Ухвала
від 04.01.2024 по справі 639/7555/23
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа №639/7555/23

Провадження №2/639/474/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 січня 2024 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Рубіжний С.О. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Друга Харківська міська державна нотаріальна контора, Департамент реєстрації Харківської міської ради про визнання майнових прав на спадкове майно в порядку спадкування за законом, усунення особи від права на спадкування,

ВСТАНОВИВ:

29 грудня 2023 року до Жовтневого районного суду м. Харкова звернулась ОСОБА_1 з позовною заявою до ОСОБА_2 , зазначивши третіми особами: Другу Харківську міську державну нотаріальну контору, Департамент реєстрації Харківської міської ради та просить суд визнати за нею право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, розташований за адресою: АДРЕСА_1 та право безстрокового користування земельною ділянкою площею 540,5 кв.м., розташованою за адресою: АДРЕСА_1 з цильовим призначенням для індивідуального будівництва після смерті її батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Усунути ОСОБА_2 від права на спадкування за законом після смерті її чоловіка ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Стягнути з ОСОБА_2 на користь позивача понесені нею судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2147,20 грн..

Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, вважає її такою, що підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Цивільні справи розглядаються судом виключно в порядку, встановленому ЦПК України, яким в тому числі встановлено вимоги до форми та змісту заяви, з якою особа має право звернутись до суду.

За загальним правилом підсудності згідно зі ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Згідно ч.1 ст.30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Відповідно до п. п. 3, 8 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно п. 9 ч.1 ст. 176. ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.

Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи, як то передбачено ч. 2 ст. 176 ЦПК України.

Відповідно до ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Тобто у вказаній позовній заяві поєднано дві вимоги немайнового та майнового характеру.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

До позовної заяви позивачем була надана квитанція про сплату судового збору в сумі 2147,20 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру

Згідно п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,60 грн.).

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» за подання до суду заяви, позовної заявимайнового характеру,яка подана: фізичною особою або фізичною особою підприємцем, справляється судовий збір у розмірі: 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,30 грн) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (13420,00 грн).

Позивачем ОСОБА_1 до позову додано довідку про оціночну вартість об`єкт нерухомості, відповідно до якого ціна позову склала 1204466,76 грн., тобто судовий збір за вимогу майнового характеру складає 12044,67 грн.

В порушення вказаних вимог закону позивачем не було в повній мірі сплачено судовий збір за вимогу майнового характеру.

Отже, за вимогу майнового характеру про визнання майнових прав на спадкове майно в порядку спадкування за законом, позивач повинна доплатити (з урахуванням наданої квитанції) судовий збір у сумі 10971,07 грн.

До позовної заяви додані документи складені російською мовою, проте відсутній їх нотаріально посвідчений переклад. До компетенції суду не входить повноваження, щодо перекладу документів.

Відповідно дост. 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.

Відповідно до частини першоїстатті 9 ЦПК Україницивільне судочинство в судах провадиться державною мовою.

У Рішенні Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року (справа №10-рп/99) зазначено, що українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина п`ятастатті 10 Конституції України).

Відповідно достатті 14 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою.

У судовому процесі може застосовуватися інша мова, ніж державна, у порядку, визначеному процесуальними кодексами України таЗаконом України «Про судоустрій і статус суддів».

Суди ухвалюють рішення та оприлюднюють їх державною мовою у порядку, встановленому законом. Текст судового рішення складається з урахуванням стандартів державної мови.

Згідно зістаттею 12 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.

У свою чергу, із наданих ВССУ роз`яснень, які викладені у листі «Про практику розгляду судами цивільних справ з іноземним елементом» від 16.05.2013 року слідує, що суд приймає документи, складені мовами іноземних держав, за умови супроводження їх нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

Отже, у разі, коли письмові докази подаються до суду іноземною мовою, додається їх засвідчений у встановленому порядку переклад українською мовою. Вірність перекладу документів юридичного характеру повинна бути нотаріально посвідчена в порядкуст. 79 Закону України «Про нотаріат».

Відповідно до пункту 8 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України № 814 від 20.08.2019 року, діловодство в суді ведеться державною мовою, крім випадків, передбачених законодавством України. У діловодстві суду можуть використовуватися вхідні документи, викладені іноземною мовою, забезпечені перекладом відповідно до вимог чинного законодавства.

Предметом позову є визнання майнових прав на спадкове майно, проте не зазначені технічні характеристики щодо житлового будинку з надвірними будівлями, не зазначено відомостей щодо здійснення переобладнання, прибудов, самостійного будівництва, тощо.

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 та 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно зч.2ст.185ЦПК Українив ухваліпро залишенняпозовної заявибез рухузазначаються недолікипозовної заяви,спосіб істрок їхусунення,який неможе перевищуватидесяти днівз днявручення ухвалипро залишенняпозовної заявибез руху.

З огляду на викладене, позивачу необхідно усунути зазначені вище недоліки: 1) доплатити судовий збір за вимогу майнового характеру у розмірі 10971,07 грн., на відповідний рахунок із зазначенням необхідних реквізитів, та надати суду докази його сплати, 2) надати засвідчений увстановленому порядкупереклад українськоюмовоюдокументів складених російською мовою; 3) зазначити технічні характеристики щодо житлового будинку з надвірними будівлями, відомості щодо здійснення переобладнання, прибудов, самостійного будівництва, тощо. За відсутністю доказів, до заяви додаються відповідні клопотання про витребування доказів.

Частиною 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісногоїї подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 1, 2, 4, 27, 30, 95, 174, 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Друга Харківська міська державна нотаріальна контора, Департамент реєстрації Харківської міської ради про визнання майнових прав на спадкове майно в порядку спадкування за законом, усунення особи від права на спадкування - залишити без руху.

Надати строк для усунення вказаних недоліків, протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ухвали у встановлений строк, заява буде йому повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С.О. Рубіжний

СудЖовтневий районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення04.01.2024
Оприлюднено05.01.2024
Номер документу116104743
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —639/7555/23

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Рубіжний С. О.

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Рубіжний С. О.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Рубіжний С. О.

Ухвала від 26.06.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Рубіжний С. О.

Ухвала від 25.04.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Рубіжний С. О.

Ухвала від 25.03.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Рубіжний С. О.

Ухвала від 26.01.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Рубіжний С. О.

Ухвала від 04.01.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Рубіжний С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні