ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
06 грудня 2023 рокуСправа № 921/166/23УХВАЛА
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Боровець Я.Я.
за участю секретаря судового засідання Крутіної Ю.С.
Розглянув справу
за заявою кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг", м. Дніпро
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур - С" , м. Тернопіль
про банкрутство
Кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "Алеант Компані", вул. Білопільський шлях, 26, м. Суми.
Кредитор: Головне управління ДПС у Сумській області, вул. Іллінська,13, м. Суми.
За участю учасників судового процесу:
Ліквідатор Слободян В.М.
Учасникам судового процесу оголошено склад суду.
Для розгляду справи в режимі відеоконференцзв`язку використовуються засоби для здійснення фіксації судового процесу в режимі відеоконференц-прийому "EASYCON".
Відповідно до ст. ст. 8, 222 Господарського процесуального кодексу України здійснювалося повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: програмного забезпечення "EasyCon".
Заяв про відвід (самовідвід) судді та секретаря судового засідання з підстав, визначених статтями 35-37 Господарського процесуального кодексу України не надходило.
В судовому засіданні 06.12.2023 оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Суть справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг" звернулося до Господарського суду Тернопільської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур - С".
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.03.2023, для розгляду справи визначено суддю Боровця Я.Я.
Ухвалою суду від 13.03.2023 заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство прийнято до розгляду та підготовче засідання призначено на 27.03.2023, яке протокольною ухвалою відкладалося на 06.04.2023.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 06.04.2023 відкрито провадження у справі №921/166/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур - С"; визнано грошові вимоги кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг " до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур - С" у сумі 310 976,72 грн; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника; призначено розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур - С" - арбітражного керуючого Слободяна Василя Миколайовича та призначено попереднє судове засідання на 24.05.2023.
З метою виявлення усіх кредиторів, відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства, 06.04.2023 здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Арктур - С".
Ухвалою суду від 24.05.2023 попереднє засідання відкладено на 20.07.2023 з підстав, викладених в ній.
Ухвалою суду від 24.07.2023 попереднє засідання призначено на 15.08.2023.
Ухвалою суду від 15.08.2023 визнано конкурсними кредиторами у справі №921/166/23 відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур - С" , пр. Степана Бандери, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 41176806 у сумі 15 352 756,00 грн:
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Алеант Компані" вул. Білопільський шлях, 26, м. Суми, код ЄДРПОУ 41367769. Черговість задоволення грошових вимог кредитора: в сумі 5 368,00 грн (судовий збір) перша, в сумі 14 841 000,00 грн (основна заборгованість) - четверта.
- Головне управління Державної податкової служби у Сумській області вул. Іллінська,13, м. Суми, код ЄДРПОУ 43995469. Черговість задоволення вимог кредитора: в сумі 5 368,00 грн (судовий збір) перша, в сумі 501 020,00 грн (податковий борг ) - третя.
Підсумкове засідання суду призначено на 14.09.2023.
Постановою Господарського суду Тернопільської області від 14.09.2023 у справі №921/166/23 припинено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркутур - С", пр. Степана Бандери, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 41176806. Визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Аркутур - С". Відкрито ліквідаційну процедуру Товариства з обмеженою відповідальністю "Аркутур - С" строком на 12 місяців. Припинено повноваження розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур - С" - арбітражного керуючого Слободяна Василя Миколайовича. Призначено ліквідатором банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур - С" - арбітражного керуючого Слободяна Василя Миколайовича (свідоцтво арбітражного керуючого №183 від 08.02.2013).
14.09.2023 на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у встановленому законодавством порядку.
16.11.2023 ліквідатор Слободян В.М. надіслав до суду Звіт та ліквідаційний баланс про проведення ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур - С" та клопотання ( вх. № 9267), в якому просить затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур С", ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Арктур - С" та закрити провадження у справі №921/166/23.
Ухвалою суду від 17.11.2023 судове засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу у справі №921/166/23 призначено на 06.12.2023.
Кредитор - ТОВ "Лівайн Торг" в судове засідання не з"явився, однак надіслав заяву про розгляду справи без участі представника ТОВ "Лівайн Торг" (вх. № 9688 від 29.11.2023). Також в поданій заяві кредитором зазначено, що останній не заперечує щодо затвердження звіту та ліквідаційного балансу.
Боржник в судове засідання не з"явився.
Ліквідатор Слободян В.М. в судове засідання з"явився, підтримав клопотання щодо затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур С", ліквідування юридичної особи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Арктур - С" та закриття провадження у справі №921/166/23.
Розглянувши звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, суд встановив таке.
Кодекс України з процедур банкрутства встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Відповідно до статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу, тощо.
Статтею 65 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
За змістом статей 61, 65 Кодексу України з процедур банкрутства правильне завершення ліквідаційної процедури є основним завданням ліквідатора, який з урахуванням покладених на нього повноважень повинен наполегливо та добросовісно працювати упродовж всієї процедури ліквідації.
Законодавцем передбачено певну сукупність дій, які необхідно вчинити під час ліквідаційної процедури, і визначено перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів).
Кодексом України з процедур банкрутства не встановлено вичерпного переліку таких заходів, які має вчинити ліквідатор для завершення ліквідаційної процедури, а встановлено лише основні напрямки таких дій, що дають змогу сформувати ліквідаційну масу та задовольнити, за умови виявлення майна (ліквідних активів), вимоги кредиторів, що логічно випливає з передбачених Кодексом повноважень ліквідатора і надає йому можливість за власним самостійним та незалежним розсудом вчиняти дії щодо виявлення та розшуку активів банкрута для формування ліквідаційної маси.
Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів, спрямованих на виявлення активів боржника. При цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів щодо їх належного здійснення (принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі).
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, які необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом, та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком усіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.
Відповідно до звіту ліквідатора судом встановлено, що з метою вжиття заходів щодо збереження майна боржника, виявлення обсягу активів, які належать боржнику на праві власності, користування, повного господарського відання, визначення стану його фінансово-господарського становища, арбітражним керуючим направлено запити (звернення) до відповідних державних установ та організацій про витребування інформації.
З отриманих відповідей (містяться в матеріалах справи) вбачається відсутність майна у банкрута, за рахунок якого можливо було б погасити кредиторську заборгованість.
З метою встановлення майна банкрута, ліквідатором проведено інвентаризацію майна банкрута, за результатами якої складено Інвентаризаційний опис необоротних активів від 01.10.2023; Інвентаризаційний опис запасів від 01.10.2023; Інвентаризаційний опис матеріальних цінностей, прийнятих на відповідальне зберігання від 01.10.2023; звіряльну відомість результатів інвентаризації необоротних активів від 01.10.2023; звіряльну відомість результатів інвентаризації запасів від 01.10.2023; Акт про результати інвентаризації грошових коштів за №01 від 01.10.2023; Акт інвентаризації наявності грошових документів, бланків документів суворої звітності від 01.10.2023; Акт інвентаризації наявності фінансових інвестицій від 01.10.2023; Акт інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами від 01.10.2023; Акт інвентаризації дебіторської або кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув і яка планується до списання від 01.10.2023; Акт інвентаризації розрахунків щодо відшкодування матеріальних збитків від 01.10.2023; Акт про результати інвентаризації наявних коштів від 01.10.2023; Інвентаризаційний опис об"єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів від 01.10.2023, відповідно до яких майно та майнові активи, які можуть бути включені в ліквідаційну масу банкрута відсутні.
Статтею 62 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання, включаються до складу ліквідаційної маси.
Ліквідатором ліквідаційну масу не сформовано в зв`язку з відсутністю майна та майнових активів.
Документи, які підлягають довготривалому зберіганню ліквідатором передано на відповідальне зберігання в архівну установу.
За наслідками вжитих заходів у ліквідаційній процедурі ТОВ "Арктур С" ліквідатором не виявлено дебіторської заборгованості.
25.10.2023 ліквідатором проведено знищення печатки банкрута ТОВ "Арктур С" , про що складено Акт знищення печатки від 25.10.2023.
25 жовтня 2023 року відбулося засідання комітету кредиторів банкрута, на якому вирішено погодити звіт ліквідатора Слободяна В.М. про проведену роботу з ліквідації банкрута ТОВ "Арктур - С"; вважати ліквідаційну процедуру проведеною в повному обсязі та закінченою, затвердити звіт ліквідатора про проведену ліквідаційну процедуру, затвердити ліквідаційний баланс; звернутися з клопотанням до Господарського суду Тернопільської області щодо ліквідації ТОВ "Арктур С" як юридичної особи та завершення ліквідаційної процедури банкрута, яке оформлене відповідним протокольним рішенням за №2.
Інших майнових активів в процесі проведення ліквідаційної процедури не виявлено. Кредиторські вимоги (заборгованість) не погашались.
Частиною 3 статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Таким чином, у зв`язку з відсутністю у банкрута активів, ліквідатором складений Ліквідаційний баланс ТОВ "Арктур - С" із якого вбачається, що дебіторської заборгованості не виявлено, а кредиторська заборгованість на загальну суму 15 690 572,70 грн є непогашеною.
Як вбачається із звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ТОВ "Арктур - С", вимоги кредиторів, які визнані судом та включені до реєстру вимог кредиторів, не задоволені, у зв`язку з тим, що ліквідатором не виявлено достатньо майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси для погашення кредиторських вимог.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що ліквідатором в повній мірі виконані обов`язки з розшуку кредиторів банкрута та виявленню майна (активів) банкрута та вжито усіх можливих заходів щодо реалізації активів банкрута та дотримано вимоги Кодексу України з процедур банкрутства під час проведення ліквідаційної процедури у справі №921/166/23.
Відповідно до статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ( ч.1).
Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна (ч.2).
Пунктом 5 частини 1 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що Господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ТОВ "Арктур - С" підлягають затвердженню, боржник, як юридична особа ліквідації, а провадження у справі №921/166/23 - закриттю.
Відповідно до частини 7 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства, вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
У випадках, передбачених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню (ч.4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства).
Частиною 8 статтею 41 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що дія мораторію припиняється з дня закриття провадження у справі про банкрутство.
Таким чином, дія мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного згідно ухвали Господарського суду Тернопільської області від 06.04.2023 у справі №921/166/23, підлягає припиненню.
Відповідно до вимог статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, статтями 232, 234, 235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю " Арктур - С ", пр. Степана Бандери, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 41176806.
2. Вважати погашеними грошові вимоги кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг", вул. Мандриківська, 47, оф. 503, м. Дніпро, код ЄДРПОУ 41449359 до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур - С", пр. Степана Бандери, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 41176806 у сумі 337 816,72 грн.
Черговість задоволення грошових вимог кредитора: в сумі 26 840,00 грн (судовий збір) перша, в сумі 310 976, 72 грн (основна заборгованість) - четверта.
3. Вважати погашеними грошові вимоги кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Алеант Компані" , вул. Білопільський шлях, 26, м. Суми, код ЄДРПОУ 41367769 до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур - С", пр. Степана Бандери, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 41176806 у сумі 14 846 368,00 грн. Черговість задоволення грошових вимог кредитора: в сумі 5368,00 грн (судовий збір) перша, в сумі 14 841 000,00 грн (основна заборгованість) - четверта.
4. Вважати погашеними грошові вимоги кредитора - Головного управління Державної податкової служби у Сумській області, вул. Іллінська,13, м. Суми, код ЄДРПОУ 43995469 до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Арктур С" пр. Степана Бандери, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 41176806 в сумі 506 388,00 грн. Черговість задоволення грошових вимог кредитора: в сумі 5 368,00 грн (судовий збір) перша, в сумі 501 020,00 грн (податковий борг) - третя.
5. Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю " Арктур - С", пр. Степана Бандери, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 41176806.
6. Закрити провадження у справі №921/166/23.
7. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
8. Ліквідатору виконати свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
9. Зобов"язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань відомості про ліквідацію юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю " Арктур - С ", пр. Степана Бандери, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 41176806.
10. Копію ухвали направити:
- рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:
Банкруту: Товариству з обмеженою відповідальністю "Арктур - С" , пр. Ст. Бандери, 3, м. Тернопіль,
Кредитору: Товариству з обмеженою відповідальністю "Алеант Компані", вул. Білопільський шлях, 26, м. Суми;
Головному управлінню ДПС у Тернопільській області, вул. Білецька, 1, м. Тернопіль,
Сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції у Тернопільській області, вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль,
державному реєстратору Відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб - підприємців управління державної реєстрації Тернопільської міської ради, бул. Т. Шевченка, 3, м. Тернопіль,
Тернопільському міськрайонному суду Тернопільської області, вул. Котляревського, 34, м. Тернопіль,
Тернопільському міському відділу державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ), вул. Князя Острозького, 14, м. Тернопіль.
- відповідно до вимог статті 6 ГПК України:
Кредиторам: Товариству з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг", Головному управління ДПС у Сумській області та ліквідатору Слободян В.М.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційній сторінці Господарського суду Тернопільської області - https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу суду підписано "05" січня 2023 року.
СуддяЯ.Я. Боровець
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2023 |
Оприлюднено | 08.01.2024 |
Номер документу | 116124347 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Боровець Я.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні