Справа № 571/29/24
Провадження №571/2/112/2024
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"09" січня 2024 р. смт Рокитне
Суддя Рокитнівського районного суду Рівненської області Верзун О.П., ознайомившись із позовною заявою адвоката Ціпана Олександра Петровича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до Рокитнівської селищної ради про визнання права власності, -
встановив:
До суду надійшла позовна заява про визнання права власності.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, вважаю, що позов слід залишити без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
Відповідно до вимог ст.185 ЦПК України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 175,177 вказаного Кодексу.
Так, відповідно до положень ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити серед іншого -зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів,передбачений законом чи договором,або інший спосіб (способи)захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Пунктом 2 ч.1 ст.176 ЦПК України встановлено, що ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Як вбачається із змісту позовної заяви, представник позивача просить визнати за позивачем право власності на житловий будинок з надвірними будівлями за адресою АДРЕСА_1 .
Постановою Пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах за позовами про захист права власності» № 20 від 22.12.1995 р. зі змінами та доповненнями від 25.05.1998 р. визначено, що вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності - за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.
Згідно ст.3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» незалежною оцінкою майна вважається оцінка майна, що проведена суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання.
Так, представником позивача самостійно визначено ціну позову у розмірі 100000,00 гривень. Однак, вказана ціна позову не підтверджується жодним документом.
При цьому, суд зазначає, що дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України "Про оцінку майна,майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", та в якості доказу вартості майна суду можуть бути подані,зокрема звіт про оцінку .
Тому позивачу необхідно надати суду звіт про оцінку спірного майна у відповідності до якого позивачу необхідно вказати ціну позову. З ціни позову, з врахуванням характеру позовних вимог, визначається правильність обчислення та сплати суми судового збору, що оплачується при зверненні до суду із позовною заявою.
Так, відповідно до вимог ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму.
Таким чином, позивачу необхідно вказати дійсну вартість майна, на підставі якого визначити ціну позову та сплатити судовий збір у відповідності до п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», і надати до суду оригінал квитанції про його оплату, врахувавши сплачену суму судового збору, квитанція про сплату якого міститься у матеріалах справи.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява не відповідає вимогам встановленим ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху із наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 13, 177, 184, 185 ЦПК України, -
ухвалив:
Позовну заяву адвоката Ціпана Олександра Петровича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до Рокитнівської селищної ради про визнання права власності - залишити без руху та надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, і роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та підлягає поверненню позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Рокитнівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2024 |
Оприлюднено | 11.01.2024 |
Номер документу | 116187027 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Рокитнівський районний суд Рівненської області
Верзун О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні