Справа № 185/20/24
Провадження № 2-н/185/176/24
У Х В А Л А
05 січня 2024 року м.Павлоград
Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Перекопський М.М., розглянувши заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «САДОВНІЧЕНКО, 23» провидачу судовогонаказу простягнненя заборгованості з ОСОБА_1 ,
встановив:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «САДОВНІЧЕНКО, 23» звернулосядо судуіз заявою,в якійпросить стягнутизаборгованість закомунальні послугиз ОСОБА_1 .
В порушення вимог п.2 ч.2 ст. 163 ЦПК України стягувачем у заяві не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у боржника.
В порушення вимог ч5 ст. 95 ЦПК України заява не містить відомостей про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ст. 165 ЦПК України Суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо: 1) заява подана з порушеннями вимог статті 163 цього Кодексу.
Окрім цього, до заяви надано фотокопію ордеру адвоката, яка не підписана самим адвокатом. Оскільки зазначена фотокопія ордеру адвоката надійшла через систему "Електронний суд" у суду відсутні сумніви щодо змісту наданої копії ордеру. Проте, оригінал ордеру не місить обов`язкового реквізиту - підпису адвоката.
29 квітня 2022 року Рада адвокатів України ухвалила рішення № 45 «Про внесення змін до Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги», яким доповнила Положення, зокрема, пункт 10 новим абзацом наступного змісту: «Під час дії воєнного стану на території України дозволяється видача адвокатським бюро/адвокатським об`єднанням ордеру без скріплення його печаткою юридичної особи та без підпису керівника адвокатського об`єднання, адвокатського бюро. Правовідносини між адвокатом, який надає правничу (правову) допомогу на підставі цього ордера та адвокатським об`єднанням, адвокатським бюро врегульовуються внутрішніми документами цих організаційно правових форм здійснення адвокатської діяльності». Разом з тим, якщо адвокат звертається до суду не від адвокатського бюро або від адвокатського об`єднання, а індивідуально, тому вимоги пункту 10 Положення у редакції рішення Ради адвокатів України від 29 квітня 2022 року №45 не підлягають застосуванню у цьому випадку.
Отже, обов`язковим реквізитом ордеру, є власноручний підпис адвоката (у графі «Адвокат»).
Накладення адвокатом електронного цифрового підпису на копію ордера не свідчить про дотримання вимог щодо його змісту, в розумінні Положення № 41, а лише засвідчує його правовий статус електронної копії документа.
На підставі вищевикладеного, порушено вимоги п.2 ч.3 ст. 163 ЦПК України. Тобто заява підписана особою, яка не має повноважень, а додатки не містять документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.165,260 ЦПК України, суддя, -
постановив:
Відмовити у видачі судового наказу за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «САДОВНІЧЕНКО, 23» провидачу судовогонаказу простягнненя заборгованості з ОСОБА_1 .
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у п`ятнадцятиденний строк безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя М. М. Перекопський
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2024 |
Оприлюднено | 08.01.2024 |
Номер документу | 116124812 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні