власності померлого на вк азану земельну ділянку - Де ржавний акт, виготовлений та зареєстрований, тобто всі ум ови набуття права власності на земельну ділянку дотриман і.
Вимоги про право на спадков е майно позивачі підтверджую ть копіями паспортів; свідо цтвами про народження, де в гр афах батько зазначено «ОСО БА_6»; свідоцтвом про шлюб ОСОБА_1, в якому зазначено, щ о вона змінила прізвище з « ОСОБА_1» на «ОСОБА_1»; коп ією свідоцтва про смерть ОС ОБА_5
Так, як позивачі відповідно до вимог закону вчинили всі д ії, які свідчать про прийнятт я ними спадщини після смерті спадкодавця, то відповідно д о ч. 5 ст. 1268 ЦК України суд визнає за позивачами в рівних долях за кожним право власності на спадкове майно, яке складаєт ься із житлового будинку із г осподарськими будівлями, роз ташованого по АДРЕСА_1 та земельної ділянки для веденн я товарного сільськогоспода рського виробництва площею 2 ,9200 га., кадастровий номер 3223387600:17:004 :0003.
Визнання позову відповіда чем не суперечить закону та н е порушує прав, свобод та інте ресів інших осіб.
Враховуючи позицію сторін , відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК Укра їни, суд дійшов висновку про м ожливість ухвалення рішення в попередньому судовому зас іданні.
На підставі викладеного, ві дповідно до ст. ст. 1218, 1234, 1268 - 1270 ЦК Ук раїни, керуючись ст. ст. 10, 60, ч. 4 с т.130, 212, 213, 214 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА _2, ОСОБА_3 до Улянівськ ої сільської ради про визна ння права на спадкове майно - з адовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ОС ОБА_2, ОСОБА_3 в порядку сп адкування за заповітом право власності на житловий будин ок із господарськими будівля ми, що розташований по АДРЕ СА_1, в рівних частках за кожн им.
Визнати за ОСОБА_1, ОСО БА_2, ОСОБА_3 в порядку спа дкування за заповітом право власності на земельну ділянк у для ведення товарного сіль ськогосподарського виробни цтва, площею 2,9200 га., що розташов ана на території Улянівськ ої сільської ради, кадастро вий номер 3223387600:17:004:0003, в рівних час тках за кожним.
Апеляційну скаргу на рішен ня суду може бути подано прот ягом десяти днів з дня прогол ошення рішення. Особи, які бра ли участь у справі, але не були присутні у судовому засідан ні під час проголошення судо вого рішення, можуть подати а пеляційну скаргу протягом де сяти днів з дня отримання коп ії цього рішення.
Суддя: (підпис)
Згідно з оригіналом
Суддя:(підпис )
Згідно з о
Суд | Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2010 |
Оприлюднено | 14.10.2010 |
Номер документу | 11592236 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні