СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/1414/24
ун. № 759/25361/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 січня 2024 року суддя Святошинського районного суду м. Києва П`ятнчиук І.В., розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Житлово-будівельного кооперативу «Алмаз», третя особа: Дванадцята київська державна нотаріальна контора 759/25361/23про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_1 який діє в інтересах ОСОБА_2 27.12.2023 року звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_3 , Житлово-будівельного кооперативу «Алмаз», третя особа: Дванадцята київська державна нотаріальна контора про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за законом, яким просить визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом право власності на квартиру АДРЕСА_1 , що належала ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Одночасно з позовною заявою представником позивача ОСОБА_1 подано клопотанням про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення по даній справі.
Клопотання обґрунтовано тим, що розмір судового збору для позивача є дуже значною сумою, оскільки остання перебуває на пенсії.
Розглянувши клопотання представника позивача, суддя приходить до наступного.
Відповідно до частин першої, третьої ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Згідно ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення по справі, за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці;б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
При зверненні до суду з вимогою про відстрочення, розстрочення чи звільнення від сплати судового збору, особа повинна додати до такої заяви належні документи на підтвердження обставин, які слугують підставами, передбаченими чинним законодавством, для задоволення такого роду клопотань. Водночас відсутність таких доказів чи їх неналежність є підставою для відмови в задоволенні заяви про відстрочення, розстрочення чи звільнення від сплати судового збору.
При цьому, п. 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», роз`яснено, що відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» та ст. 82 ЦПК України (в ред. 2005 року) єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи. Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК (в ред. 2005 року) повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Єдиною підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати фізичної особи є врахування судом її майнового стану.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з положеннями ст. 12 ЦПК України, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Однак представником позивача не надано до суду належних доказів на підтвердження скрутного матеріального становища або наявності підстав визначених частиною першої статті 8 Закону України «Про судовий збір».
Вказані висновки узгоджуються із правовою позицією зробленою Великою Палатою Верховного Суду 11 листопада 2020 року у постанові по справі № 9901/77/20.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання представника позивача про відстрочення сплати судового збору.
Керуючись ст. ст. 177, 185 ЦПК України, ст. 8 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Житлово-будівельного кооперативу «Алмаз», третя особа: Дванадцята київська державна нотаріальна контора про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за законом - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І.В. П`ятничук
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2024 |
Оприлюднено | 09.01.2024 |
Номер документу | 116140095 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
П`ятничук І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні