ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
25 грудня 2023 рокуСправа № 160/33200/23
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 регіонального управління сил територіальної оборони " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", Військової частини НОМЕР_2 регіонального управління сил територіальної оборони " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
19.12.2023 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 регіонального управління сил територіальної оборони " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", Військової частини НОМЕР_2 регіонального управління сил територіальної оборони " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", в якій позивач просить суд:
- визнати спільно протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 регіонального управління сил територіальної оборони « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ 26630744) та військової частини НОМЕР_2 регіонального управління сил територіальної оборони « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ26630738) щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ) додаткової винагороди у зв`язку з перебуванням на лікуванні за період з 16.02.2023 по 21.02.2023 та у відпустці за станом здоров`я загальною тривалістю 90 календарних днів внаслідок бойового травмування, отриманого під час захисту Батьківщини;
- зобов`язати спільно Військову частину НОМЕР_1 регіонального управління сил територіальної оборони « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ 26630744) та військову частину НОМЕР_2 регіонального управління сил територіальної оборони « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ 26630738) нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 (код РНОКПП НОМЕР_4 ) не отриману додаткову винагороду у зв`язку із перебуванням на стаціонарному лікуванні та у відпустці за станом здоров`я внаслідок бойового травмування у загальній сумі 320000,00 (триста двадцять тисяч) грн 00 коп.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
У ході з`ясування питання відповідності позовної заяви вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України, судом встановлено таке.
Згідно ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника (частина перша статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно ч. 1 ст. 57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
За змістом ч. 4 ст. 59 КАС України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність визначено, що під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема: представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.
Відповідно до ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.
Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Відповідно до пункту 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від від 12.04.2019 №41 (із змінами, внесеними рішеннями Ради адвокатів України від 14.02.2020 №29 та від 17.11.2020 №118 (далі Положення) ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Згідно пп.12.2 п. 12 Положення ордер містить наступні реквізити, зокрема, прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога.
Судом встановлено, що позовна заява від імені ОСОБА_1 подана та підписана представником останнього - адвокатом Боненко Ольгою Вячеславівною.
На підтвердження повноважень представника та підписанта позову до нього в якості додатку було долучено копію ордера на надання правничої (правової) допомоги серії АЕ №1245179 від 18.12.2023.
Як слідує із зазначеного вище ордеру, останній містить інформацію про представництво інтересів Кашанському В.О. у Дніпропетровському окружному адміністративному суді.
Позивачем у даній справі є ОСОБА_1 .
Доказів на підтвердження повноважень щодо представництва інтересів позивача по справі (саме ОСОБА_1 ), матеріали справи не містять, ордер не містить повне ім`я , по батькові особи, якій надається правова допомога, що не відповідає вимогам Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позов від імені ОСОБА_1 підписано особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено у встановленому законом порядку.
Згідно із положеннями пункту 3 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
За таких обставин, суд вважає, що позовна заява підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись статтями 43, 55, 160, 169, 243, 248, 256, 294 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 регіонального управління сил територіальної оборони " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", Військової частини НОМЕР_2 регіонального управління сил територіальної оборони " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, повернути позивачеві.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 8 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали про повернення позовної заяви направити особі, яка його подала, разом із позовом й усіма доданими матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у строки, передбачені ст.ст. 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Царікова
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2023 |
Оприлюднено | 29.12.2023 |
Номер документу | 115976486 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні