Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 278/5668/23
Провадження № 2-а/935/8/24
У Х В А Л А
02 січня 2024 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Василенко Р.О., розглянувши матеріали позовної заяви представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Ткачук Таміли Андріївни до Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Ткачук Таміла Андріївна 10.11.2023 року звернулася до Житомирського районного суду Житомирської області з позовною заявою до Головного Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області, в якій просить скасувати постанову серії БАД №951367 від 30.10.2023 року.
Ухвалою Житомирського районного суду Житомирської області від 13.11.2023 року, матеріали адміністративної справи за підсудністю передано на розгляд до Коростишівського районного суду Житомирської області .
Згідно п.2 ч.1ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями160,161, 172КАС України.
Суддя, дослідивши матеріали позовної заяви з доданими до неї додатками, вважає її такою, що підлягає залишенню без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, позивачем не вказано власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У порушення вимог п. 8 ч. 5 ст 160 КАС України, не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Частиною 1 стаття 161 КАС України, передбачено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Так, частиною 2 ст. 161 КАС України, визначено, що у разі подання позовної заяви та доданих до неї документів в електронній формі через електронний кабінет до позовної заяви додаються докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положеньстатті 44цього Кодексу.
Даний позов був надісланий до суду представником позивача за допомогою підсистеми "Електронний суд", однак матеріали позовної заяви не містять доказів надсилання її відповідачу. Окрім того відсутня відмітка про надсилання вказаного позову відповідачу за допомогою підсистеми ЄСІТС «Електронний суд».
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Додана позивачем копія постанови про адміністративне правопорушення серії БАД №951367 від 30.10.2023, є неналежної якості з якої неможливо встановити транспортний засіб, його номерний знак та суть адміністративного правопорушення, а також інспектора який виніс вказану постанову.
При цьому, у позовній заяві не вірно зазначено код ЄДРПОУ відповідача у справі. Вказана обставина позбавляє суд можливості з`ясувати працівником якого структурного підрозділу є інспектор, який виніс оскаржувану постанову Управління патрульної поліції в Житомирській області, ЄДРПОУ 40108646, місцезнаходження: вул. Покровська, 96, м. Житомир чи Головного управління Національної поліції в Житомирській області, ЄРДПОУ: 40108625, місцезнаходження: вул. Старий Бульвар, 5\37, м. Житомир.
Тобто, зазначення у позові хибного коду ЄДРПОУ відповідача за номером 35454764 не дає підстав зрозуміти постанову працівника якого суб`єкта владних повноважень позивач хоче скасувати та яка юридична особа є відповідачем у цій справі. Тому позивачу слід вірно вказати відповідача у цій справі.
Частиною 3статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розміри ставок судового збору встановленіст. 4 Закону України "Про судовий збір", станом на момент звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону «Про судовий збір»судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 року у справі №543/775/17 Верховний Суд дійшов висновку, що за подання позовної заяви про скасування постанови про адміністративне правопорушення належить сплачувати судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на час звернення до суду становить 536,80 грн.
Отже, позивачу ОСОБА_1 необхідно сплатити на рахунок суду судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що складає 536,80 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у Жит.обл/ТГ м.Коростишiв/22030101, ЄДРПОУ: 37976485, МФО: 899998, рахунок отримувача: UA098999980313191206000006729, код класифікації доходів бюджету: 22030101 та надати суду докази його сплати, або надати докази, які б підтверджували підстави звільнення позивача від сплати судового збору, відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір».
Таким чином, позивачу слід надати суду примірник позовної заяви та долучених до нього додатків, який має відповідати вимогам ст. 160, 161 КАС України, відповідно до кількості учасників справи, з урахуванням вказаних в ухвалі недоліків, зокрема зазначено повне найменування відповідача у цій справі відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України. У разі надсилання позову через підсистему «Електронний суд», надати суду докази надіслання примірника позову з додатками для відповідача, зокрема через підсистему «Електронний суд.
Надати суду оригінал квитанції/платіжного доручення, або документи, які підтверджують звільнення від сплати судового збору та належної якості копію постанову серії БАД №951367 від 30.10.2023 року.
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позовна заява адвоката Ткачук Таміли Андріївни, яка подана в інтересах ОСОБА_1 не відповідає вимогамст.160-161 КАС Українита підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст. ст.161,169 КАС України,суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Ткачук Таміли Андріївни до Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення -залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ухвали у встановлений строк,заява буде вважатись неподаною та повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Роман ВАСИЛЕНКО
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2024 |
Оприлюднено | 09.01.2024 |
Номер документу | 116138774 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них |
Адміністративне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Василенко Р. О.
Адміністративне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Василенко Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні