ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27.12.2023м. СумиСправа № 920/1477/23
Господарський суд Сумської області у складі судді Заєць С.В., перевіривши матеріали позовної заяви від 25.12.2023 (вх. № 5074 від 25.12.2023) у справі № 920/1477/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «НЕОН ГРУП»
(19602, Черкська обл., Черкаський район, Сільрада
Рускополянська (3) Урочище «Кленове», буд. 1А,
код ЄДРПОУ 42012940)
до відповідачів: 1. Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія
«УНІКА» (вул. Теліги Олени, 6В, м. Київ, 04112,
код ЄДРПОУ 20033533)
2. Товариства з обмеженою відповідальністю «Славгород»
(село Славгород, Краснопільський район, Сумська область,
42456, код ЄДРПОУ 32021456),
про стягнення 230 419 грн 69 коп.
УСТАНОВИВ:
25.12.2023 представник позивача через систему «Електронний суд» звернувся до Господарського суду Сумської області з позовною заявою, відповідно до якої просить суд:
1. Постановити рішення, яким стягнути з Приватного акціонерного товариства страхова компанія «УНІКА» (ЄДРПОУ 20033533, 04112, Україна, місто Київ, вул. Теліги Олени 6В) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «НЕОН ГРУП» (ЄДРПОУ 42012940, 19602, Черкаська обл., Черкаський р-н, Сільрада Руськополянська(З), Урочище "Кленове", буд. 1А) недоплачену частину страхового відшкодування у розмірі 52 156 грн. 83 коп.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛАВГОРОД» (ЄДРПОУ 32021456, 42456, Україна, Сумська обл., Краснопільський р-н, село Славгород) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «НЕОН ГРУП» (ЄДРПОУ 42012940, 19602, Черкаська обл., Черкаський р-н, Сільрада Руськополянська(З), Урочище "Кленове", буд. 1А) матеріальну шкоду, завдану внаслідок дорожньо- транспортної пригоди, в сумі 99 070 грн. 22 коп. та шкоду у розмірі 79 192,64 грн., а всього 178 262,86 грн.
3. Стягнути з Приватного акціонерного товариства страхова компанія «УНІКА» (ЄДРПОУ 20033533, 04112, Україна, місто Київ, вул. Теліги Олени 6В) та Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛАВГОРОД» (ЄДРПОУ 32021456, 42456, Україна, Сумська обл., Краснопільський р-н, село Славгород) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «НЕОН ГРУП» (ЄДРПОУ 42012940, 19602, Черкаська обл., Черкаський р-н, Сільрада Руськополянська(З), Урочище "Кленове", буд. ТА) солідарно сплачений позивачем судовий збір, ЗО 000 грн. моральної шкоди, 5 000 грн. за підготовку звіту та витрати на правову допомогу адвоката згідно розрахунку.
Розглянувши подані матеріали суд приходить до наступних висновків:
Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Судом встановлено, що позивачем у поданому позові не зазначено інформації щодо наявності у нього та визначених учасників справи зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема «Електронний суд»).
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги ч. 6 ст. 6, п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Окрім цього, позивачем не зазначено повної адреси відповідача 2 Товариства з обмеженою відповідальністю «Славгород», зокрема не зазначено вулиці та номера будинку.
Також, відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору та його розмір передбачені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами).
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп.1, 2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду: позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб...
В ст.7 Закону України, «Про Державний бюджет України на 2023 рік» визначено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2023 року складає 2684,00 грн.
Як встановлено судом, позовна заява містить дві вимоги майнового характеру:
1. Про стягнення з Приватного акціонерного товариства страхова компанія «УНІКА» недоплачену частину страхового відшкодування у розмірі 52 156 грн. 83 коп.
2. Про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛАВГОРОД» 178 262,86 грн.
У зв`язку з тим, що самостійні позовні вимоги майнового характеру ставляться окремо до кожного з двох відповідачів сума судового збору, яка підлягає сплаті за подання такої позовної заяви, становить 5368 грн (2684+2684).
Проте, за подачу позовної заяви позивачем сплачено 2765 грн судового збору, що підтверджується платіжною інструкцією від 25.12.2023 р. № ПН1766, отже недоплаченою є сума судового збору у розмірі 2603 грн.
Окрім цього, згідно з п.1 ч.1 ст.164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст.172 ГПК України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
До позовної заяви додано Квитанцію № 410641 від 25.12.2023 про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету Користувача ЄСІТС, в якій одержувачем зазначено Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «УНІКА», проте самим позивачем в позовній заяві не зазначається інформація щодо наявності електронного кабінету у ПАТ «Страхова компанія «УНІКА».
Отже, надану квитанцію, суд не може розцінити як належний доказ направлення на адресу ПАТ «Страхова компанія «УНІКА» копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Доказів направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Славгород» позивачем взагалі ніяких не надано.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що позивачем не надано належних доказів направлення на адресу відповідачів копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Також суд зазначає, що відповідно до статті 173 ГПК України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Позивачем в прохальний частині позову, зазначається дві вимоги майнового характеру про стягнення з двох самостійних юридичних осіб майнових вимог, а саме стягнення грошової суми, які виникають із різних правових підстав ( з цивільного договору страхування, та як власника транспортного засобу).
Проте, позивачем в позовній заяві не зазначено обґрунтованих підстав порушення правила об`єднання позовних вимог в одній позовній заяві.
За приписами ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З урахуванням викладених обставин суд залишає позовну заяву без руху, позивачу надається строк для усунення недоліків позовної заяви (зазначення інформації щодо наявності у нього та визначених учасників справи зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема «Електронний суд»; зазначення повної адреси відповідача 2 Товариства з обмеженою відповідальністю «Славгород»; надання належних доказів доплати судового збору у розмірі 2603 грн; надання належних доказів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; обґрунтування підстав порушення правила об`єднання позовних вимог в одній позовній заяві) десять днів з моменту вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву - залишити без руху.
2. Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення копії даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Позивачу зазначити спосіб усунення недоліків позовної заяви - шляхом:
- надання письмових пояснень з зазначенням інформації щодо наявності у нього та визначених учасників справи зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема «Електронний суд»);
- надання письмових пояснень з зазначенням повної адреси відповідача 2 Товариства з обмеженою відповідальністю «Славгород» та надання належних доказів в підтвердження адреси відповідача 2;
- надання належних доказів доплати судового збору у розмірі 2603 грн;
- надання належних доказів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- надання письмового обґрунтування підстав порушення правила об`єднання позовних вимог в одній позовній заяві4. Копію ухвали направити позивачу у справі.
5. Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в день її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяС.В. Заєць
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2023 |
Оприлюднено | 29.12.2023 |
Номер документу | 115971073 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Заєць Світлана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні