Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/2214/23
Провадження № 1-кс/376/367/2023
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" серпня 2023 р. Сквирський районний суд Київської області в складі:
Слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених службових осіб Відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
Встановив:
Скаржник ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Сквирського районного суду Київської області в порядку вимог ст. 303 КПК України зі скаргою на бездіяльність уповноважених службових осіб Відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області щодо невнесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про вчинення кримінального правопорушення.
В обґрунтування скарги зазначає, що 13.07.2023 року ним, ОСОБА_3 подано заяву про вчинене кримінальне правопорушення в порядку ст. 214 КПК України до ВП №1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області, однак не зважаючи на встановлений строк 24 години відомості до ЄРДР не було внесено.
Так, у поданому повідомленні зазначалося, що «28.07.2022 року гр. ОСОБА_4 жителька м. Сквира у приміщенні будинку мистецтв (музичної школа) за адресом: вул. Богачевського, 70, м. Сквира, Білоцерківського р-н., Київської обл. маючи уявну думку про перевагу одної релігійної організації - "Управління Київської єпархії Української православної церкви (православної церкви України)" ЄДРПОУ 36800000 над іншою релігійною організацією - Київською митрополією Української православної церкви код ЄДРПОУ 21510633 до структури, якої входить Свято-Успенська парафія Української Православної Церкви ( Білоцерківської єпархії) ЄДРПОУ: 22209077, що у м. Сквира, яку побудував ОСОБА_3 та є Настоятелем, систематично розповсюджувала недостовірну інформацію, умисно розпалюючи міжрелігійну ворожнечу.
Крім того згадана зловмисниця тоді ж 28.07.2022 року шляхом підроблення офіційного документу «Протоколу парафіяльних зборів релігійної громади Свято - Успенської парафії Української Православної Церкви, (Білоцерківської єпархії) ЄДРПОУ: 22209077», уповноважила сама себе на головування в супереч ст. 35 Конституції України, ст. 8 ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації» та п. 9 Статуту Свято-Успенська парафія Української Православної Церкви ( Білоцерківської єпархії) ЄДРПОУ: 22209077, та протокольно разом із спільниками прийняла ряд рішень, суть яких полягає у відчуженні приміщення храму та майна Свято-Успенської парафії Української Православної Церкви ( Білоцерківської єпархії) ЄДРПОУ: 22209077 на користь іншої релігійної організації чим вчинила Кримінальні правопорушення передбачені ст. 356 КК України (Самоправство) та ст. 358 КК України (підробка офіційного документу).
Згідно чого вже є кримінальне провадження.
Також, 28.07.2022 року на цих зборах було обрано уповноважену особу ОСОБА_5 , житель м. Сквира, член зовсім іншої релігійної організації, а саме: "Управління Київської єпархії Української православної церкви (православної церкви України)" ЄДРПОУ 36800000, який пізніше подав завідома підроблені документи на цих зборах в яких вказав себе керівником - директором, до державного реєстратора чим вчинив кримінальне правопорушення згідно ст. 205-1ККУ.»
Заяву було прийнято службовими особами відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області, що підтверджується талоном повідомленням єдиного обліку № 24 61 від 13.07.2023 року.
Однак, після отримання уповноваженими службовими особами Відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області заяви ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення, жодних дій, спрямованих на внесення наданих ним відомостей до ЄРДР не вчинено.
Зважаючи на викладене, скаржник просить слідчого суддю:
Зобов`язати посадових осіб ВП № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області внести відомості до ЄРДР за вказаною статтею відобразивши, що особу, яка вчинила злочин встановлено - ОСОБА_5 .
Частиною 3 ст. 306 КПК України передбачено, що розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов`язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого, дізнавача чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність слідчого, дізнавача чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Учасники процесу в судове засідання не з`явились, належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду скарги. Слідчий суддя вважає за можливе розглянути скаргу у відсутність не з`явившихся осіб.
У зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, у відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК фіксація за допомогою технічних засобів кримінального провадження у суді не здійснювалась.
Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя приходить до висновку, що скарга ОСОБА_3 підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 303 КПК України під час досудового розслідування заявником може бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.
За змістом ст. 307 КПК України вбачається, що за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування слідчий суддя може винести ухвалу про: скасування рішення слідчого чи прокурора; зобов`язання припинити дію; зобов`язання вчинити певну дію; відмову в задоволенні скарги.
Статтею 2 КПК визначені завдання кримінального судочинства, одним з яких є захист особи, суспільства від кримінальних правопорушень.
Реалізація вказаного завдання здійснюється з-поміж іншого шляхом забезпечення кожному громадянину права на звернення до уповноважених органів чи осіб з заявою про вчинене кримінальне правопорушення.
Зазначене право породжує відповідний обов`язок органу досудового розслідування у передбаченому законом порядку відреагувати на такі звернення.
У силу ч. 1 ст. 9 КПК на слідчого покладений обов`язок неухильно додержуватись вимог Кримінального процесуального кодексу.
Забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності слідчого, прокурора є однією із загальних засад кримінального провадження. Відповідно до ст. 24 КПК України це право гарантується кожному.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
Відповідно до вимог 1 ст. 25 КПК України прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в кожному випадку безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення (за виключенням випадків, коли кримінальне провадження може бути розпочате лише на підставі заяви потерпілого) або в разі надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
Згідно з ч. 1ст. 214 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 214 КПК України досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до ЄРДР.
Відповідно до ч. 4 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в листі від 12.01.2017 № 9-49/0/4-17 зазначив, якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК України, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до ст. 284 КПК України.
Слідчий суддя вважає, що факти, викладені в заяві ОСОБА_3 можуть бути перевірені лише шляхом здійснення досудового розслідування після внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що не було здійснено уповноваженою особою відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області, відповідно до положень ст. 214 КПК України, хоча дана обставина зобов`язувала посадову особу відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області, у відповідності до ст. 214 КПК України, внести передбачені законом відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.
Враховуючи вищевказане та керуючись ст.ст. 2,9,25, 60,107,214,303,304,305,306,307,309, 369 - 372 КПК України, слідчий суддя,
Постановив:
Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених службових осіб Відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань задовольнити.
Зобов`язати уповноважених службових осіб Відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості із заяви від 13 липня 2023 року ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення громадянином ОСОБА_5 та розпочати досудове розслідування з приводу повідомлених даних.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2023 |
Оприлюднено | 01.01.2024 |
Номер документу | 116033407 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Сквирський районний суд Київської області
Коваленко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні