Тарутинський районний суд Одеської області
Справа № 523/16621/23
Провадження по справі № 2/514/149/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 січня 2024 року смт Тарутине
Суддя Тарутинського районного суду Одеської області Тончева Н.М., розглянувши клопотання представника позивача адвоката Бойко Н.І. про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача адвокат Бойко Н.І., яка діє в інтересах ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 , в якому просить визначити позивачу строк для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
08 січня 2024 року за вх. №94 від представника позивача адвоката Бойко Н.І. надійшло клопотання про її участь у справі в режимі відеоконференції поза приміщення суду з використанням власних технічних засобів, оскільки вона не може прибути в судове засіданні у зв`язку з віддаленістю місця роботи та проживання.
Вивчивши клопотання приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч.6 ст. 212 ЦПК України, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Згідно ч. 2 статті 212 ЦПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Аналіз положень, закріплених в статті 212 ЦПК України, дає підстави зробити висновок про те, що постановлення ухвали про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду є правом суду та не передбачає такого обов`язку.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які з поважних та незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Зважаючи на те, що такий спосіб участі має винятковий характер, повинні, насамперед, існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Разом з тим, у клопотанні про участь в судовому засіданні у режимі відеоконференції, поданого представником позивача відсутні докази того, що вказане клопотання надсилалося іншим учасникам справи та не зазначені поважні причини, які неуможливлюють представника позивача прибути у судове засідання.
Відтак, подане клопотання про участь в судовому засіданні у режимі відеоконференції не відповідає вимогам ст. 212 ЦПК України.
За таких обставин вважаю, що у задоволенні клопотання представника позивача необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 212, 260 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні клопотання представника позивача адвоката Бойко Н.І. про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Тончева
Суд | Тарутинський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2024 |
Оприлюднено | 11.01.2024 |
Номер документу | 116190039 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Тарутинський районний суд Одеської області
Тончева Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні