2/130/153/2024
130/2742/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" січня 2024 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі судді Костянтина Шепеля,
із секретарем судового засідання Раїсою Буга,
за участі представника позивача Володимира Полігаса,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі № 1 Жмеринського міськрайонного суду справу за позовом адвоката Полігаса Володимира Миколайовича в інтересах ОСОБА_1 до Жмеринської міської ради Вінницької області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Жмеринської районної військової (державної) адміністрації Вінницької області, про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини та визнання права на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, -
приходить до такого.
Позиція позивача
Представник позивача 4 жовтня 2023 року звертається до суду з цим позовом і вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла баба позивача ОСОБА_2 , після смерті якої залишилось спадкове майно у виді земельної ділянки № НОМЕР_1 , загальною площею 3,6160 га, з кадастровим номером 0521083800:02:003:0296, що знаходиться на території Людавської сільської ради Жмеринського району. На час відкриття спадщини з ОСОБА_2 проживав, але не був зареєстрований її син, батько позивача ОСОБА_3 , який спадщину фактично прийняв, але не оформив своїх спадкових прав та ІНФОРМАЦІЯ_2 також помер. Позивач звернувся до державного нотаріуса Третьої вінницької державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини з приводу отримання свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку № НОМЕР_1 , площею 3,6160 га, що знаходиться на території Людавської сільської ради, проте отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, у зв`язку із відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно. Крім позивача спадкоємцями майна ОСОБА_3 також є його дружина ОСОБА_4 та дочка ОСОБА_5 , які подали нотаріусу заяви про відмову від прийняття спадщини. Крім того ОСОБА_3 пропустив шестимісячний строк прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2 , а позивач не надав нотаріусу доказів про постійне проживання та реєстрацію батька з бабою на час відкриття спадщини за однією адресою. Позивачу було рекомендовано звернутись до суду та встановити факт постійного проживання на час відкриття спадщини батька зі своєю матір`ю.
Тому представник позивача подав позов до суду і просив встановити факт постійного проживання ОСОБА_3 на час відкриття спадщини з спадкодавцем ОСОБА_2 , а також визнати в порядку спадкування за законом його право на земельну ділянку (пай) № НОМЕР_1 , загальною площею 3,6160 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Людавської сільської ради, що належала ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На обґрунтування позиції позивача представник надав копії документів, які посвідчують особу позивача, копію свідоцтв про смерть ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , копії документів, які підтверджують, що за ОСОБА_2 рахується земельна частка (пай), копії витягів зі спадкового реєстру, а також копію постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Представник позивача Полігас В.М. в судовому засіданні позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити. Пояснює, що його довіритель є єдиним спадкоємцем після смерті батька, оскільки дочка та дружина від прийняття спадщини відмовились. Однак не може оформити своїх спадкових прав через відсутність правовстановлюючого документу на земельну частку (пай), оскільки такий не видавався. Тому представник позивача просить встановити факт, що ОСОБА_3 , який являвся сином ОСОБА_2 постійно з нею проживав на час відкриття спадщини і таким чином отримав право на спадкове майно після смерті матері, однак не оформив своїх спадкових прав та помер, а також про визнання за позивачем права на спадкову земельну частку (пай), яка належала його бабі.
Позиція відповідача
Представник відповідача Жмеринської міської ради відзиву на позов не надав. Подав заяву про розгляд справи у його відсутність та винесення рішення на розсуд суду та у відповідності до ЦПК України (а.с.41).
Позиція третьої особи
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Жмеринської районної військової (державної) адміністрації Вінницької області подала заяву про вирішення справи на розсуд суду та у відсутність представника (а.с.39,93).
Процесуальні рішення по справі, заяви та клопотання
Справа передана до провадження судді 4 жовтня 2023 року, що видно з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями (а.с.33).
Ухвалою від 6 жовтня 2023 року позовна заява прийнята до розгляду та відкрито провадження у справі. Цією ж ухвалою зобов`язано Третю вінницьку державну нотаріальну контору та Другу жмеринську нотаріальну контору надати суду копії спадкових справ після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.34).
Заява про розгляд справи у відсутність представника третьої особи надійшла до суду 18 жовтня 2023 року (а.с.39-40).
Представник відповідача Жмеринської міської ради 20 жовтня 2023 року подав заяву про розгляд справи у його відсутність та винесення рішення на розсуд суду та у відповідності до ЦПК України (а.с.41-43).
З Другої Жмеринської нотаріальної контори 26 жовтня 2023 року надійшла відповідь про відсутність спадкової справи до майна померлої ОСОБА_2 (а.с.44).
Підготовче провадження закрите ухвалою суду від 30 жовтня 2023 року, а справа призначена до судового розгляду (а.с.47).
З Третьої Вінницької державної нотаріальної контори копія спадкової справи після померлого ОСОБА_3 надійшла до суду 9 листопада 2023 року (а.с.50-86).
Представник третьої особи Жмеринської районної військової (державної) адміністрації 16 листопада та 15 грудня 2023 подала заяви про розгляд справи у її відсутність та винесення рішення на розсуд суду (а.с.87, 93).
Згідно з довідками секретаря судового засідання, справа 21 листопада 2023 року знята з розгляду в зв`язку з перебуванням судді на лікарняному, а 5 грудня 2023 року справа знята з розгляду через неявку учасників процесу (а.с.89, 92).
Встановлені судом обставини та зміст спірних правовідносин.
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , які проживали в с. Людавка Жмеринського району підтвердили, що з ОСОБА_2 по АДРЕСА_1 однією сім`єю проживав її син ОСОБА_3 . Це не були часті відвідування хворої матері - син постійно проживав з нею, готував їжу, купував прордукти, прав. А його дружина навідувалась з Вінниці.
Досліджуючи факти та питання права, що лежать в основі спору, суд встановив, що відповідно до копії паспорта ОСОБА_1 , він народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Вінниця (а.с.7).
Згідно із копією свідоцтва про смерть, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 81 рік в с.Людавка Жмеринського району (а.с.9).
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 51 рік в м. Вінниця (а.с.10).
Відповідно до копії свідоцтва про народження матір`ю ОСОБА_3 являється ОСОБА_2 (а.с.11).
Згідно із копією свідоцтва про народження ОСОБА_1 , його батьком є ОСОБА_3 , матір`ю ОСОБА_4 (а.с.12).
З копії свідоцтва про шлюб вбачається, що 4 березня 1963 року ОСОБА_3 зареєстрував шлюб із ОСОБА_9 , яка після одруження змінила прізвище на « ОСОБА_3 » (а.с.13).
Відповідно до довідки, виданої Людавським старостинським округом 30 серпня 2023 року, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно була зареєстрована і проживала по АДРЕСА_1 . На час відкриття спадщини з нею проживав, але не був зареєстрований, її син ОСОБА_3 (а.с.14).
Відповідно до копії особового рахунку № НОМЕР_2 за адресою: АДРЕСА_2 проживали: ОСОБА_11 , який вибув 1 березня 2013 року; ОСОБА_3 , який вибув 14 червня 2011 року; ОСОБА_12 , яка вибула 20 квітня 2017 року та проживають на даний час ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_1 та ОСОБА_13 (а.с.15).
У відповідь на адвокатський запит Відділ № 4 Управління надання адміністративних послуг ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області повідомив, що інформація про зареєстроване право власності чи користування землею за ОСОБА_2 станом на 1 січня 2013 року відсутня. Відповідно до додатка №6 до розпорядження Жмеринської РДА №277 від 10 червня 2011 року в списку померлих власників земельних часток (паїв), спадкоємцям яких будуть передаватись у власність земельні ділянки на території Людавської сільської ради та видаватись державні акти після оформлення спадщини, під порядковим номером 65 земельна ділянка № НОМЕР_1 , площею 3, 6160 га, рахується за ОСОБА_2 (а.с.16).
Відповідно до розпорядження Жмеринської РДА від 10 червня 2011 року №277 «Про затвердження проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельних ділянок для ведення господарств на території Браїлівської селищної та Людавської сільської рад для складання документів, що посвідчують право власності на земельні частки (паї) та земельні ділянки для ведення особистих селянських господарств громадянам Браїлівської селищної та Людавської сільської рад», та Списку померлих власників земельних часток (паїв), спадкоємцям яких будуть передаватися у власність земельні ділянки на території Людавської сільської ради та видаватися державні акти після оформлення спадщини, за ОСОБА_2 рахується земельна частка (пай) : рілля - ділянка № НОМЕР_1 , площею 3,6160 га на території Людавської сільської ради Жмеринського району (а.с.17-20).
Відповідно до Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі та Інформаційної довідки зі спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) у третій Вінницькій державній нотаріальній конторі 28 жовтня 2011 року зареєстровано спадкову справу, спадкодавець ОСОБА_3 (а.с.21-22).
З Інформаційної довідки зі спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) вбачається, що станом на 17 липня 2017 року триває підготовка до видачі свідоцтва про право на спадщину майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 (а.с.23).
Згідно з копією рішення № 67 виконавчого комітету Людавської сільської ради від 22 грудня 2011 року, житловому будинку, що належить ОСОБА_3 присвоєно поштову адресу: АДРЕСА_1 (а.с.24).
Відповідно до копії договору дарування 2 січня 1992 року ОСОБА_2 подарувала ОСОБА_3 житловий будинок в с.Людавці Жмеринського району Вінницької області, який належав ОСОБА_2 на підставі запису в погосподарській книзі №7, особовий рахунок № НОМЕР_3 (а.с.25-26).
Згідно з постановою державного нотаріуса Третьої віницької державної нотаріальної контори від 20 липня 2017 року, ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай), розташовану на території Людавської сільської ради, після смерті ОСОБА_2 , оскільки правовстановлюючі документи на земельну частку (пай) не видавались (а.с.27).
Згідно з повідомленням Другої Жмеринської державної нотаріальної контори від 24 жовтня 2023 року, спадкова справа до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 не заводилась (а.с.44).
Відповідно до копії спадкової справи №446/2011 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 , заяву про прийняття спадщини за подав його син ОСОБА_1 .. Дружина померлого ОСОБА_4 та дочка ОСОБА_14 від прийняття спадщини відмовились на користь позивача, про що написали нотаріусу відповідні заяви (а.с. 50-86).
Оцінюючи вищеперераховані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів відповідно до вимог статті 89 ЦПК України, суд згідно з положеннями статей 77, 78, 79, 80 цього ж Кодексу вважає ці докази належними, допустимими, достовірними та достатніми, оскільки вони містять інформацію щодо предмета доказування, одержані у встановленому законом порядку, на їх підставі можна встановити дійсні обставини справи, а також у своїй сукупності вони дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування, а також не заперечуються відповідачем.
Надані докази прийняті судом до уваги, підстав для їх відхилення не вбачається. Кожний аргумент, наведений представником позивача, відноситься до предмета спору, обґрунтований з огляду на законодавство і містить підстави для задоволення позову.
Юридична кваліфікація встановлених обставин
Згідно з пунктами 2, 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов`язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (частина перша статті 293 ЦПК України).
Відповідно до частини другої статті 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Частиною першою статті 319 цього ж Кодексу визначено, що у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.
Відповідно до листа Вищого спеціалізованого суду України від 16.05.2013 року №24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» у випадку, якщо спадкоємець фактично проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, то зазначена обставина є підставою для звернення із заявою про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Суд приймає до уваги пояснення представника позивача та свідків стосовно того, що ОСОБА_3 постійно проживав на час відкриття спадщини з матір`ю ОСОБА_2 , за якою рахується земельна ділянка № НОМЕР_1 , площею 3,6160 га на території колишньої Людавської сільської ради, однак правовстановлюючі документи на цю земельну ділянку відсутні, оскільки дана земельна ділянка була виділена спадкодавцю після її смерті, і державний акт на земельну ділянку не видавався, що узгоджується з дослідженими у судовому засіданні доказами, підтверджується показаннями свідків, підстав не брати до уваги які у суду немає.
Суд також установив, що інших спадкоємців та особи, яка має право на обов`язкову частку у спадковому майні, крім позивача, немає, що підтверджується копією спадкової справи.
Таким чином, судом установлено, що факт, про встановлення якого просить представник позивача, має юридичне значення, від встановлення факту залежить виникнення особистих майнових прав позивача, а метою встановлення факту, що має юридичне значення, є можливість реалізувати своє право на спадщину.
Що стосується вимог щодо визнання права позивача земельну ділянку в порядку спадкування, то суд виходить з такого.
У статті 1217 ЦК України визначено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно зі статтею 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права і обов`язки, що належали спадкодавцю у момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до вимог статей 1268, 1269 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Частиною першою статті 1296 ЦК України визначено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Частина перша статті 1297 цього ж Кодексу зобов`язує спадкоємця, який прийняв спадщину, у складі якої є, зокрема, нерухоме майно та інше майно, щодо якого здійснюється державна реєстрація, зобов`язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на таке майно.
Пленум Верховного Суду України в пункті 23 постанови від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування" роз`яснив, у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Згідно з частиною третьою статті 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Згідно зі статтею 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Таким чином, позивач ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за законом після смерті баби ОСОБА_2 , за якою рахується земельна ділянка.
Відповідно до статті 5 ЗК України (в редакції 1990 року) кожний член колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства у разі виходу з нього має право одержати свою частку землі в натурі (на місцевості), яка визначається в порядку, передбаченому частинами шостою і сьомою статті 6 цього Кодексу. Право на земельну частку може бути передано у спадщину в порядку і на умовах, передбачених цивільним законодавством щодо успадкування майна, та статутом відповідного колективного підприємства. За відсутності спадкоємців переважне право на земельну частку мають члени цих підприємств, кооперативів і товариств.
Відповідно до статті 116 ЗК України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Відповідно до частин першої, другої третьої та п`ятої статті 25 ЗК України при приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій земельні ділянки передаються працівникам цих підприємств, установ та організацій, працівникам державних та комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров`я, розташованих на території відповідної ради, а також пенсіонерам з їх числа з визначенням кожному з них земельної частки (паю). Рішення про приватизацію земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій приймають органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень за клопотанням працівників цих підприємств, установ та організацій. Землі у приватну власність особам, зазначеним у частині першій цієї статті, передаються безоплатно. Особи, зазначені у частині першій цієї статті, мають гарантоване право одержати свою земельну частку (пай), виділену в натурі (на місцевості).
Згідно з частиною другою статті 22 ЗК України, до земель сільськогосподарського призначення належить, зокрема, рілля. Згідно з частиною третьою статті 22 ЗК України, землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення, зокрема особистого селянського господарства, ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Член колективного сільськогосподарського підприємства, включений до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта, і в разі його смерті успадкування права на земельний пай здійснюється за нормами ЦК України.
Відповідно до статті 2 ЗУ «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» документами, що посвідчують право на земельну частку (пай), також є рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).
Матеріально-правовою вимогою даного позову є визнання за позивачем права на земельну ділянку в порядку спадкування, оскільки спадкодавець за життя не набула такого права, так як померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто до винесення розпорядження Жмеринської РДА від 10 червня 2011 року №277 «Про затвердження проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельних ділянок для ведення господарств на території Браїлівської селищної та Людавської сільської рад для складання документів, що посвідчують право власності на земельні частки (паї) та земельні ділянки для ведення особистих селянських господарств громадянам Браїлівської селищної та Людавської сільської рад», та включення її до Списку померлих власників земельних часток (паїв), спадкоємцям яких будуть передаватися у власність земельні ділянки на території Людавської сільської ради та видаватися державні акти після оформлення спадщини (а.с.17-20).
За змістом статті 1296 ЦК України оформлення спадщини здійснюється шляхом видачі спадкоємцю свідоцтва про право на спадщину.
Відповідно до частин 1, 4 статті 116 ЗК України громадяни набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян в межах норм, провадиться один раз по кожному виду використання. Виходячи з вимог частини 1 статті 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, в тому числі для ведення особистого селянського господарства.
Частиною 3 статті 152 ЗК України передбачено, що захист прав громадян на земельні ділянки здійснюється, зокрема, шляхом визнання права.
Висновки суду
Таким чином суд, повно і всебічно з`ясувавши обставини, на які представник позивача посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні; оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності; керуючись принципами розумності, справедливості, виваженості та добросовісності, відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права ухвалює рішення про задоволення позову, яке відповідає завданню цивільного судочинства, визначеному ЦПК України щодо справедливого, неупередженого і своєчасного вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Тому, суд дійшов висновку, що право позивача на спадкування належного ОСОБА_2 права на земельну частку (пай) підлягає поновленню, що стало підставою звернення до суду його представника з цим позовом, враховуючи при цьому його доведеність та обґрунтованість, суд вважає, що позов слід задовольнити.
Керуючись статтями 259, 263 ЦПК України, на підставі статей 1217, 1218, 1268, 1269, 1296, 1297 ЦК України, статей 293, 315, 319 ЦПК України, статті 34 Закону України "Про нотаріат", Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування", суд
у х в а л и в :
Позов адвоката Полігаса Володимира Миколайовича в інтересах ОСОБА_1 до Жмеринської міської ради Вінницької області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Жмеринської районної військової (державної) адміністрації Вінницької області, про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини та визнання права на земельну ділянку в порядку спадкування за законом - задовольнити.
Встановити факт постійного проживання ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом з ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , на час відкриття спадщини за адресою : АДРЕСА_1 .
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом право на земельну ділянку (пай) № НОМЕР_1 площею 3,6160 га, кадастровий номер 0521083800:02:003:0296, що знаходиться на території Жмеринської міської ради Вінницької області (колишньої Людавської сільської ради Жмеринського району Вінницької області), з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , спадкоємцем якої за законом був її син ОСОБА_3 , який прийняв спадщину, не оформивши своїх спадкових прав, та помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На рішення може бути подана апеляція на протязі тридцяти днів з дня складання повного рішення до Вінницького апеляційного суду.
Повне рішення буде складене 8 січня 2024 року.
Ім`я (найменування) учасників справи
Позивач ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 , ідент.номер НОМЕР_4 .
Представник позивача адвокат Полігас Володимир Миколайович, вул. Центральна, 9 с. Носківці Жмеринського району Вінницької області, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № 752 від 6 червня 20212 року.
Відповідач Жмеринська міськра рада Вінницької області, вул. Центральна, 4, код ЄДРПОУ 03084233.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Жмеринська районна військова (державна) адміністрація Вінницької області, вул. Б.Хмельницького, 14, код ЄДРПОУ 03084227.
Суддя Костянтин ШЕПЕЛЬ
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2024 |
Оприлюднено | 09.01.2024 |
Номер документу | 116143462 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Шепель К. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні