Справа № 177/2466/23
Провадження № 2/177/155/24
У Х В А Л А
09.01.2024 м. Кривий Ріг
Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Суботіна С. А. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Лозуватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області (адреса місцезнаходження: Дніпропетровська область, Криворізький район, с. Лозуватка, вул. Миру, буд. 69) про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_1 , адвокат Страх В.О., звернувся 05.12.2023 до суду з указаним позовом та просить визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2 га, кадастровий номер 1221887700:01:005:0885, з цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою: Чкаловська сільська рада, Криворізький район, Дніпропетровська область, а також на транспортний засіб марки Hyundai, модель Tucson, д.н. НОМЕР_1 , номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_2 , у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 08.12.2023 позовна заява залишена без руху через невідповідність вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Через систему «Електронний суд» представник позивача подав заяву про усунення недоліків.
Дослідженням змісту позовної заяви та додатків до неї, а також заяви про усунення недоліків встановлено, що недоліки позову, зазначені в ухвалі суду від 08.12.2023, у повному обсязі не усунуто, оскільки позивачем та її представником, у порушення вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК України, не надано всі докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Разом з тим, ураховуючи положення ст. ст. 187, 197 ЦПК України, у разі наявності відповідних клопотань сторін, суд може вирішити питання про витребування додаткових доказів у підготовчому судовому засіданні.
Позовна заява, у силу ч. 1 ст. 30 ЦПК України, підсудна Криворізькому районному суду Дніпропетровської області за правилами виключної підсудності, а саме за місцезнаходженням нерухомого майна в Криворізькому районі Дніпропетровської області, підстави для повернення позовної заяви, повторного залишення без руху або відмови у відкритті провадження відсутні.
Оскільки, відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування, вказана справа має розглядатися в загальному позовному провадженні, із призначенням підготовчого засідання.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 187 ЦПК України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається результат вирішення заяв і клопотань, що надійшли разом з позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
Представником позивача, у порядку ч. 3 ст. 177 ЦПК України, подано клопотання про витребування доказів, в якому він просить суд витребувати від приватного нотаріуса Слєсарєва В.В. копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Як передбачено ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Представником позивача клопотання подано у строки, зазначені у ч. ч. 2 та 3 ст. 83 ЦПК України, належним чином обґрунтовано, тому дослідивши матеріали справи, вивчивши зміст клопотання, приймаючи до уваги, що у позивача є складнощі в наданні доказів, суд вважає, що клопотання про витребування спадкової справи підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 6 ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Окрім того, при зверненні до суду з указаним позовом, з вимогою про визнання права власності в порядку спадкування за законом, а отже, з вимогою майнового характеру, представником позивача визначено ціну позову в розмірі 107360,00 грн та сплачено судовий збір - 1073, 60 грн. При цьому, судом встановлено, що ціна позову явно не відповідає дійсній вартості спадкового майна.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з пп. 1 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як визначено ч. 2 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.
Зазначене положення кореспондується з ч. 2 ст. 176 ЦПК України.
Таким чином, суд наділений правом попередньо визначити позивачу розмір судового збору в межах максимальної ставки, встановленої Законом України «Про судовий збір», із подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору, відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.
З урахуванням викладеного, суд вважає за можливе попередньо визначити розмір судового збору в розмірі 1073,60 грн, який сплачено позивачем при подання позову до суду та з огляду на подані представником позивача клопотання про призначення експертизи щодо визначення ринкової спадкового майна для встановлення дійсної його вартості та, відповідно, ціни позову, питання щодо судового збору буде вирішено судом у процесі розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 4, 13, 14, 19, 30, 33, 175, 177, 187, 190, 258-260, 274, 277, 279 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Лозуватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Розглядати справу за правилами загального позовного провадження, розпочавши підготовче провадження.
Призначити підготовче засідання на 08.02.2024 о 13 год. 00 хв., яке проводити у приміщенні Криворізького районного суду Дніпропетровської області (пр-т. Миру, буд. 5а, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, зал судових засідань №1), про що повідомити сторони.
Відповідач протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення копії цієї ухвали має право подати відзив на позовну заяву відповідно до ст. 178 ЦПК України.
Роз`яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду та наданням документів, що підтверджують надіслання (надання відзиву) і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Відповідач не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті має право підготувати заперечення на відповідь на відзив та направити позивачу й суду, з підтвердженням такого направлення позивачу.
Витребувати від приватного нотаріуса Слєсарєва Валерія Валерійовича (21027, м. Вінниця, вул. Келецька, буд. 5, електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) належним чином завірену копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Встановити строк виконання ухвали про витребування доказів - до 08.02.2024.
Докази подати (надіслати) до Криворізького районного суду Дніпропетровської області за адресою: пр. Миру, буд. 5а, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50002, для приєднання до матеріалів цивільної справи № 177/2466/23.
Роз`яснити, що у разі неможливості подати докази, які вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, сторони зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин, протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
Ухвалу суду про відкриття провадження у справі надіслати учасникам провадження, у тому числі відповідачу разом із копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів.
Інформацію щодо розгляду справи учасники справи можуть отримати за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет: https://kv.dp.court.gov.ua/sud0420/.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя:
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2024 |
Оприлюднено | 11.01.2024 |
Номер документу | 116187626 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Суботіна С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні