ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ А ДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2010 р. Справа № 2-а-3687/10/0270
Вінницький окружний адм іністративний суд в складі
Головуючого судді Альчука Максима Петровича,
розглянувши матеріали спр ави в порядку письмового про вадження
за позовом: Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалід ів
до: спільного підприєм ства товариства з обмеженою відповідальністю "Спецбудмо нтаж"
про: стягнення адмініст ративно-господарських санкц ій та пені
ВСТАНОВИВ :
Вінницьке обласне відді лення Фонду соціального захи сту інвалідів звернулося в с уд з позовом до спільного під приємства товариства з обмеж еною відповідальністю "Спецб удмонтаж" (далі - СП ТОВ "Спецбу дмонтаж") про стягнення 6322,22 грн . адміністративно-господарсь ких санкцій та 290,70 грн. пені.
Позовні вимоги мотивовані невиконанням відповідачем в имог статей 18, 19 Закону України "Про основи соціальної захищ еності інвалідів в Україні", о скільки останнім не забезпеч ено встановленого нормативу одного робочого місця, призн аченого для працевлаштуванн я інваліда, а тому позивач зве рнувся до суду з позовом про с тягнення з відповідача самос тійно розрахованої адмініст ративно-господарської санкц ії в розмірі 6322,22 грн. та пені в р озмірі 290,70 грн.
В судове засідання предста вник позивача не з' явився, п роте надав суду заяву від пос илаючись на обставини виклад ені в позовній заяві.
Представники відповідача в судовому засіданні проти з адоволення позову не запереч ували та надали суду заяву ві д 29.09.2010 року, в якій позовні вимо ги визнають в повному обсязі .
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС Укр аїни, особа, яка бере участь у справі, має право заявляти кл опотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке к лопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, су довий розгляд справи здійсню ється в порядку письмового п ровадження за наявними у спр аві матеріалами.
З огляду на вказані вимоги К АС України та враховуючи кло потання сторін про розгляд с прави за їх відсутності, суд д ійшов до висновку про провед ення судового розгляду справ и в порядку письмового прова дження.
Ознайомившись з матеріала ми справи, дослідивши докази в їх сукупності, суд дійшов ви сновку, що позовна заява обґр унтована та підлягає задовол енню у повному обсязі, з насту пних підстав.
СП ТОВ "Спецбудмонтаж" як ро ботодавець, що використовує найману працю, зобов' язаний виконувати соціальні програ ми щодо охорони прав мало зах ищених верств населення, в то му числі інвалідів, зокрема ш ляхом створення чи виділення робочих місць для працевлаш тування інвалідів згідно зак онодавства України.
Частиною 3 статті 18 Закону Ук раїни "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Укр аїні" (далі - Закон № 875) передбач ено, що підприємства, установ и, організації, фізичні особи , які використовують найману працю, зобов' язані виділят и та створювати робочі місця для працевлаштування інвалі дів, у тому числі спеціальні р обочі місця, створювати для н их умови праці з урахуванням індивідуальних програм реаб ілітації і забезпечувати інш і соціально-економічні гаран тії, передбачені чинним зако нодавством, надавати державн ій службі зайнятості інформа цію, необхідну для організац ії працевлаштування інвалід ів, і звітувати Фонду соціаль ного захисту інвалідів про з айнятість та працевлаштуван ня інвалідів у порядку, встан овленому Кабінетом Міністрі в України.
Відповідно до частини 1 стат ті 19 Закону № 875, для підприємст в, установ, організацій, у тому числі підприємств, організа цій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману прац ю, установлюється норматив р обочих місць для працевлашту вання інвалідів у розмірі чо тирьох відсотків середньооб лікової чисельності штатних працівників облікового скла ду за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного роб очого місця.
Відповідно до частини 2 "Пор ядку подання підприємствами , установами, організаціями т а фізичними особами, що викор истовують найману працю, зві тів про зайнятість і працевл аштування інвалідів та інфор мації, необхідної для органі зації їх працевлаштування", з атвердженого Постановою Каб інету Міністрів України № 70 ві д 31.01.2007 року, відповідач подав д о Вінницького обласного відд ілення Фонду соціального зах исту інвалідів звіт про зайн ятість і працевлаштування ін валідів за 2009 рік за формою 10-ПІ , затвердженої Наказом Мініс терства праці та соціальної політики України № 42 від 10.02.2007 ро ку. В даному звіті відповідач зазначив, що на його підприєм стві в 2009 році середньообліко ва кількість штатних працівн иків становила 9 осіб, середнь ооблікова кількість штатних працівників, яким відповідн о до чинного законодавства в становлена інвалідність - 0 ос іб, фонд оплати праці штатних працівників становив 113,8 тис. г рн., середньорічна заробітна плата штатного працівника с тановила 12644,44 грн. Кількість ін валідів штатних працівників , які повинні працювати на роб очих місцях відповідно до ви мог ст. 19 Закону № 875 становить 1 особа.
Таким чином, відповідач не в иконав нормативу робочих міс ць для працевлаштування інва лідів у кількості 1 особи, та с амостійно розрахував суму ад міністративно-господарськи х санкцій в розмірі 6322,22 грн., яка підлягає сплаті. Адміністра тивно-господарські санкції т овариством розраховані сам остійно, однак добровільно б ули сплачені тільки частково .
В судовому засіданні дослі джено лист № 05-13/1838 від 06.09.2010 року Ві нницького районного центру з айнятості, згідно якого СП ТО В "Спецбудмонтаж" звіт (інформ ацію) за формою 3-ПН про наявні сть вакантних місць для прац евлаштування інвалідів до це нтру зайнятості у 2009 році до це нтру зайнятості не надавало.
Таким чином, в судовому засі данні встановлено, що відпов ідачем не вжито всіх передба чених законодавством заході в по забезпеченню працевлашт ування інвалідів, зокрема не забезпечено виконання вимог статей 18, 19 Закону № 875, в яких пер едбачено, що підприємства, ус танови, організації, які вико ристовують найману працю, са мостійно розраховують кільк ість робочих місць для праце влаштування інвалідів відпо відно до нормативу і забезпе чують працевлаштування інва лідів.
Законом № 875 передбачено, якщ о підприємства, які використ овують найману працю, де сере дньооблікова чисельність пр ацюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, пер едбаченим статтею 19 цього Зак ону, в такому випадку такі під приємства щороку сплачують в ідповідним відділенням Фонд у соціального захисту інвалі дів адміністративно-господа рські санкції, сума яких визн ачається в розмірі середньої річної заробітної плати на в ідповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначе не для працевлаштування інв аліда і не зайняте інвалідом . При цьому, адміністративно-г осподарські санкції розрахо вуються та сплачуються підпр иємствами, установами, орган ізаціями, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного з а роком, в якому відбулося пор ушення нормативу, встановлен ого частиною першою статті 19 ц ього Закону.
Інструкцією про заповненн я форми № 10-ПІ (річна) "Звіт про з айнятість і працевлаштуванн я інвалідів", затвердженою на казом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 року № 42 передбачено об числення розміру адміністра тивно-господарських санкцій . Так, чисельність працюючих і нвалідів штатних працівникі в обчислюється шляхом підсум ування середньооблікової чи сельності працівників за всі місяці роботи підприємства, що минули за період з початку року до звітного місяця вклю чно та діленням одержаної су ми на кількість місяців за пе ріод з початку року.
Таким чином, сума коштів адм іністративно-господарських санкцій, яку повинен був спл атити відповідач до 15.04.2010 року, становила 6322,22 гривень.
Суми адміністративно-госп одарських санкцій використо вуються на фінансування захо дів щодо соціальної, трудово ї, фізкультурно-спортивної т а професійної реабілітації і нвалідів.
Нарахування пені за поруше ння термінів сплати адмініст ративно-господарських санкц ій здійснюється відповідно д о Порядку нарахування пені т а її сплати, затвердженого на казом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 року № 223, підпунктом 3.4 п . 3 якого передбачено, що нарах ування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійс нюється з наступного дня гра ничного строку сплати адміні стративно-господарських сан кцій по день сплати включно (т обто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося пору шення нормативу).
Водночас, оскільки відпові дачем було порушено терміни сплати санкцій, то позивачем правомірно нараховано пеню в сумі 290,70 грн., відповідно до ча стини 2 статті 20 Закону Україн и "Про основи соціальної захи щеності інвалідів в Україні" .
Отже, в даному випадку відпо відач не забезпечив встановл ений норматив одного робочог о місця для працевлаштування інвалідів та вчасно не сплат ив решту адміністративно-гос подарських санкцій, що зумов ило нарахування пені.
Порушення відповідачем ви мог чинного законодавства за чіпає інтереси держави у сфе рі соціального захисту інвал ідів та завдає матеріальної шкоди Фонду соціального захи сту інвалідів, який є органом , уповноваженим державою зді йснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Оцінюючи визнання відпові дачем позову в повному обсяз і заявленої суми, суд бере до у ваги наступне.
Частиною третьою ст. 136 КАС Ук раїни передбачено, що судове рішення у зв' язку з визнанн ям адміністративного позову ухвалюється за правилами, вс тановленими статтею 112 КАС Укр аїни.
Відповідно до ч. 1 ст. 112 КАС Укр аїни відповідач може визнати адміністративний позов повн істю або частково. Згідно з ч. 4 цієї статті суд не приймає ви знання адміністративного по зову і продовжує розгляд адм іністративної справи, якщо ц і дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небу дь права, свободи або інтерес и.
З приписів ст.ст.71, 86 КАС Украї ни вбачається, що кожна сторо на повинна довести ті обстав ини, на яких ґрунтуються її ви моги та заперечення, суд оцін ює докази, які є у справі, за св оїм внутрішнім переконанням , що ґрунтується на їх безпосе редньому, всебічному, повном у та об'єктивному дослідженн і.
Суд, на підставі наявних в м атеріалах справи документів , повно і всебічно з' ясувавш и обставини в адміністративн ій справі, підтверджених тим и доказами, які були дослідже ні в судовому засіданні, прих одить до висновку про задово лення даного позову та стягн ення заборгованості в розмір і 6612,92 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС Укр аїни, у справах, в яких позивач ем є суб' єкт владних повнов ажень, а відповідачем - фізичн а чи юридична особа, судові ви трати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з спільного підпр иємства товариства з обмежен ою відповідальністю "Спецбуд монтаж" (21000, м.Вінниця, вул.Чехов а,11 оф.345, код ЄДРПОУ 13332577, р/р 26000301072922, В інницька дирекція ПАТ "Банк Ф орум", МФО 322948) на користь Вінниц ького обласного відділення Ф онду соціального захисту інв алідів (одержувач: Держбюдже т м.Вінниця, р/р 31214230700002, код ЄДРПОУ 34701167, банк одержувача ГУДКУ у Ві нницькій області м.Вінниця, М ФО 802015, символ звітності 230, код б юджетної класифікації 50070000, пр изначення платежу: "платежі д о Фонду соціального захисту інвалідів за 2009 рік") адміністр ативно-господарські санкції в розмірі 6322,22 грн. (шість тисяч триста двадцять дві гривні 22 к опійки) та пеню в розмірі 290,70 гр н. (двісті дев`яносто гривень 7 0 копійок).
Постанова суду першої і нстанції набирає законної си ли в порядку, визначеному ст. 2 54 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС Укра їни, апеляційна скарга на пос танову суду першої інстанції подається протягом десяти д нів з дня її проголошення. У ра зі застосування судом частин и третьої статті 160 цього Коде ксу, а також прийняття постан ови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня от римання копії постанови. Якщ о суб'єкта владних повноваже нь у випадках та порядку, пере дбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було п овідомлено про можливість от римання копії постанови суду безпосередньо в суді, то деся тиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду о бчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденно го строку з моменту отриманн я суб'єктом владних повноваж ень повідомлення про можливі сть отримання копії постанов и суду.
Повний текст постанови о формлено: 06.10.10
Суддя /підпис/ А льчук Максим Петрович
Копія вірна
Суддя:
Секретар:
06.10.2010
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2010 |
Оприлюднено | 15.10.2010 |
Номер документу | 11617318 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Альчук Максим Петрович