Ухвала
від 08.01.2024 по справі 915/1936/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

08 січня 2024 року Справа № 915/1936/23

Суддя господарського суду Миколаївської області Алексєєв А.П., попередньо розглянувши матеріали позовної заяви приватного акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль», код 30083966 (м. Миколаїв, вул. Каботажний спуск, 18), яка пред`явлена до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю «Мірра-Марія», код 42860454 (м. Одеса, Одеська область, проспект Шевченка, 33, кв. 45), про стягнення грошових коштів у сумі 68197,49 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовом, в якому просить стягнути з відповідача грошові кошти за індивідуальним договором з постачання теплової енергії № 3543 від 01.11.2021 року, а саме: 59253,95 грн. - заборгованість за теплову енергію, 6412,77 грн. - інфляційні втрати; 2248,90 грн. - 3% річних; 281,88 грн. - пеня.

Позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Позовна заява має бути пред`явлена із додержанням вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 ГПК (Господарський процесуальний кодекс України).

Подана позовна заява має певні недоліки, що має наслідком залишення її без руху відповідно до приписів ст. 174 ГПК.

По-перше.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК позовна заява, окрім переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви, повинна містити зазначення доказів, що підтверджують вказані у ній обставини.

Позивачем у тексті позовної заяви не у всіх випадках зроблено посилання на докази, що підтверджують викладені обставини.

Тобто, у тексті позовної заяви позивачем має бути зазначено, що доказом відповідної обставини, факту, події або явища є відповідні документи (письмові докази), показання свідка (свідків), висновок експерта, річ (речові докази), електронні докази.

Наприклад, якщо у тексті позову є посилання на обставину укладення між сторонами індивідуального договору про надання послуг з постачання теплової енергії №3543 від 01.11.2021 року, то у тексті позову одразу необхідно зробити посилання, що доказом зазначеної обставини є оригінал або належним чином засвідчена копія індивідуального договору про надання послуг з постачання теплової енергії №3543 від 01.11.2021 року.

По-друге.

Позовна заява повинна містити, зокрема перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України).

Наведений у позовній заяві перелік документів та інших доказів має певні недоліки.

Так, наприклад, у п. 9 переліку позивач зазначив, що до позовної заяви додаються копії рахунків №3543 за теплову енергію та актів надання послуг з підтвердженням направлення відповідачу.

Проте, позивачем не зазначено реквізити кожного із документів у достатньому для їх ідентифікації обсязі (має бути зазначена назва, дата і номер кожного документу).

Це також стосується документів зазначених у пунктах 5, 6 переліку додатків до позову.

Окрім того, у переліку додатків до позову позивачем не зазначено про доданий до позовної заяви документ, а саме: відповідь №359952 від 19.12.2023 року про відсутність зареєстрованого ЕК, про що відділом документального забезпечення Господарського суду Миколаївської області складено акт від 27.12.2023 року.

По-третє.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень ст. 42 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень ст. 42 цього Кодексу.

Згідно до ч. 7 ст. 42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Позивачем до позову надано опис вкладення, відповідно до якого на адресу відповідача направлена позовна заява та додатки до неї (згідно викладеного в описі переліку).

Проте, позивачем в описі вкладення наведено назви документів без зазначення реквізитів більшості з документів у достатньому для їх ідентифікації обсязі (має бути зазначена назва, дата і номер кожного документа).

По-четверте.

Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи (ч. 2 ст. 162 ГПК України).

Позовна заява, окрім зазначення ціни позову, повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються (п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України).

Тобто, позов, як і розрахунки сум, що стягуються, повинні бути підписані позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

З позовної заяви, підписаної керівником позивача, вбачається, що вона містить вимоги майнового характеру. Позивачем приєднані до позову розрахунки суми боргу, 3% річних та пені. Дані розрахунки підписані заступником начальника відділу збуту енергії Решетняк Н. При цьому, доказів наявності у Решетняк Н. повноважень на підписання позову, складовою частиною якого є розрахунок заявленої до стягнення суми, не надано.

Крім того, суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу та іншим можливим учасникам справи наступне.

Як вказано у ч. 2 ст. 91 ГПК письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Відповідно до ч. 4 ст. 91 ГПК копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Абз. 2 ч. 5 ст. 91 ГПК передбачено, що відповідність копії письмового доказу оригіналу учасник справи вправі підтвердити своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення лише у разі наявності у нього оригіналу письмового доказу. В силу положень ст. 61 ГПК та п. 9 ч. 1 ст. 20 Закону України "Про адвокатуру" відповідність копії письмового доказу оригіналу може бути засвідчено, окрім підпису учасника, підписом його представника - адвоката.

Копії письмових доказів, які подаються учасником справи до суду, оригінали яких у учасника справи відсутні і які в силу положень абз. 2 ч. 5 ст. 91 ГПК не можуть бути засвідчені його власним підписом, мають бути засвідчені відповідно до приписів наказу Міністерства Юстиції України №1000/5 від 18.06.2015 року "Про затвердження Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях" (глава 11).

У разі ж неможливості надання до суду належним чином засвідченої копії письмового доказу, оригінал якого відсутній у учасника справи, учасник вправі клопотати про витребування оригіналу доказу або його належним чином засвідченої копії у встановленому ст. 81 ГПК порядку.

Також учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом (ч. 3 ст. 91 ГПК).

У зазначений спосіб можуть бути посвідчені електронні копії письмових доказів, оригінали яких, знову ж таки наявні у учасника справи.

Електронні копії письмових доказів, оригінали яких відсутні у учасника справи, не можуть бути окремо посвідчені електронним підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону, і при їх поданні в електронній формі вони мають містити візуальну відмітку (напис) про посвідчення копії документа, яка виконана згідно до наказу Міністерства Юстиції України №1000/5 від 18.06.2015 року.

Отже, позивачу необхідно:

1. Виправити позовну заяву в частині:

- зробити посилання у тексті позовної заяви на докази, якими підтверджуються викладені у позовній заяві обставини згідно наведеного вище прикладу;

- у переліку документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви, зазначити реквізити кожного документа у достатньому для ідентифікації обсязі (назва, дата, номер);

- у переліку документів зазначити про відповідь №359952 від 19.12.2023 року про відсутність зареєстрованого ЕК.

2. Надати до суду розрахунки позовних вимог, підписані уповноваженою не те особою (керівником юридичної особи або уповноваженим представником).

3. Направити виправлений примірник позовної заяви на адресу суду.

4. Направити виправлений примірник позовної заяви відповідачу з додатками (копією індивідуального договору про надання послуг з постачання теплової енергії №3543 від 01.11.2021 року; копією наряду на підключення; копіями рахунків №3543, із зазначенням в описі реквізитів кожного документу у достатньому для його ідентифікації обсязі (має бути зазначена дата і номер кожного документу) листом з описом вкладення або в електронній формі через систему «Електронний суд». Докази направлення виправленої позовної заяви разом з відповідними додатками відповідачу подати суду.

Крім того, позивач має врахувати положення вимог ст. 91 ГПК щодо форми, у якій мають подаватися письмові докази (невиконання цього положення не має наслідком повернення позовної заяви за ч. 4 ст. 174 ГПК).

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву приватного акціонерного товариства «Миколаївська теплоелектроцентраль» залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк у 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків зазначених у цій ухвалі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя А.П. Алексєєв

Дата ухвалення рішення08.01.2024
Оприлюднено09.01.2024
Номер документу116148256
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —915/1936/23

Ухвала від 17.01.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Алексєєв А.П.

Ухвала від 08.01.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Алексєєв А.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні