Ухвала
від 03.01.2024 по справі 759/47/24
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/115/24

ун. № 759/47/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 січня 2024 року Слідчий суддя Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту, у кримінальному провадженні № 42022110000000223 від 09.09.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

03.01.2024 року на розгляд слідчого судді передано клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, яке було виявлено та вилучено 26.12.2023 слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 в ході проведення обшуку земельної ділянки з кадастровим номером: 3211200000:08:005:0009, яка розташована в адміністративних межах м. Фастова Київської області, де розміщена філія «Рефрижераторна вагонна компанія» АТ «Українська залізниця», а саме: 3 (три) зразки невідомої речовини схожої на бензин, які поміщено до трьох пластикових пляшок ємкістю п`ять літрів кожна та опечатано біркою слідчого; 3 (три) зразки невідомої речовини схожої на дизельне паливо, які поміщено до трьох пластикових пляшок ємкістю п`ять літрів кожна та опечатано біркою слідчого; 3 (три) зразки невідомої речовини схожої на дизельне паливо, які поміщено до трьох пластикових пляшок ємкістю два літри кожна та опечатано біркою слідчого.

Вказане клопотання обґрунтоване тим, що окремі співробітники філії «Рефрижераторна вагонна компанія» АТ «Українська залізниця» привласнюють дизельне паливо у великих розмірах.

Зокрема встановлено, що до вищезазначеної злочинної діяльності причетні наступні службові особи автомобільного цеху філії «Рефрижераторна вагонна компанія» АТ «Українська залізниця»:

- начальник автомобільного цеху - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; - водій автомобільного цеху - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ; - водій автомобільного цеху - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживає за адресою: АДРЕСА_3 .

Так встановлено, що ОСОБА_5 має на балансі підпорядкованого цеху близько 10 вантажних транспортних засобів, які перебувають у не робочому стані. На вищевказані вантажні автомобілі ОСОБА_5 щомісячно подаються замовлення на придбання від 3 до 5 тон дизельного пального та близько 1 тони бензину марки А-95 на загальну суму близько 300 тисяч гривень, з метою виконання планових робіт відповідно до господарської діяльності підприємства.

Також, в період дії воєнного стану та на даний час, підприємство «Рефрижераторна вагонна компанія» АТ «Українська залізниця» практично не здійснює господарської діяльності, тобто жодних контрактів на перевезення продукції у рефрижераторних вагонах, а також їх обслуговування не здійснюється. Підприємство «Рефрижераторна вагонна компанія» АТ «Українська залізниця» жодних власних прибуткових коштів немає, а замовлення на паливно-мастильні матеріали здійснюється виключно за рахунок державних коштів.

Таким чином, отримані дані в ході допиту свідка, проведенням візуального спостереження за місцем та іншими матеріалами в сукупності свідчать про те, що ОСОБА_5 , за попередньою змовою групою осіб, а саме з диспетчером ОСОБА_8 та з водіями ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , вносять в супровідні документи неправдиві відомості, щодо виїздів вантажних автомобільного транспорту в службових цілях.

Також всі вищевказані факти підтверджуються проведенням НСРД, а саме те, що вантажні транспортні засоби територію філії «Рефрижераторна вагонна компанія» АТ «Українська залізниця» не залишали.

Для викрадання пального на власні потреби та для подальшої реалізації ОСОБА_5 використовує службовий автомобіль марки «Volkswagen» моделі «Transporter 4» з д.н.з. НОМЕР_1 , власником якого є «Рефрижераторна вагонна компанія» АТ «Українська залізниця».

Так, 26.12.2023 відповідно до ухвали слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва слідчим СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_4 проведено обшук земельної ділянки з кадастровим номером: 3211200000:08:005:0009, яка розташована в адміністративних межах м. Фастова Київської області, де розміщена філія «Рефрижераторна вагонна компанія» АТ «Українська залізниця», в ході якого виявлено та вилучено наступні речі, а саме: 3 (три) зразки невідомої речовини схожої на бензин, які поміщено до трьох пластикових пляшок ємкістю п`ять літрів кожна та опечатано біркою слідчого; 3 (три) зразки невідомої речовини схожої на дизельне паливо, які поміщено до трьох пластикових пляшок ємкістю п`ять літрів кожна та опечатано біркою слідчого; 3 (три) зразки невідомої речовини схожої на дизельне паливо, які поміщено до трьох пластикових пляшок ємкістю два літри кожна та опечатано біркою слідчого.

26.12.2023 постановою слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_4 вищезазначені речі визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

З метою збереження вищевказаних речових доказів, запобігання можливості їх приховування, псування, знищення, перетворення, відчуження, виникла необхідність у накладенні на них арешту вищевказані документи є предметом вчинення злочину.

Прокурор в судове засіадння не з`явився, просив розглядати справу у його відсутність, вимоги заявлені в матеріалах клопотання підтримує в повному обсязі.

Дослідивши клопотання і додатки до нього, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Так, згідно з ч. 1 ст.131КПК України - заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Статтею 170КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 2 ст.170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Згідно ч. 10 ст.170КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Так, у зв`язку з вищевикладеним слідчий суддя вважає наявними підстави для накладення арешту даного майна, оскільки слідчим доведено, що у разі незастосування такого заходу забезпечення існують ризики приховування, відчуження цього майна.

Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту, у кримінальному провадженні № 42022110000000223 від 09.09.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України- задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке було виявлено та вилучено 26.12.2023 слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 в ході проведення обшуку земельної ділянки з кадастровим номером: 3211200000:08:005:0009, яка розташована в адміністративних межах м. Фастова Київської області, де розміщена філія «Рефрижераторна вагонна компанія» АТ «Українська залізниця», а саме:

- 3 (три) зразки невідомої речовини схожої на бензин, які поміщено до трьох пластикових пляшок ємкістю п`ять літрів кожна та опечатано біркою слідчого;

- 3 (три) зразки невідомої речовини схожої на дизельне паливо, які поміщено до трьох пластикових пляшок ємкістю п`ять літрів кожна та опечатано біркою слідчого;

- 3 (три) зразки невідомої речовини схожої на дизельне паливо, які поміщено до трьох пластикових пляшок ємкістю два літри кожна та опечатано біркою слідчого.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.01.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу116140082
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —759/47/24

Ухвала від 03.01.2024

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні