Справа № 766/12563/23
н/п 2-з/766/151/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.12.2023 року м. Херсон
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Майдан С.І., розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області до ОСОБА_1 , треті особи: Фермерське господарство «ЗЕРНЯТКО ПЛЮС», Білозерська селищна військова адміністрація Херсонського району Херсонської області про витребування земельної ділянки з незаконного володіння,
ВСТАНОВИВ:
До Херсонського міського суду Херсонської області надійшла позовна заява Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області до ОСОБА_1 , треті особи: Фермерське господарство «ЗЕРНЯТКО ПЛЮС», Білозерська селищна військова адміністрація Херсонського району Херсонської області про витребування земельної ділянки з незаконного володіння.
Одночасно з поданням позовної заяви позивач звернувся до суду із заявою про забезпечення позову, в якій просить накласти арешт на земельну ділянку площею 6,0497, кадастровий номер 6520355100:04:001:0565 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав: 1868441865203, номер відомостей про речове право: 32320771), яка розташована на території Білозерської селищної ради Херсонського району Херсонської області; заборонити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) розпоряджатись, змінювати цільове призначення, здійснювати перетворення, поділ, об`єднання земельної ділянки з кадастровим номером 6520355100:04:001:0565 з іншими земельними ділянками.
В обґрунтування заяви про забезпечення позову позивач вказав, що 08.07.2019 року державним реєстратором Станіславської сільської ради Білозерського району Херсонської області Сухановим Д.М. на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зареєстровано право власності на земельну ділянку із цільовим призначенням для ведення фермерського господарства з кадастровим номером 6520355100:04:001:0565, площею 6,0497 за ОСОБА_1 . Даний факт підтверджується Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 07.12.2023 № 357435326, яка додана до позовної заяви. Разом із цим, Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області виявлено порушення відповідачем статей 32, 116, 122, 123, 124, 134 Земельного кодексу України та статті 13 Закону України «Про фермерське господарство» під час приватизації вищевказаної земельної ділянки. Будь-яке подальше відчуження відповідачем спірної земельної ділянки порушуватиме державні інтереси, які мають бути захищені в рамках цієї судової справи шляхом витребування саме від відповідача земельної ділянки з незаконного володіння на користь територіальної громади. Реалізація відповідачем права розпорядження спірною земельною ділянкою з кадастровим номером 6520355100:04:001:0565, площею 6,0497 для ведення фермерського господарства, у спосіб визначений абзацом першим частини третьої статті 131 Земельного кодексу України, до вирішення судом спору по суті може утруднити або зробити неможливим виконання судового рішення в разі задоволення позову Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області. Накладення арешту на земельну ділянку є співмірним із заявленою позовною вимогою та підлягає застосуванню судом з метою забезпечення реалізації виконання в майбутньому рішення суду, якщо воно буде ухвалене на користь позивача, та ефективного захисту законних державних та суспільних інтересів. Невжиття заходів забезпечення позову може призвести до наслідків, настання яких (вчинення правочину щодо відчуження земельної ділянки площею 6,0497, кадастровий номер 6520355100:04:001:0565) у разі задоволення позову вимагатиме значних зусиль з боку позивача для захисту законних державних та суспільних інтересів. На сьогоднішній день у відповідача відсутні будь-які перешкоди в розпорядженні спірною земельною ділянкою
Дослідивши подану заяву та долучені до неї документи, суд дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи, має право вжити передбачених ст.150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може суттєво ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Згідно з ч. 3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Як роз`яснено у п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22 грудня 2006 року №9, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Види забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду, а таке рішення може бути постановлено тільки відповідно до заявлених вимог. Заходи забезпечення позову повинні застосовуватися лише у разі необхідності та бути співмірними із заявленими вимогами, оскільки безпідставне забезпечення позову може призвести до порушення прав і законних інтересів інших осіб.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб з метою забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
При вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що є учасниками даного судового процесу.
З наведених у заяві про забезпечення позову і доданих до неї письмових доказів вбачається, що предмет позову з яким звернулося Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області є витребування з незаконного володіння ОСОБА_1 земельної ділянки.
Заявлений захід забезпечення позову є взаємопов`язаний з предметом спору, а невжиття заходів забезпечення може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду по справі, тому слід обмежити право ОСОБА_1 на будь-які реєстраційні дії, пов`язані із спірною земельною ділянкою, шляхом накладення арешту на спірну земельну ділянку.
Враховуючи вищевикладене, заява про забезпечення позову підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 149-151, 260, 261, 353 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву про забезпечення позову за цивільною справою за позовом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області до ОСОБА_1 , треті особи: Фермерське господарство «ЗЕРНЯТКО ПЛЮС», Білозерська селищна військова адміністрація Херсонського району Херсонської області про витребування земельної ділянки з незаконного володіння, задовольнити.
Накласти арешт на земельну ділянку площею 6,0497, кадастровий номер 6520355100:04:001:0565 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав: 1868441865203, номер відомостей про речове право: 32320771), яка розташована на території Білозерської селищної ради Херсонського району Херсонської області.
Заборонити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) розпоряджатись, змінювати цільове призначення, здійснювати перетворення, поділ, об`єднання земельної ділянки з кадастровим номером 6520355100:04:001:0565 з іншими земельними ділянками.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Херсонського апеляційного суду протягом 15-ти днів з дня проголошення ухвали.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяС. І. Майдан
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2023 |
Оприлюднено | 01.01.2024 |
Номер документу | 116048065 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Майдан С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні