5/312-07-7516
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"09" листопада 2007 р.Справа № 5/312-07-7516
За позовом: Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" в особі Котовських електричних мереж.
до відповідача: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Кодимське зерно”
про стягнення 1 503, 60 грн.
Суддя Могил С. К.
Представники:
від позивача: Мазур В.Л., на підставі довіреності.
від відповідача: не з'явився.
Суть спору: відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" в особі Котовських електричних мереж звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Кодимське зерно”.
Відповідачем не було надано до суду відзиву на позов та не було доведено суду зворотне позовним вимогам позивача.
В процесі розгляду справи представником позивача були надані додаткові документи, які у судовому засіданні судом були розглянуті та залучені до матеріалів справи у якості документальних доказів.
Розглянув матеріали справи, суд встановив:
Як видно з матеріалів справи 27.06.2007 року в с. Лабушне, Кодимського району, Одеської області громадянин Євтодія Л.І. керуючи комбайном державний номерний знак 215-05 ОК здійснив наїзд на електричну опору.
Згідно постанови Кодимського РВ УМВС України в Одеській області від 08.07.2007 року в порушенні кримінальної справи по факту дорожньо –транспортної пригоди було відмовлено.
У вказаній постанові було встановлено, що комбайн державний номерний знак 215-05 ОК належить сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю „Кодимське зерно”.
Матеріалами справи підтверджено витрати позивача на відновлення пошкодженої внаслідок дорожньо –транспортної пригоди опори.
Згідно статті 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Статтею 1172 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 5 ст. 1187 Цивільного кодексу України джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов'язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.
Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Особа, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки, відповідає за завдану шкоду, якщо вона не доведе, що шкоди було завдано внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.
В процесі розгляду справи судом було встановлено, що дорожньо – транспортна пригода сталась під час виконання працівником відповідача трудових обов'язків, пов'язаних із джерелом підвищеної небезпеки, власником якого є відповідач, а таким чином завдана шкода підлягає відшкодуванню саме відповідачем.
Відповідно до статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
В процесі розгляду справи відповідачем не було доведено зворотне позовним вимогам позивача.
За таких обставин, приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані документальні докази та доводи викладені у судових засіданнях в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню з віднесенням судових витрат на рахунок відповідача, у відповідності зі ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 44, 49, 78, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „ Кодимське зерно” (Одеська область, м. Кодима, вул. Дзержинського, 1) код 25025917, на користь відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" в особі Котовських електричних мереж (Одеська область, м. Котовськ, вул. Короленко, 31), р/р № 2600830103797 в Одеському ОУ ВАТ „Ощадбанк” м. Одеси, МФО 328845, код 05479929:
1 503 (одна тисяча п'ятсот три) грн. 60 коп. завданої матеріальної шкоди та збитків, 102 (сто дві) грн. держмита, 118 (сто вісімнадцять) грн. витрат на ІТЗ судового процесу.
Накази видати згідно ст. 116 ГПК України.
Рішення підписано 13.11.2007 року.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя Могил С.К.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2007 |
Оприлюднено | 30.11.2007 |
Номер документу | 1160435 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Могил С.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні