Справа № 909/1173/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03.01.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Приватного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго"
(вул. Індустріальна, буд. 34, м. Івано-Франківськ, 76014)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Вікторія-К ЛТД"
(вул. Ярослава Мудрого, буд. 5, м. Тлумач, Тлумацький район,
Івано-Франківська область, 78000)
про стягнення заборгованості за спожиту необліковану електричну енергію в сумі 9 544, 42 гривень,
В С Т А Н О В И В:
Приватне акціонерне товариство "Прикарпаттяобленерго звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою (вх. № 14226/23 від 25.12.2023) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вікторія-К ЛТД" про стягнення заборгованості за спожиту необліковану електричну енергію в сумі 9 544, 42 гривень.
Дослідивши позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно із частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 за № 270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Крім того, надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв`язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, при поданні позовної заяви позивачем має бути доданий фіскальний чек відділення поштового зв`язку, накладна "Укрпошти" та опис вкладення з переліком документів, що направляються відповідачам, за підписом працівника об`єкта поштового зв`язку із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів.
Так, до позовної заяви позивачем надано опис вкладення до цінного листа від 21.12.2023, згідно з яким ним направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Вікторія-К ЛТД" позовну заяву з додатками. Однак, опис вкладення не містить поіменний перелік предметів вкладення, зокрема додатків до позовної заяви.
З огляду на що суд робить висновок, що позивачем не надано належних доказів направлення на адресу відповідача доданих до позовної заяви документів.
За приписами абзацу 1 частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд зазначає, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:
- доказів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (фіскального чеку відділення поштового зв`язку, накладної та опису вкладення до цінного листа з поіменним переліком предметів вкладення, зокрема додатків до позовної заяви).
3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення цієї ухвали.
4. Повідомити позивача, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню зі всіма доданими до неї документами.
5. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/, а також ознайомитись з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
6. Ухвала набирає законної сили 03.01.2024 та не підлягає оскарженню.
Суддя В. В. Михайлишин
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2024 |
Оприлюднено | 04.01.2024 |
Номер документу | 116086411 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Михайлишин В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні