Справа № 346/7731/23
Провадження № 1-кс/346/1068/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2023 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
Слідчий суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 , розглянувши у приміщенні зали судових засідань Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області скаргу директора ТОВ «Західна Мультисервісна Мережа» ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених службових осіб досудового розслідування Коломийського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківської області, яка полягає у невнесенні відомостей про вчинене кримінальне правопорушення, передбачене статтею 360 КК України у Єдиний реєстр досудових розслідувань,
в с т а н о в и в :
До суду, із скаргою на бездіяльність начальника Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, яка полягає у невнесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинене кримінальне правопорушення, передбачене статтею 360 КК України, на підставі заяви про вчинення кримінального правопорушення, звернувся директор ТОВ «Західна Мультисервісна Мережа».
Аргументи скаржника.
20.12.2023 року заявник звернулася до вказаного відділу поліції із письмовою заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 360 КК. Але в супереч положенням частини 1 статті 214 КПК України якими передбачено, що уповноважена службова особа досудового розслідування невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання такої заяви зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування, вони цього не зробили. Тобто, допустили бездіяльність, яку треба припинити шляхом зобов`язання начальника цього відділу поліції внести відомості до ЄРДР, розпочати досудове розслідування.
Позиція органу досудового розслідування.
Будь-який представник до суду не з`явився та будь-яких заперечень проти задоволення вказаної заяви до суду не надійшло.
Оцінка суду.
В силу положень частини 3 статті 306 КПК України розгляд будь-яких скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов`язковою участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого, дізнавача чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність слідчого, дізнавача чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Отже, за цими положеннями особа, яка подала скаргу або її захисник чи представник, має обов`язок приймати участь у розгляді скарги.
Разом з цим суд відзначає, що КПК України, не врегульовано питання щодо правових наслідків неявки цих осіб для розгляду скарги, а тому на виконання положень частини 6 статті 9 КПК України (якими передбачено, що у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу) суд застосовує частину 3 статті 26 КПК України якою передбачено, що слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень цим кодексом.
Таким чином, незважаючи на неявку вказаних осіб і той факт, що вони не відмовляються від розгляду слідчим суддею поданої скарги, її слід розглянути по суті без їх участі.
Слідчий суддя - це суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому КПК України, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні (пункт 18 частини 1 статті 3 КПК України).
Розглядаючи скаргу представника заявника, суд виходить із того, що у даному випадку, вона пов`язана із судовим контролем за дотриманням права будь-якої особи захищати свої права будь-якими не забороненими законом засобами від порушень і протиправних посягань (частина 5 статі 56 Конституції України), і зокрема, з огляду на положення частини 1 статті 2 КПК України, через притягнення до кримінальної відповідальності особу чи осіб, які порушують її права.
І суд відзначає, що вказане право будь-якої особи захищати своє право саме у порядку кримінального провадження, яке включає можливість ініціювати його, знаходить свій прояв у положеннях частини 1 статті 214 КПК України за якими, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Отже, праву будь-якої особи ініціювати початок кримінального провадження, з огляду на зміст частини 1 статті 214 КПК України, кореспондує обов`язок слідчого, дізнавача чи прокурора невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви чи повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Представник заявника додав до своєї скарги копію письмового повідомлення (заяви) про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 360 КК, яку він подалв до Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області 20.12.2023 року та яка була у нього прийнята 20.12.2022 року і зареєстрована за №9144 (а.с.5).
Але відомості про те, що на підставі цієї заяви було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань не пізніше 21 грудня 2023 року - відсутні (а.с.1-10). І Коломийським районним відділом поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області до суду не надано жодних доказів внесення до ЄРДР відповідних відомостей.
Тому суд погоджується із тим, що має місце бездіяльність, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення, передбачене ст.360 КК до ЄРДР, тобто бездіяльність однієї з уповноважених службових осіб зазначеного відділу поліції.
Проте суд відзначає, що в умовах обмеженості доказів, суд не може стверджувати, що така бездіяльність має ознаку незаконності в діях конкретної уповноваженої службової особи названого відділу поліції (слідчий), оскільки суду не відомо, яка конкретно особа цього відділу допустила бездіяльність і з яких причин.
Однак, оскільки не внесення відомостей у Єдиний реєстр досудових розслідувань, на підставі заяви заявника про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.360 КК України має місце і така бездіяльність порушує право заявника почати кримінальне провадження, воно підлягає захисту шляхом зобов`язання уповноваженої, на внесення відомостей до ЄРДР, службової особи Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області внести відомості у Єдиний реєстр досудових розслідувань, на підставі заяви заявника.
Отже скарга представника заявника, у цій частині, підлягає задоволенню.
Проте скарга, в частині зобов`язання саме начальника Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області внести відповідні відомості не може бути задоволеною, оскільки Начальник Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області не є єдиною уповноваженою особою якій доручено вносити відомості до ЄРДР на підставі заяви заявника.
Таким чином, на підставі вище викладеного та керуючись статтями 1-29,32,36,40,40-1,60,214,215,303-310,369-372,376,392-395,532 КПК України, слідчий суддя
п о с т а н о в и в:
Скаргу директора ТОВ «Західна Мультисервісна Мережа» ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Зобов`язати уповноважену, на внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, службову особу Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області внести відомості у Єдиний реєстр досудових розслідувань щодо кримінального правопорушення, передбаченого статтею 360 КК України, на підставі відомостей заяви директора ТОВ «Західна Мультисервісна Мережа» ОСОБА_3 , яка була прийнята 20 грудня 2023 року та зареєстрована за № 9144.
У задоволені скарги, в частині зобов`язання саме начальника Коломийського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_4 внести такі відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду, протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, якщо ухвалу не скасовано, вона набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали виготовлено 03 січня 2024 року.
Слідчий суддя : ОСОБА_1
Суд | Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2023 |
Оприлюднено | 05.01.2024 |
Номер документу | 116096719 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Коваленко Д. С.
Кримінальне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Коваленко Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні