Справа № 638/19290/23
Провадження № 2/638/6392/23
УХВАЛА
Іменем України
22 грудня 2023 року м. Харків
Суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Щепіхіна В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до гаражно-будівельного кооперативу №5 Шевченківського району про визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 ,звернувся досуду зпозовною заявоюдо гаражно-будівельногокооперативу №5Шевченківського районупро визнанняправа власностів порядкуспадкування зазаконом.
Ухвалою судді Дзержинського районногосуду містаХаркова від 11.12.2023 вказану позовну заяву залишено без руху через невідповідність її вимогам ЦПК України, встановлено позивачу десятиденний строк для усунення недоліків з дня отримання копії ухвали про залишення позову без руху. Копію ухвали направлено на адресу позивача.
21.12.2023позивач ОСОБА_1 надіславдо судузаяву проусунення недоліків,відповідно до якої позивач зазначив, що судовий збір при наданні позову до суду був сплачений в системі "Ukrsib online" 28.11.2023 адвокатом, який надавав позивачу правову допомогу. До заяви ОСОБА_1 надав копію електронного документу №157818101, що підтверджує сплату судового збору. Ознайомившись з наданими доказами усунення недоліків, суд вважає, що їх недостатньо на підтвердження сплати саме позивачем судового збору.
Відповідно до ст.2 ЗУ "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно з ч.1 ст.58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Положеннями ч. 1 ст.60 ЦПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до ч.4 ст.62 ЦПК України повноваження адвоката, як представника підтверджується довіреністю або ордером, виданим відповідно до ЗУ "Про адвокатуру та авокатську діяльність".
З урахуванням вищезазначеного, суд дійшов висновку, що позивачем не надані докази, що підтверджують повноваження особи (адвоката), на ведення справи в суді, зокрема, на сплату судового збору від імені позивача.
Також, суд звертає увагу позивача на те, що ним не було надано на виконання ухвали суду від 11.12.2023 звіт про оцінку нерухомого майна, а саме: гаражного боксу типу №8 в гаражно-будівельному кооперативі №5 Шевченківського району м. Харкова, що розташований за адресою: м. Харків, вул. 23 Серпня, буд. 10.
Відповідно до статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин суддя вважає за необхідне позовну заяву та додані до неї документи повернути позивачу.
Керуючись ст.185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 догаражно-будівельногокооперативу №5Шевченківського районупро визнанняправа власностів порядкуспадкування зазаконом- повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч. 7ст. 185 ЦПК Україниповернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Суддя В.В. Щепіхіна
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2023 |
Оприлюднено | 28.12.2023 |
Номер документу | 115946342 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Щепіхіна В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні