Рішення
від 02.01.2024 по справі 755/9404/23
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/9404/23

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" січня 2024 р. Дніпровський районний суд міста Києва в складі головуючого судді Слободянюк А.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення, сторін цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по внескам на утримання будинку та прибудинкової території,

в с т а н о в и в:

У липні 2023 року керівник Об`єднання співвласниками багатоквартирного будинку (далі - ОСББ, Об`єднання) «Русанівський бульвар 4» С.В. Задорожна (копія витягу а.с.25), звернулась до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_2 заборгованість по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 15 611,57 грн., інфляційні втрати в розмірі 3 510,09 грн., 3 % річних в розмірі 690,82 грн., витрати на правничу допомогу в розмірі 2 000,00 гривень, та судовий збір в розмірі 2 684,00 гривень.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачі є власниками у рівних частках кв. АДРЕСА_1 . Співвласниками даного будинку прийнято рішення про створення ОСББ «Русанівський бульвар 4», яке 11 травня 2017 року було зареєстровано у ЄДРПОУ.

На підставі Протоколу загальних зборів ОСББ «Русанівський бульвар 4» від 05 травня 2019 року прийнято рішення про затвердження розміру щомісячних внесків у розмірі 6,20 грн. для фінансування самозабезпечення ОСББ «Русанівський бульвар 4». 22 жовтня 2021 року Протоколом загальних зборів ОСББ «Русанівський бульвар 4» прийнято рішення про затвердження щомісячних внесків на утримання будинку та прибудинкову територію у розмірі 8,20 гривень за кв.м., з яких 2,00 грн. за кв.м. спрямовано на поточне наповнення ремонтного фонду.

У результаті систематичної несплати відповідачем у період з 01 квітня 2020 року по 30 квітня 2023 року щомісячних внесків на утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території у відповідача утворилась заборгованість перед ОСББ, яка станом на 01 червня 2023 року становить 15 611,57 грн. Позивач просить стягнути всього солідарно з відповідачів 19 812,48 грн.

Ухвалою Дніпровським районним судом міста Києва від 10 липня 2023 року позовну заяву залишено без руху (а.с.64,65).

Ухвалою Дніпровським районним судом міста Києва від 02 серпня 2023 року відкрито провадження у цивільній справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (а.с.71,72).

Відповідачам судом направлялись копії ухвали, копії позовної заяви з доданими до неї документами, поштове відправлення повернулось до суду без вручення з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання» від 17 вересня 2023 року та від 12 листопада 2023 року (а.с.75-77, 80-81).

Судом також 10 жовтня 2023 року розміщалось оголошення про розгляд даної справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернату (а.с.79).

У встановлений судом строк відповідачі не скористались правом подачі відзиву на позовну заяву.

Відповідно до положень ч. 8 ст. 178 ЦПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

З огляду на вищезазначене суд, на підставі ч. 5 ст. 279 ЦПК України розглянув справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до положення ч. 2 ст. 247 ЦПК України суд здійснив розгляд справи без фіксування судового процесу технічними засобами.

Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши надані докази, дійшов наступного висновку.

Відповідно положень ст. 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання. Господарче забезпечення діяльності об`єднання може здійснюватися власними силами об`єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб`єктів господарювання. Об`єднання відповідає за своїми зобов`язаннями коштами і майном об`єднання, від свого імені набуває майнові і немайнові права та обов`язки, виступає позивачем та відповідачем у суді. Майно об`єднання утворюється з: майна, переданого йому співвласниками у власність; одержаних доходів; іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законом. Майно, придбане об`єднанням за рахунок внесків та платежів співвласників, є їхньою спільною власністю.

Нормою ст. 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання. Вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. До виключної компетенції загальних зборів співвласників серед іншого відноситься: питання про використання спільного майна; затвердження кошторису, балансу об`єднання та річного звіту; визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників. Для керівництва поточною діяльністю об`єднання обирається правління. Правління має право приймати рішення з питань діяльності об`єднання, визначених статутом. Правління є виконавчим органом об`єднання і підзвітне загальним зборам.

Судом встановлено, що 11 травня 2017 року проведено державну реєстрацію Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4» (витяг а.с.25).

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4» діє на підставі Статуту, який затверджено загальними зборами ОСББ «Русанівський бульвар 4» (протокол від 29 травня 2018 року а.с.9-24).

Протоколом загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4» від 05 травня 2019 року прийнято рішення про затвердження кошторису об`єднання на 2019 рік та щомісячні внески на утримання будинку та прибудинкової території з 01 травня 2019 року у розмірі 6,20 гривень за кв.м.(а.с.27).

Протоколом загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4» від 22 жовтня 2021 року прийнято рішення про затвердження щомісячних внесків на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 8,20 гривень за кв.м., з яких 2,00 гривень за кв.м. спрямувати на поточне наповнення ремонтного фонду (а.с.28).

На виконання статутного завдання Об`єднанням укладено договори, які забезпечують утримання будинку та прибудинкової території, а саме: Договір № 1 на виконання робіт з бухгалтерського обслуговування від 17 березня 2020 року між ОСББ «Русанівський бульвар 4» та ФОП ОСОБА_4 ; Договір № 412-17 з технічного обслуговування ліфтів від 01 грудня 2017 року між Товариством з додатковою відповідальністю «Укрліфтсервіс» та ОСББ «Русанівський бульвар 4»; Договір з технічного обслуговування ліфтів від 30 грудня 2020 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Елевейтор сервіс» та ОСББ «Русанівський бульвар 4»; Договір про надання послуг з технічного обслуговування і ремонту ліфтів від 01 жовтня 2021 року між ДП «Експеримент» та ОСББ «Русанівський бульвар 4»; Договір про постачання електричної енергії № 63981 від 29 червня 2018 року між Публічним акціонерним товариством «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» та ОСББ «Русанвський бульвар 4» (а.с.43-47); Договір № 01256/9-04 від 24 лютого 2020 року на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення між Публічним акціонерним товариством «Київводоканал» та ОСББ «Дарницький бульвар 4»; Договір №8/010720 про надання послуг з комплексного прибирання об`єктів від 01 липня 2020 року між ФОП ОСОБА_5 та ОСББ «Русанівський бульвар 4»; Договір №25/101 про надання послуг по прибиранню будинку та прибудинкової території від 01 січня 2022 року між ФОП ОСОБА_6 та ОСББ «Русанівський бульвар 4»; Договір № 0205-22/02 від 02 травня 2022 року між Комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Дніпровського району м. Києва та ОСББ «Дарницький бульвар 4» (а.с.52-55).

Як вбачається з повідомлення Київського міського бюро технічної інвентаризації Київської міської ради № 8117 (И-2016) від 22 червня 2016 року, направленого на адресу Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації, відповідачам належить на праві власності у рівних частках кв. АДРЕСА_1 (а.с.31-33).

Відповідно до положень ст.322 Цивільного кодексу України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», Об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Статут об`єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства. (ст. 7 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Господарська діяльність, спрямована на задоволення потреб фізичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них території є діяльністю з утримання будинків і прибудинкових територій відповідно до положень ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до статті 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку. До компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку належить визначення розмірів платежів та внесків членів об`єднання.

Згідно ст. 12 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.

У разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду (частина 6 статті 13 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»).

Частина 3 статті 23 цього Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначає, що внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.

Отже, відповідно до наведених вимог чинного законодавства особа, яка є власником квартири, і водночас співвласником будинку, в якому створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, однак не є членом цього об`єднання, зобов`язана брати участь у витратах на управління, утримання та збереження будинку, а об`єднання наділено правом у разі нездійснення цією особою таких дій звернутися до суду з позовом про стягнення нарахованих платежів по цим витратам.

У залежності від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газопостачання, централізоване опалення тощо), 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньо будинкових мереж, освітлення місць загального користування, поточний ремонт тощо), 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання), укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо), стаття 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09 листопада 2017 року № 2189-VШ (вступив в дію з 01 травня 2019 року).

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Судом встановлено, що відповідачі не виконують зобов`язання по оплаті щомісячних внесків на утримання будинку та прибудинкової території, експлуатацію неподільного та загального майна, внаслідок чого за період з травня 2020 року до травня 2023 року (включно) утворилась заборгованість у розмірі 15 611,57 грн., яку позивач просить стягнути з відповідачів солідарно (а.с.26).

Крім того, позивач просить стягнути з відповідачів солідарно інфляційні втрати з травня 2020 року до травня 2023 року (включно) у розмірі 3 510,09 грн. та 3% річних за цей же період у розмірі 690,82 грн. (а.с.26).

Якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу (частина перша стаття 1050 ЦК України). За змістом частини другої до ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно аналізу практики застосування ст. 625 Цивільного кодексу України в цивільному судочинстві, підраховуючи суми стягнень, передбачених ч. 2 ст. 625 ЦК України, суди повинні враховувати, що сума боргу з урахуванням індексу інфляції повинна розраховуватися, виходячи з індексу інфляції за кожний місяць (рік) прострочення, незалежно від того, чи був в певний період індекс інфляції менше одиниці (тобто мала місце не інфляція, а дефляція). Індекси інфляції розраховуються на підставі інформації, опублікованої центральним органом виконавчої влади з питань статистики в газеті «Урядовий кур`єр».

При застосуванні індексу інфляції суд зазначає, що індексу інфляції розраховується не на кожну дату місяця, а в середньому на місяць і здійснюється шляхом множення суми заборгованості на момент її виникнення на сукупний індекс інфляції за період прострочення платежу. При цьому сума боргу, яка сплачується з 1 по 15 день відповідного місяця, індексується з врахуванням цього місяця, а якщо сума боргу сплачується з 16 по 31 день місяця, розрахунок починається з наступного місяця. Аналогічно, якщо погашення заборгованості здійснено з 1 по 15 день відповідного місяця, інфляційні втрати розраховуються без врахування цього місяця, а якщо з 16 по 31 день місяця, то інфляційні втрати розраховуються з врахуванням даного місяця.

Таким чином, ураховуючи порушення відповідачем виконання зобов`язань по сплаті коштів за оплату житлово-комунальних послуг, суд визнає правомірною вимогу позивача щодо стягнення з відповідача на його користь втрати від інфляції внаслідок несвоєчасного розрахунку, а також 3% річних від простроченої суми заборгованості, разом з тим, позивачем при нарахуванні суми інфляційних збитків та трьох відсотків річних не було враховано наступне.

Разом з тим, 24 лютого 2022 року прийнято Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 24 лютого 2022 року.

Постановою Кабінетом Міністрів України від 05 березня 2022 року № 206, в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», Кабінет Міністрів України постановив: установити, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх не оплати або оплати не в повному обсязі. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 24 лютого 2022 року.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у подальшому воєнний стан в Україні відповідними Указами Президента продовжувався, останнім Указом Президента України від 06 листопада 2023 року № 734/2023 воєнний стан в Україні продовжено на 90 діб.

Отже, нарахування позивачем інфляційний втрат та 3% річних від суми боргу після 24 лютого 2022 року до травня 2023 року (включно) є необґрунтованою і не підлягає задоволенню.

Суд, враховуючи практику розрахунку інфляції за неповний місяць, вважає можливим прийняти до уваги здійснений позивачем розрахунок інфляційних втрат за період до 28 лютого 2022 року (включно).

Судом здійснено перерахунок 3% річних від суми боргу за кожен день прострочення за формулою: сума боргу х 3 % х кількість днів прострочення : 365 (кількість днів у році):100%.

Враховуючи наведене, суд вважає, що з відповідачів слід стягнути непогашену суму боргу у розмірі 15 611,57 грн., інфляцій втрати внаслідок несвоєчасного розрахунку в сумі 665,93 грн., а також 3% річних за час прострочення сплати заборгованості в сумі 469,79 грн., загалом підлягає стягненню 16 747,29 грн.

Свого контррозрахунку визначення позивачем розміру заборгованості, 3% річних та інфляційних втрат відповідачами не надано.

Оскільки, відповідачі є співвласниками квартири у рівних частках, суд вважає необхідним стягнути з кожного із відповідачів у рівних частках заборгованість по сплаті внесків на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 5 203,86 грн. (15 611,57:3); інфляційні втрати - 221,98 грн. (665,93:3); 3% річних від суми боргу - 156,60 грн. (469,79:3).

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Позивач також просить стягнути з відповідачів витрат на правничу допомогу у розмірі 2000,00 грн.

Згідно ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно ч. 3 ст. 133 ЦПК України до витрат, пов`язаних з розглядом судової справи, належать зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

За матеріалами справи 28 червня 2023 року між ОСББ «Русанівський бульвар 4» та адвокатом Кіщук Т.В. (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 486 від 28 березня 2011 року, а.с.58) укладено угоду про надання професійної правничої допомоги № 581-23 (а.с.57). Надано попередній (орієнтований) розрахунок, який полягає у складанні позовної заяви, розмір витрат 2 000,00 грн. (а.с.56). За умовами угоди про надання професійної правничої допомоги (п.3), сторони угоди обумовили порядок сплати гонорару, який сплачується після отримання відшкодованих з позивача витрат за фактично використаний робочий час адвоката, що очікувались, підтверджені відповідним розрахунком (а.с. 57).

Згідно ч. 1 ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

Згідно ч. 3 ст. 137 ЦПК України для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Згідно ч. 4 ст. 137 ЦПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Частиною 1 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.

Відповідно до положення ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених поовних вимог; інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі часткового заловолення позову - на обидві сторони пропорціно розміру задоволених позовних вимог.

Позивачем сплачено судовий збір у сумі 2 684,00 грн., що документально підтверджено (а.с.60).

Суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір та витрати, пов`язані з наданням правничої допомоги пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки в ході судового розгляду суд дійшов висновку про часткове задоволення позову в сумі - 16 747, 29 грн., що становить 84,52% від заявленої позивачем суми - 24 496,48 грн. (16 747, 29 х 100 : 19 812,48). Відтак, стягненню з відповідачів на користь позивача підлягає сума судового збору у сумі 2 268,51 грн. (2 684 х 84,52:100), також витрати на правову допомогу в розмірі 1 690,40 грн. (2 000 х 84,52% :100).

Керуючись ст.ст. 322, 526,610,612, 625, Цивільного кодексу України, Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст.ст. 4,12, 81, 89, 133, 137, 141,142, 247, 263, 264-265, 273,274,279 ,354 ЦПК України, суд,

у х в а л и в :

Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по внескам на утримання будинку та прибудинкової території - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4» заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 5 203 (п`ять тисяч двісті три) гривні 86 коп., інфляцій втрати у розмірі 221 (двісті двадцять одна) гривня 98 коп.; 3% річних від суми боргу у розмірі 156 (сто п`ятдесят шість) гривень 60 коп., а всього стягнути 5 582 (п`ять тисяч п`ятсот вісімдесят дві) гривні 44 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4» судовий збір у сумі 756 (сімсот п`ятдесят шість) гривень 17 коп., витрати на професійну правничу допомогу у сумі 563 (п`ятсот шістдесят три) гривні 47 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4» заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 5 203 (п`ять тисяч двісті три) гривні 86 коп., інфляцій втрати у розмірі 221 (двісті двадцять одна) гривня 98 коп.; 3% річних від суми боргу у розмірі 156 (сто п`ятдесят шість) гривень 60 коп., а всього стягнути 5 582 (п`ять тисяч п`ятсот вісімдесят дві) гривні 44 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4» судовий збір у сумі 756 (сімсот п`ятдесят шість) гривень 17 коп., витрати на професійну правничу допомогу у сумі 563 (п`ятсот шістдесят три) гривні 47 коп.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4» заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 5 203 (п`ять тисяч двісті три) гривні 86 коп., інфляцій втрати у розмірі 221 (двісті двадцять одна) гривня 98 коп.; 3% річних від суми боргу у розмірі 156 (сто п`ятдесят шість) гривень 60 коп., а всього стягнути 5 582 (п`ять тисяч п`ятсот вісімдесят дві) гривні 44 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4» судовий збір у сумі 756 (сімсот п`ятдесят шість) гривень 17 коп., витрати на професійну правничу допомогу у сумі 563 (п`ятсот шістдесят три) гривні 47 коп.

У решті позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасники справи:

Позивач - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Русанівський бульвар 4», код ЄДРПОУ 41328185, адреса: 02154, м. Київ, Русанівський бульвар, буд 4.

Відповідачі:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 .

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 .

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 .

Повний текст судового рішення складено 02 січня 2024 року.

Суддя А.В.Слободянюк

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.01.2024
Оприлюднено03.01.2024
Номер документу116075681
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —755/9404/23

Рішення від 02.01.2024

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Слободянюк А. В.

Ухвала від 02.08.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Слободянюк А. В.

Ухвала від 10.07.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Слободянюк А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні