Справа №710/1537/23
Номер провадження 2/710/53/24
УХВАЛА
про витребування доказів
08.01.2024 м. Шпола
Шполянський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Сивоконя С.С.,
за участі секретаря судових засідань Шпиці О.Е.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади Черкаської області про поділ земельної ділянки та визнання права власності на сформовані в результаті поділу земельні ділянки, суд
ВСТАНОВИВ:
До Шполянського районного суду Черкаської області надійшла позовна заява, в якій позивач просить припинити право спільної часткової власності ОСОБА_3 в розмірі частини та ОСОБА_2 в розмірі частини у праві власності на земельну ділянку з кадастровим номером 7125786200:02:001:0174.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 , в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 , право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 7125786200:02:001:0213, площею 1,2851 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Черкаська область, Звенигородський район, за межами села Сердегівка, вартістю 38847 (тридцять вісім тисяч вісімсот сорок сім гривань 56 копійок, яка була сформована в результаті поділу земельної ділянки з кадастровим номером 7125786200:02:001:0174.
Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_2 , право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 7125786200:02:001:0214, площею 1,2851 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Черкаська область, Звенигородський район, за межами села Сердегівка, вартістю 38847 (тридцять вісім тисяч вісімсот сорок сім гривань 56 копійок, яка була сформована в результаті поділу земельної ділянки з кадастровим номером 7125786200:02:001:0174.
Ухвалою судді Шполянського районного суду Черкаської області від 08.11.2023, було відкрито провадження по справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами загального позовного провадження.
Разом із позовом позивач подала клопотання про витребування доказів, а саме просила витребувати у приватного нотаріуса Черкаського міського нотаріального округу Алексєєва Максима Юрійовича, який здійснює свою нотаріальну діяльність за адресою: АДРЕСА_1 , - завірені копії матеріалів Спадкової справи 30/2023 заведеної після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 .
В обґрунтування клопотання зазначено, що предметом позову є реалізація успадкованих прав померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_3 . Для правильного вирішення спору необхідно дослідити документи, які зберігаються у спадковій справі заведеній приватним нотаріусом Черкаського міського нотаріального округу Алексєєвим Максимом Юрійовичем. Самостійно отримати відповідні докази позивач не може, оскільки вони належать до нотаріальної таємниці.
Позивач у судове засідання не з`явилась, подала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала у повному обсязі. (а.с. 130).
Від відповідачки ОСОБА_2 надійшла заява у якій вона визнала позовні вимоги у повному обсязі. (а.с.125).
Від відповідача Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади Черкаської області надійшла заява про розгляд справи без їхнього представника проти задоволення позовних вимог не заперечують. (а.с. 127-128).
Суд, дослідивши матеріали справи зазначає таке.
Відповідно до вимог п.7 ч.1ст. 197 ЦПК України, у підготовчому судовому засіданні суд вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання.
Згідно ст.12ЦПК України,цивільне судочинствоздійснюється назасадах змагальностісторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом. Згідно ч.7 ст. 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.4 ст. 12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно ст.95ЦПК України,письмовими доказамиє документи(крімелектронних документів),які містятьдані прообставини,що маютьзначення дляправильного вирішенняспору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ч.3 ст. 83 ЦПК України відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Згідно з ст.84ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
Судом встановлено,що згідночастин 7,8ст.8Закону України«Про нотаріат»,довідки провчинені нотаріальнідії такопії документів,що зберігаютьсяу нотаріуса,видаються нотаріусомвиключно фізичнимта юридичнимособам,за дорученнямяких абощодо якихвчинялися нотаріальнідії.У разісмерті особичи визнанняїї померлоютакі довідкивидаються спадкоємцямпомерлого.У разівизнання особибезвісно відсутньоюопікун,призначений дляохорони майнабезвісно відсутнього,має правоотримувати довідкипро вчиненінотаріальні дії,якщо ценеобхідно длязбереження майна,над якимвстановлена опіка. Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв`язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться у провадженні цих органів, з обов`язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу.
Зваживши доводи викладені в клопотанні та врахувавши те, що необхідність витребування обґрунтована неможливістю самостійного зібрання означених доказів для доведення обставин справи, якими позивач обґрунтовує свою позицію, суд уважає, що заявлене клопотання відповідає вимогам закону, тому на підставі ст.84ЦПК України з метою повного і всебічного з`ясування обставин справи, і його потрібно задовольнити.
Згідно п.4 ч.5 ст. 198 ЦПК України, суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема у випадках витребування нових (додаткових) доказів.
Керуючись ст.8 Закону України «Про нотаріат», ст.ст. 12, 81, 83, 84, 95, 197, 198, 258, 260, 261 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання про витребування доказів.
Витребувати від:
Приватного нотаріуса Черкаського міського нотаріального округу Алексєєва Максима Юрійовича, який здійснює свою нотаріальну діяльність за адресою: АДРЕСА_1 , завірені копії матеріалів Спадкової справи 30/2023 заведеної після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Зобов`язати Приватногонотаріуса Черкаськогоміського нотаріальногоокругу АлексєєваМаксима Юрійовича, удесяти денний строк з моменту отримання цієї ухвали, надати суду зазначені докази.
Оголосити перерву у підготовчому засіданні до 29.01.2024 о 17. год 00 хв.
Роз`яснити, що відповідно до ст.84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Суд звертає увагу, що згідно ч.1 ст. 140 ЦПК України, особа, яка надала доказ на вимогу суду, має право вимагати виплати грошової компенсації своїх витрат, пов`язаних із наданням такого доказу. Розмір грошової компенсації визначає суд на підставі поданих такою особою доказів здійснення відповідних витрат.
Ухвала набирає законно сили з моменту підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя С.С. Сивокінь
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2024 |
Оприлюднено | 10.01.2024 |
Номер документу | 116150920 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Сивокінь С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні