Постанова
від 09.01.2024 по справі 600/4639/23-а
СЬОМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 600/4639/23-а

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Григораш В.О.

Суддя-доповідач - Курко О. П.

09 січня 2024 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Курка О. П.

суддів: Шидловського В.Б. Боровицького О. А. ,

за участю:

секретаря судового засідання: Смілянець А. Е.,

представника позивача: Олексів Н.М.,

представника відповідача: Теутуляк С.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Едон" на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2023 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Едон" до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

В С Т А Н О В И В :

в липні 2023 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Едон" звернулось до Чернівецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Чернівецькій області, в якому просило:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області №0000018300409 від 17.03.2023.

Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2023 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, у якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким задовольнити позовні вимоги.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт послався на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, порушення норм процесуального права, що, на його думку, призвело до неправильного вирішення спору. Позивачем зазначено, що проведення відповідачем камеральної перевірки та застосування до нього штрафних санкцій відбулось під час воєнного стану та дії положень п. 89 та п. 90 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення", які на період дії воєнного стану пом`якшують відповідальність платника податку з порушення стоків реєстрації податкової накладної та не передбачають відповідальності за відсутність реєстрації податкових накладних.

В судовому засіданні представник позивача доводи апеляційної скарги підтримав в повному обсязі та просив суд задовольнити її, а рішення суду першої інстанції скасувати.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення апеляційної скарги та просив суд залишити її без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, доводи сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступних висновків.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено під час апеляційного розгляду справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Едон" зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС в Чернівецькій області як платник податків.

Як вбачається із матеріалів справи, 16.02.2023 у приміщенні Головного управління ДПС у Чернівецькій області головним державним інспектором проведено камеральну перевірку ТОВ "Едон" з питань відсутності реєстрації податкових накладних в ЄРПН протягом жовтня, листопада, грудня 2022 року.

За результатами перевірки складено акт камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних від 16.02.2023 №627/ж5/24-13-04-09/44809447, у якому зафіксовано встановлення порушення п. 201.10. ст. 201 ПК України в частині відсутності реєстрації податкових накладних в ЄДРПН в жовтні 2022 року на суму 1793617 грн. в листопаді 2022 року на суму 7520517 грн, в грудні 2022 року на суму 5539517 грн, на загальну суму ПДВ 14853651 грн.

На підставі висновків вказаного акта перевірки, 17.03.2023 Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області винесено податкове повідомлення-рішення №0000018300409, яким до позивача застосовано штраф в розмірі 50 % у сумі 7426825,50 грн.

Не погоджуючись із вказаним рішенням, позивачем подано скаргу, за результатами розгляду вказаної скарги Державною податковою службою України прийнято рішення про залишення скарги без задоволення, а оскаржуване рішення без змін.

Вважаючи податкове повідомлення-рішення №0000018300409 від 17.03.2023, протиправним, позивач звернувся до суду з даним позовом про її скасування.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення не суперечить п. 89, 90 підрозділу 2 Розділу ХХ ПК України у редакції Закону №2876-ІХ, позаяк відносно спірних податкових накладних підлягають застосуванню норми п. 201.10 статті 201 та п. 120-1.2 статті 120-1 ПК України.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції по суті спору, виходячи з наступного.

Відповідно до п.п. 16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до п.п. 20.1.4 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків.

Згідно п.75.1 ст.75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО (абз. 1 п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 ПК України).

Абзацом другим цієї норми передбачено, що предметом камеральної перевірки також може бути, зокрема, своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних.

Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами (п.п. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

За приписами п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін.

Так, відповідно до абз. 1 п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

При цьому, відповідно до абз. 4 цього ж п. 201.10 ст. 201 ПК України податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН.

Згідно абз. 14 п. 201.10 ст. 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;

- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

З аналізу викладених норм слідує, що позивач зобов`язаний зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних у визначений Кодексом строк, а доказом реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної є квитанція, в якій фіксується дата та час надходження податкової накладної та/або розрахунку в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Статтею 120-1 ПК України визначена відповідальність платників податків за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН та допущення помилок при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної.

Тобто, законодавець передбачив для платників податків відповідальність за порушення п. 201.10 ст. 201 ПК України.

Згідно п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою, податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" "г" пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу), що зазначена в податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов`язань з податку на додану вартість, зазначеної у такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної, або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено.

Отже, допущення платником податку податкового правопорушення щодо нереєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН має наслідком застосування відповідальності у вигляді штрафу

При цьому, слід враховувати, що відповідно до п. 109.1 ст. 109 ПК України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Тобто, саме протиправність дії/бездіяльності є обов`язковою умовою для визнання такої дії/бездіяльності правопорушенням.

Таким чином, для вирішення питання про наявність/відсутність підстав для застосування до платника податку відповідальності за не реєстрацію/затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до них, необхідно встановити причини, що зумовили допущення такого пропуску, та перевірити чи вчинив платник податку усі залежні від нього дії з метою належного виконання податкового обов`язку щодо своєчасної реєстрації таких документів.

Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, у постановах Верховного Суду від 08.10.2019 у справі №820/3006/17, від 21.01.2020 у справі №826/7925/16, від 31.01.2020 у справі №821/819/17.

В ході судового розгляду встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач є платником податку на додану вартість, за наслідками камеральної перевірки якого встановлено порушення ТОВ "Едон" п. 201.10. ст. 201 ПК України в частині відсутності реєстрації податкових накладних в ЄДРПН в жовтні 2022 року на 1793617 грн, в листопаді 2022 року на суму 7520517 грн, в грудні 2022 року на суму 5539517 грн, на загальну суму ПДВ суму 14853651 грн.

Зокрема, як вбачається із змісту акту камеральної перевірки, позивачем в жовтні 2022 складено наступні податкові накладні: від 24.10.2022 №42, від 24.10.2022 №43, від 24.10.2022 №44, від 24.10.2022 №45, від 25.10.2022 №47, від 25.10.2022 №48, від 25.10.2022 №49. від 25.10.2022 №450, від 25.10.2022 №51, від 25.10.2022 №52. від 25.10.2022 №53, від 25.10.2022 №54, від 25.10.2022 №55, від 26.10.2022 №55, від 26.10.2022 №56, від 26.10.2022 №57, від 27.10.2022 №58, від 27.10.2022 №59, від 27.10.2022 №60, від 28.10.2022 №61, від 28.10.2022 №62, від 28.10.2022 №63, від 31.10.2022 №64.

В листопаді 2022 складено наступні податкові накладні: від 01.11.2022 №1, від 17.11.2022 №58, від 25.11.2022 №68, від 02.11.2022 №2, від 02.11.2022 №3, від 02.11.2022 №4, від 02.11.2022 №5, від 02.11.2022 №6, від 02.11.2022 №7, від 03.11.2022 №10, від 03.11.2022 №11, від 03.11.2022 №12, від 03.11.2022 №8, від 03.11.2022 №9, від 04.11.2022 №13, від 04.11.2022 №14, від 07.11.2022 №15, від 07.11.2022 №16, від 07.11.2022 №17, від 07.11.2022 №18, від 08.11.2022 №19, від 08.11.2022 №20, від 08.11.2022 №21, від 08.11.2022 №22, від 08.11.2022 №23, від 08.11.2022 №24, від 08.11.2022 №25, від 09.11.2022 №26, від 09.11.2022 №27, від 09.11.2022 №28, від 09.11.2022 №29, від 09.11.2022 №30, від 10.11.2022 №31, від 10.11.2022 №32, від 10.11.2022 №33, від 10.11.2022 №34, від 10.11.2022 №35, від 11.11.2022 №36, від 11.11.2022 №37, від 11.11.2022 №38, від 11.11.2022 №39, від 14.11.2022 №40, від 14.11.2022 №41, від 14.11.2022 №42, від 14.11.2022 №43, від 14.11.2022 №44, від 14.11.2022 №45, від 14.11.2022 №46, від 15.11.2022 №50, від 15.11.2022 №51, від 17.11.2022 №55, від 18.11.2022 №59, від 18.11.2022 №60, від 18.11.2022 №64, від 21.11.2022 №65, від 21.11.2022 №66, від 22.11.2022 №67, від 28.11.2022 №69, від 28.11.2022 №70, від 29.11.2022 №71, від 29.11.2022 №72, від 29.11.2022 №73, від 29.11.2022 №74, від 30.11.2022 №75, від 30.11.2022 №76, від 30.11.2022 №77, від 30.11.2022 №78, від 30.11.2022 №79, від 15.11.2022 №47, від 15.11.2022 №48, від 15.11.2022 №49, від 16.11.2022 №52, від 16.11.2022 №53. від 16.11.2022 №54, від 17.11.2022 №56, від 17.11.2022 №57, від 18.11.2022 №61, від 18.11.2022 №62, від 18.11.2022 №63, від 30.11.2022 №80, від 30.11.2022 №81, від 30.11.2022 №82, від 30.11.2022 №83.

В грудні 2022 складено наступні податкові накладні: від 09.12.2022 №10, від 09.12.2022 №11, від 09.12.2022 №5, від 09.12.2022 №6, від 09.12.2022 №7, від 09.12.2022 №8, від 21.12.2022 №30, від 01.12.2022 №1, від 01.12.2022 №2, від 01.12.2022 №26, від 01.12.2022 №3, від 01.12.2022 №4, від 02.12.2022 №27, від 02.12.2022 №28, від 02.12.2022 №29.

Згідно із оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням за відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 ПК України та згідно з п. 120-1.2 ст. 120-1 ПК України до позивача застосовано штрафні санкції на суму 7426825,50 грн.

Під час судового засідання представником позивача не заперечувався факт не реєстрації податкових накладних у визначені п. 201.10 ст. 201 ПК України строки, перелік яких наведено в акті камеральної перевірки.

Разом з тим, в ході судового розгляду справи, представник позивача посилався на те, що застосування до позивача штрафних санкцій відбулось під час воєнного стану та дії положень п. 89 та п. 90 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення", які на період дії воєнного стану пом`якшують відповідальність платника податку за порушення строків реєстрації податкової накладної та не передбачають відповідальності за відсутність реєстрації податкових накладних.

З приводу посилань представника позивача на те, що відповідачем не правильно визначено строки реєстрації податкових накладних та розміру штрафних санкцій, з огляду на набрання чинності Законом №2876-ІХ, суд зазначає наступне.

Законом України від 12.01.2023 № 2876-ІХ "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування", який набрав чинності 08.02.2023, зокрема підрозділ 2 розділу XX "Перехідні положення" ПК України доповнено пунктами 89 та 90 такого змісту:

Пунктом 89 підрозділу 2 Розділу ХХ ПК України у редакції Закону №2876-ІХ передбачено, що тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 №64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Отже, вказаними змінами на період дії воєнного стану в Україні та протягом шести місяців після його припинення або скасування установлено відмінні від п. 201.10 ст. 201 ПК України граничні строки реєстрації податкової накладної (та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної) в ЄРПН (збільшені у порівнянні із загальними строками, визначеними пунктом 201.10.статті 201 ПК України).

Згідно з пунктом 90 підрозділу 2 Розділу ХХ ПК України у редакції Закону №2876-ІХ тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 №64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" 24.02.2022 №2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого пунктом 89 цього підрозділу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН, встановлюється у розмірі: 2 відсотки суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 5 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 15 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 25 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Таким чином, вказаними змінами також зменшено розміри штрафів та визначено граничні строки реєстрації податкових накладних, що можуть накладатися на платників ПДВ за порушення ними відповідних граничних строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

При цьому, суд бере до уваги, те, що законодавцем не указано окремо конкретної календарної дати, з якої пункти 89, 90 підрозділу 2 Розділу ХХ ПК України у редакції Закону №2876-ІХ підлягають застосуванню та вказаний Закон не містить прямої вказівки про надання зворотної дії в часі, як от, наприклад, Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України" від 13.12.2022 №2836-IX (чинний з 03.01.2023), яким передбачено, що норми абзаців другого - вісімнадцятого підпункту 4 пункту 4 розділу I цього Закону (щодо змін до підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України) застосовуються починаючи з 27 травня 2022 року.

Отже, Законом України від 12.01.2023 №2876-ІХ, який набрав чинності 08.02.2023, збільшено тривалість граничного строку реєстрації податкової накладної, залежно від дня її складення та зменшено відсоткові розміри ставок штрафу за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, суд зазначає, що до 08.02.2023 граничні строки реєстрації податкової накладної (та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної) в ЄРПН визначались пунктом 201.10 статті 201 ПК України, а з 08.02.2023 граничні строки реєстрації податкової накладної (та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної) в ЄРПН визначаються пунктом 89 підрозділу 2 Розділу ХХ ПК України у редакції Закону №2876-ІХ.

З аналізу вказаних вище норми вбачається, що за загальним правилом положення пункту 89, 90 підрозділу 2 Розділу ХХ ПК України у редакції Закону №2876-ІХ підлягають застосуванню до тих правовідносин, котрі виникнуть у часі після набрання законної сили нормами Закону №2876-ІХ (тобто після 08.02.2023).

Суд бере до уваги той факт, що на час винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення (17.03.2023) вже набули чинності зміни, внесені Законом №2876-ІХ до ПК України в частині доповнення підрозділу 2 розділу ХХ Перехідні положення ПК України пунктами 89 та 90, які, зокрема, пом`якшили відповідальність платника на період протягом дії воєнного стану та шести місяців після його завершення за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних.

Водночас, як зазначалось вище, та як встановлено судом в ході судового розгляду справи, у даному випадку, позивачем складено, однак не зареєстровано податкові накладні, ще в жовтні 2022 року, в листопаді 2022 року та в грудні 2022 року з дотримання визначених п. 201.10 ст. 201 ПК України строків .

Суд наголошує, на тому, що на час складання позивачем податкових накладних була чинна редакція ПК України, яка передбачала конкретні граничні строки реєстрації податкових накладних, які було визначено п. 201.10 ст. 201 ПК України.

Зважаючи на те, що факт порушення позивачем вимог ПК України щодо нереєстрації податкових накладних, складених в жовтні 2022 року, в листопаді 2022 року та в грудні 2022 року мали місце у 2022 році та їх реєстрація повинна була відбутись у 2022 році, то суд вважає, що відсутні правові підстави для застосування нових строків для реєстрації податкових накладних, визначених Законом №2876-ІХ.

Зважаючи на викладене, суд погоджуються із твердженням представника відповідача про те, що Закон України №2876-ІХ "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування" не можуть встановлювати граничні строки для реєстрації податкових накладних, складених у 2022 році.

Матеріали справи не містять жодних доказів на підтвердження того, що позивач подавав складені ним в жовтні 2022 року, в листопаді 2022 року та в грудні 2022 року податкові накладні, визначені у акті камеральної перевірки, на реєстрацію до ЄРПН у строки встановлені п. 201.10 ст. 201 ПК України, так як і не містять відомостей звернення позивачем до контролюючого органу із заявою про неможливість виконання податкового обов`язку в частині реєстрації податкових накладних в ЄРПН протягом вказаних строків.

Водночас з матеріалів справи судом встановлено, що позивач подав податкові накладні за жовтень 2022 року, за листопад 2022 року та за грудень 2022 року на реєстрацію до ЄРПН, що визначені у акті камеральної перевірки як не подані, лише 10.04.2023, тобто після прийняття відповідачем оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

А тому, судом першої інстанції обгрунтовано зазначено, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення не суперечить п. 89, 90 підрозділу 2 Розділу ХХ ПК України у редакції Закону №2876-ІХ, позаяк відносно спірних податкових накладних підлягають застосуванню норми п. 201.10 статті 201 та п. 120-1.2 статті 120-1 ПК України.

Таким чином, на думку колегії суддів апеляційної інстанції, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.

Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Едон" залишити без задоволення, а рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2023 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Постанова суду складена в повному обсязі 09 січня 2024 року.

Головуючий Курко О. П. Судді Шидловський В.Б. Боровицький О. А.

СудСьомий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.01.2024
Оприлюднено11.01.2024
Номер документу116185671
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них

Судовий реєстр по справі —600/4639/23-а

Постанова від 09.01.2024

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

Постанова від 09.01.2024

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

Ухвала від 08.01.2024

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

Ухвала від 08.01.2024

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

Ухвала від 15.12.2023

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

Ухвала від 07.12.2023

Адміністративне

Сьомий апеляційний адміністративний суд

Курко О. П.

Ухвала від 06.11.2023

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Григораш Віталій Олександрович

Рішення від 17.10.2023

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Григораш Віталій Олександрович

Рішення від 17.10.2023

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Григораш Віталій Олександрович

Ухвала від 07.09.2023

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Григораш Віталій Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні