У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.12.2023 Справа №607/25401/23
1-кс/607/7615/2023
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 від 25.12.2023р., про тимчасовий доступ до документів,
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів звернувся старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 , в рамках кримінального провадження №12022210000000285 від 25.11.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, в якому просить надати дозвіл слідчим на тимчасовий доступ до інформації, що містить охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса АДРЕСА_1 , а саме про користувачів ІР адрес: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , в тому числі місце їх знаходження, адреси розташування, зазначенням повних анкетних даних осіб з якими був укладений договір про надання Інтернет-послуг, із наданням можливості скопіювати вказані договори, за період з 00:00 год. 01.01.2023 по 23:59 год. 22.11.2023. Тимчасовий доступ до даної інформації надати із можливістю ознайомитися з нею та отримати її копію на оптичний носій інформації чи в паперовому вигляді.
Старший слідчий у заяві просить проводити судове засідання без його участі з підтриманням вимог клопотання та без участі представників підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Враховуючи викладені старшим слідчим обґрунтування, слідчий суддя вважає за доцільне розглянути клопотання в порядку ч. 2 ст. 163 КПК України з метою уникнення реальної загрози знищення зазначеної документації без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Як зазначено у клопотанні, що ОСОБА_5 діючи за попередньою змовою із ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 в складі організованої групи, організували та сприяли, шляхом усунення перешкод, у незаконному перетині осіб призовного віку через державний кордон України за грошову винагороду, в умовах воєнного стану.
З метою реалізації злочинного наміру, направленого на незаконне переправлення осіб через державний кордон України та внесення недостовірних відомостей до автоматизованої системи - ЄКІС, адміністратором якої є Укртрансбезпека, ОСОБА_5 , діючи з відома учасників організованої групи 24.03.2023, придбав за 3500 доларів США через ОСОБА_9 , який не був обізнаний у злочинних намірах ОСОБА_5 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке має ліцензію на міжнародні перевезення пасажирів легковими автомобілями з електронним ключем доступу до особистого кабінету автоматизованої системи ЄКІС. Дане товариство 30.03.2023 ОСОБА_5 зареєстрував на ОСОБА_10 , який не був обізнаний у злочинних намірах ОСОБА_5 .
21 листопада 2023 року ОСОБА_5 та ОСОБА_6 затримано в порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
22 листопада 2023 року ОСОБА_5 та ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, тобто у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництві такими діями та сприянні їх вчиненню наданням засобів та усуненням перешкод, вчиненого щодо кількох осіб, повторно, з корисливих мотивів, організованою групою.
23 листопада 2023 року ОСОБА_8 та 24 листопада 2023 року ОСОБА_7 , повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, тобто у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництві такими діями та сприянні їх вчиненню наданням засобів та усуненням перешкод, вчиненого щодо кількох осіб, повторно, з корисливих мотивів, організованою групою.
Поряд з цим встановлено, що під час внесення відомостей від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » до інформаційної системи «Шлях», адміністратором якої є Укртрансбезпека особа використовувала IP-адреси: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 які належать підприємству « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса АДРЕСА_1 .
Таким чином, з метою повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування, встановлення до причетності до даного злочину осіб, які займаються вказаною злочинною діяльністю, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме інформації про користувачів ІР адрес: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , в тому числі місце їх знаходження адресу розташування, зазначенням повних анкетних даних осіб з якими був укладений договір про надання Інтернет-послуг, старший слідчий просить клопотання задовольнити.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Окрім того, згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки у них можуть міститись відомості, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, обґрунтованість клопотання старшим слідчим та приймаючи до уваги неможливість отримати відомості в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 159, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 від 25.12.2023р., про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_11 , заступнику начальника відділу СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_12 , старшому слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_13 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , начальнику відділу СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_14 , старшому слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_15 на тимчасовий доступ до інформації, що містить охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса АДРЕСА_1 , а саме про користувачів ІР адрес: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , в тому числі місце їх знаходження, адреси розташування, зазначенням повних анкетних даних осіб з якими був укладений договір про надання Інтернет-послуг, із наданням можливості скопіювати вказані договори, за період з 00:00 год. 01.01.2023 по 23:59 год. 22.11.2023.
Тимчасовий доступ до даної інформації надати із можливістю ознайомитися з нею та отримати її копію на оптичний носій інформації чи в паперовому вигляді.
Строк дії ухвали встановити протягом шістдесяти днів з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 116047717 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дзюбановський Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні