Справа № 909/1174/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
29.12.2023 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Неверовської Л. М., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Критий ринок "Прут", вул. Вагилевича Івана, буд. 1, м. Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78200
до відповідача: Агрофірми "Прут", вул. Петлюри, буд. 48, кв. 6 А, м. Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78200
про скасування рішення про (первинну) державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 40386679 від 29.03.2018, щодо об`єкта нерухомого майна: незавершене будівництво, ринок (готовність 70 %) по вул. Стуса-Сагайдачного, м. Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область, площею 1240 м2, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна № 1519395526106, а також усі похідні державні реєстрації речових прав та їх обтяжень які випливають із неї та визнання права власності на будівельні матеріали, що складають об`єкт незавершеного будівництва - ринок (готовність 70 %) по вул. Стуса-Сагайдачного, м. Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область, площею 1240 м2,
встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю "Критий ринок "Прут" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Агрофірми "Прут" про скасування рішення про (первинну) державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 40386679 від 29.03.2018, щодо об`єкта нерухомого майна: незавершене будівництво, ринок (готовність 70 %) по вул. Стуса-Сагайдачного, м. Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область, площею 1240 м2, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна № 1519395526106, а також усі похідні державні реєстрації речових прав та їх обтяжень які випливають із неї та визнання права власності на будівельні матеріали, що складають об`єкт незавершеного будівництва - ринок (готовність 70 %) по вул. Стуса-Сагайдачного, м. Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область, площею 1240 м2.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Суд звертає увагу учасників справи на те, що 18.10.2023 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29 червня 2023 року N 3200-IX" в частині внесення змін до Господарського процесуального кодексу.
Вказаний Закон передбачає обов`язкову наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі з 18 жовтня 2023 року для: адвокатів; нотаріусів, державних та приватних виконавців, арбітражних керівників, судових експертів, органів державної влади та інших державних органів, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб.
Також, вищезазначений Закон передбачає, що у разі звернення до суду особою, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не виконала свого обов`язку, документи такої особи будуть залишатися судом без руху, або повертатися, залежно від виду процесуального документа. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
При цьому, процесуальні наслідки, передбачені ГПК України у разі звернення до суду з документом особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Рішенням від 12 жовтня 2023 року N 977/0/15-23 "Про затвердження Змін до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи" Вища рада правосуддя привела у відповідність норми вказаного Положення до вимог закону.
Подана позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, що в силу ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, є самостійною підставою для залишення позовної заяви без руху.
Так, частина 1 статті 174 цього Кодексу вказує на те що, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Критий ринок "Прут" від 19.12.2023 № 2023/12-04 (вх. № 14228/23 від 25.12.2023) належить залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Згідно ч. 3 та ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. ст. 162, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме оформити позову заяву у відповідності до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України із вказівкою на наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
3. Роз`яснити позивачу положення частин 3, 4 ст. 174 ГПК України про те, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Неверовська Л. М.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2023 |
Оприлюднено | 01.01.2024 |
Номер документу | 116042018 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Неверовська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні