Справа №751/10822/23
Провадження №2-н/751/2852/23
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
29 грудня 2023 р. місто Чернігів
Суддя Новозаводського районного суду м. Чернігова Лібстер А. С., розглянувши заяву Житлово-комунального підприємства корпорації «Чернігівоблагропромбуд» про видачу судового наказу про стягнення з боржників ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованості за житлово-комунальні послуги,
ВСТАНОВИВ:
Житлово-комунальне підприємство корпорації «Чернігівоблагропромбуд» (так вказано в заяві) звернулось до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення з боржників ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованості за житлово-комунальні послуги у розмірі 7354,42 грн.
Вивчивши матеріали заяви та долучені до неї письмові докази, оцінивши їх у сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 160 Цивільного процесуального кодексу України (далі за текстом ЦПК України), судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 160 ЦПК України, із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Пунктом 3 ч.1 ст.161 ЦПК України встановлено, що судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
Згідно із п. 1 ч.1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимог статті 163 цього Кодексу.
Відповідно до положень статті 163 ЦПК України в заяві про видачу судового наказу повинно бути зазначено: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника; ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги. До заяви про видачу судового наказу додаються інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Подана до суду заява не відповідає вимогамст.163 ЦПК України.
-Так, назва юридичної особи стягувача не відповідає даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань: повне найменування відсутнє.
-У заяві не зазначено, в якому банку стягувач має рахунок, на який належить перераховувати заборгованість, за відсутності таких даних судовий наказ не буде відповідати вимогам, які пред`являються до виконавчого документа.
-У заяві не вказана жодна з житлово-комунальних послуг, які передбачені Законом України «Про житлово-комунальні послуги» у діючій редакції та в редакції, яка була чинною на час виникнення заборгованості, яку стягувач надає боржнику, відповідно стягувач не має зі споживачем договору про надання конкретної житлової чи житлово-комунальної послуги, який би відповідав вимогам діючого законодавства.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 167 ЦПК України, за результатами заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Зазначені обставини свідчать про те, що існує підстава для відмови у видачі судового наказу, заява подана з порушенням вимог ст. 163 ЦПК України, таким чином відповідно дост.165 ЦПК України у видачі судового наказу повинно бути відмовлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків
На підставі викладено, керуючись ст.ст. 163, 165, 166 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Відмовити Житлово-комунальному підприємству корпорації «Чернігівоблагропромбуд» (так зазначено у заяві) у видачі судового наказу про стягнення з боржників ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованості за житлово-комунальні послуги .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Якщо всудовому засіданнібуло оголошенолише вступнута резолютивнучастини судовогорішення абоу разірозгляду справи(вирішенняпитання)без повідомлення(виклику)учасників справи,зазначений строкобчислюється здня складенняповного судовогорішення. Учасниксправи,якомуповнерішення абоухваласудуне буливрученіудень його(її)проголошення абоскладення,має правонапоновленняпропущеного строкунаапеляційнеоскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала складена 29.12.2023.
Суддя А. С. Лібстер
Суд | Новозаводський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2023 |
Оприлюднено | 01.01.2024 |
Номер документу | 116031737 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Новозаводський районний суд м.Чернігова
Лібстер А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні