04.12.23
Справа №521/24208/23
Провадження №2/521/6222/23
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2023 року м. Одеса
Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді Роїк Д.Я.
за участю секретаря судового засідання Каліної П.О.,
розглянувши в приміщенні Малиновського районного суду м. Одеси в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В:
19 жовтня 2023 року позивачка звернулась до суду із вказаним позовом та просила суд стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти у розмірі 1/4 (однієї четвертої) частини усіх видів його доходу (заробітку), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з дня прийняття рішення і до досягнення дитиною повноліття та судовий збір в сумі 1073, 60 грн.
В судове засідання позивачка не з`явилася, повідомлялася про дату, час та місце, належним чином та своєчасно, подала до суду заяву, в якій просила позовні вимоги задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, повідомлявся про дату, час та місце судового засідання належним чином та своєчасно, причини неявки суду не повідомив, відзиву на позовну заяву не надавав, заяви про розгляд справи з викликом сторін у судове засідання не подав.
У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
Судом розглянуто справу в порядку спрощеного позовного провадження в порядку ч. 1 ст.274ЦПКУкраїни без виклику сторін, за наявними у справі матеріалами.
Суд, вивчивши позовну заяву, дослідивши матеріали справи, вивчивши нормативно-правові акти, які регулюють спірні правовідносини, проаналізувавши і оцінивши докази в їх сукупності, прийшов до наступного.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 18 листопада 2015 року було укладено шлюб між ОСОБА_1 (далі- позивач) та ОСОБА_1 (далі - відповідач), актовий запис № 381 від 18 листопада 2015 року.
ІНФОРМАЦІЯ_1 в шлюбі народилась донька, ОСОБА_3 , актовий запис № 12994 від 23 грудня 2015 року.
У подружжя не склалось сімейне життя, спільних домовленостей не досягнуто.
В 2022 року ховаючись від Російської агресії та війні в країні ОСОБА_1 разом із ОСОБА_3 покинули територію нашої країни та сьогодні проживають в Польщі.
Позивачка весь свій час приділяє дитині, її вихованню та навчанню. Дитина відвідує польську школу. Відповідач проживає окремо. Батько дитиною не цікавиться, участі фінансової не приймає, вихованням спільної доньки не займається. ОСОБА_3 повністю знаходиться на утриманні своєї матері ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
В Декларації прав дитини проголошено, що дитині законом та іншими заходами повинен бути забезпечений спеціальний захист та надані можливості та умови, які б дозволяли їй розвиватися фізично, розумово, морально, духовно та в соціальному відношенні здоровим та нормальним шляхом, що дитина повинна рости під піклуванням та відповідальністю своїх батьків та у будь-якому разі в атмосфері матеріальної забезпеченості, що суспільство та органи публічної влади повинні здійснювати особливе піклування про дитину, яка не має достатніх коштів для існування, що дитина за будь-яких обставин повинна бути серед тих, хто першим отримає захист та допомогу.
Відповідно до роз`яснень, що містяться у п. 17постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківська, материнства та стягнення аліментів»за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.
Батьки дітей мають рівні обов`язки з надання утримання дітей, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 141 СК України мати і батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини.
Розмір аліментівмаєбутинеобхідним тадостатнімдлязабезпечення гармонійногорозвиткудитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Статтею 181 Сімейного кодексу України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі, за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
У відповідності до ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно ч. ч. 1, 6ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Суд роз`яснює сторонам, що відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них.
Згідно до ст.191СКУкраїни аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
Відповідно до ст. 141 ч.1, 6ЦПКУкраїни судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Таким чином суд вважає обґрунтованим стягнути з відповідача на користь позивача суму неоплаченого судового збору у розмірі 1073,60 гривень.
Керуючись ст. ст. 141, 183, 191, 200 СК України, ст.ст. 9-13, 76-83, 95, 128-131, 133, 141, 247, 263-265, 268, 272, 273, 279, 352, 354, 355, 430 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) аліменти у розмірі 1/4 частини усіх видів його доходу (заробітку), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), щомісяця, починаючи з дня подання позову (19 жовтня 2023 року) і до досягнення дитиною повноліття ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ).
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі 1073,60 гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга на заочне рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення суду набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення суду складено 14 грудня 2023 року.
Суддя: Д.Я.Роїк
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2023 |
Оприлюднено | 01.01.2024 |
Номер документу | 116027495 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Роїк Д. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні