№ 207/2509/23
№ 2/207/712/23
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2023 року Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Подобєд О.К.
при секретарі Пильовій І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам`янське цивільну справу за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Прометей-115» до ОСОБА_1 про стягнення внесків на утримання будинку та прибудинкової території,
ВСТАНОВИВ:
В травні 2023 року представник Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Прометей-115» адвокат Крамаренко Г.М. звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 , у якій просить стягнути з відповідачки заборгованість по щомісячним внескам за витрати з утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 12250,73 грн., інфляційні втрати у розмірі 4789,03 грн. та 3% річних у розмірі 1043,93 грн., а також судовий збір та витрати на правничу допомогу.
В обґрунтування пред`явлених позовних вимог позивачем зазначено, що 29.05.2013 року в багатоквартирному будинку АДРЕСА_1 , було створено Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Прометей115». Згідно наказу Департаменту житлово-комунального господарства Кам`янської міської ради №160-Д від 30.08.2016 року затверджено акт приймання-передачі житлового будинку АДРЕСА_1 в управління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Прометей115» та наказано ОСББ «Прометей115» здійснювати управління будинком АДРЕСА_1 з 01.09.2016 року. Саме з 01.09.2016 року ОСББ «Прометей115» здійснює свої функції по управлінню будинком. Рішення загальних зборів ОСББ «Прометей115» є обов`язковим для всіх співвласників. Згідно інформаційної довідки №331447654 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 06.05.2023 року, відповідачка є власником об`єкту нерухомого майна квартири АДРЕСА_2 , загальною площею 48,8 кв.м., житловою площею 28,7 кв.м., на праві приватної власності. Згідно із звітом по особовому рахунку № НОМЕР_1 , за період з 01.09.2016 року по 01.05.2023 року заборгованість відповідача склала 12250,73 грн. За вказаний період внески не були сплачені жодного разу. Окрім того, з відповідачки підлягають стягненню інфляційні втрати у розмірі 4789,03 грн. та 3% річних у розмірі 1043,93 грн. Відповідач не виконує щомісячно рішення загальних зборів та не сплачує щомісячні внески на утримання будинку та прибудинкової території, тому позивач вимушений був звернутись до суду з даною позовною заявою.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності. Не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідачка в судове засідання не з`явилась. Судом вживалися заходи щодо її повідомлення про дату, час та місце розгляду справи належним чином. Про поважні причини неявки суду не повідомила.
Відповідно до положень ч.1 ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Враховуючи наявність у справі достатніх матеріалів про права та обов`язки сторін та те, що представник позивача проти заочного розгляду справи не заперечує, суд, на підставі ч.1 ст. 280 та відповідно до ч.1 ст. 281 ЦПК України, постановив ухвалу про заочний розгляд справи.
На підставі ч.2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази, дійшов до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню за наступних підстав.
Згідно ст. 385 ЦК України, власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту. Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.
У судовому засіданні встановлено, що в багатоквартирному будинку АДРЕСА_1 29.05.2013 року було створено Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Прометей115».
Згідно наказу Департаменту житлово-комунального господарства Кам`янської міської ради № 160-Д від 30.08.2016 року затверджено акт приймання-передачі житлового будинку АДРЕСА_1 в управління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Прометей115» та наказано Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Прометей115» здійснювати управління будинком АДРЕСА_1 з 01.09.2016 року. Отже, з 01.09.2016 року ОСББ «Прометей115» здійснює свої функції по управлінню будинком. Рішення загальних зборів ОСББ «Прометей115» є обов`язковим для всіх співвласників.
Згідно інформаційної довідки №331447654 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 06.05.2023 року, відповідачка є власником об`єкту нерухомого майна квартири АДРЕСА_2 , загальною площею 48,8 кв.м., житловою площею 28,7 кв.м., на праві приватної власності (а.с.12).
Відповідачка не виконує щомісячно рішення загальних зборів позивача та не сплачує щомісячні внески на утримання будинку та прибудинкової території.
Згідно ч.1 ст. 509 ЦК України, зобов`язанням єправовідношення,в якомуодна сторона(боржник)зобов`язана вчинитина користьдругої сторони(кредитора)певну дію(передатимайно,виконати роботу,надати послугу,сплатити грошітощо)або утриматисявід вчиненняпевної дії(негативнезобов`язання),а кредитормає правовимагати відборжника виконанняйого обов`язку.
Відповідно до ст. 609 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно із звітом по особовому рахунку № НОМЕР_1 , за період з 01.09.2016 року по 01.05.2023 року заборгованість відповідача склала 12250,73 грн. За вказаний період внески не були сплачені жодного разу.
Окрім того, з відповідачки підлягають стягненню інфляційні втрати у розмірі 4789,03 грн. та 3% річних у розмірі 1043,93 грн. (а.с.18).
Крім того, позивач просить стягнути з відповідачки 1300,00 грн. в рахунок отримання правничої допомоги.
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Частинами 2, 3 та 4 ст.137ЦПК України передбачено, що за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Так, для підтвердження витрат на правову допомогу позивачем було надано Акт приймання-передачі наданих послуг за Договором №27-04/23 про надання правової допомоги від 18.08.2023 року, укладених між ОСББ «Прометей-115» та адвокатом Крамаренко Г.М. з детальним описом наданих послуг, відповідно до якого визначено розмір витрат на правничу допомогу в сумі 1300,00 грн. на одного боржника.
У відповідності до ст. 141 ЦПК України, суд присуджує до стягнення з відповідача на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2684,00 грн., які сплачено позивачем за подання позову до суду, а також суму понесених витрат на правничу допомогу у розмірі 1300,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 10, 11, 76, 81, 89, 141, 258, 259, 263-265, 268, 280, 354 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Прометей-115» до ОСОБА_1 про стягнення внесків на утримання будинку та прибудинкової території задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Прометей-115» (код ЄДРПОУ 38673427) заборгованість по щомісячним внескам за витрати з утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 12250 гривень 73 копійки, інфляційні втрати у розмірі 4789 гривень 03 копійки та 3% річних у розмірі 1043 гривні 93 копійки.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Прометей-115» (код ЄДРПОУ 38673427) понесені судові витрати за сплату судового збору у розмірі 2684 гривні 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Прометей-115» (код ЄДРПОУ 38673427) понесені витрати на правову допомогу у розмірі 1300 гривень 00 копійок.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України. Повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено з загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя О.К. Подобєд
Суд | Баглійський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2023 |
Оприлюднено | 28.12.2023 |
Номер документу | 115926506 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Баглійський районний суд м.Дніпродзержинська
Подобєд О. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні