ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2010 р.
Справа № 2-а-7196/08/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Ковбій О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Херсона до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Система" про стягнення заборгованості,
встановила:
Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Херсона (далі-позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до ТОВ Науково-виробниче підприємство "Система" (далі–відповідач) про стягнення заборгованості на загальну суму 2344,25 грн.
В судове засідання сторони не з"явились, позивач до суду надіслав заяву про розгляд справи без участі представника Пенсійного Фонду, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню з огляду на таке.
ТОВ Науково-виробниче підприємство "Система" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Херсона, та відповідно до п.1 ст. 14, ст. 15 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" є платником страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування і зобов"язане сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду.
На ТОВ Науково-виробниче підприємство "Система" працював громадянин ОСОБА_1, за заявою якого від 16.05.2003 року та наданої до неї довідки з ТОВ Науково-виробниче підприємство "Система", які є підставою для призначення пенсії наукового працівника, було перераховано пенсію відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність".
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 6 закону України "Про пенсійне забезпечення" та п. 13 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", особи, які мають одночасно право на різні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором.
Пунктом 1 статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" визначено, що для наукових працівників (науково-педагогічних), які мають необхідний стаж наукової, науково-педагогічної, науково-організаційної роботи на державних підприємствах, установах, організаціях пенсії встановлюються на рівні, який забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
До стажу наукової роботи зараховується стаж роботи на посадах наукових працівників, незалежно від наявності наукового ступеня або вченого звання та на посадах, які до них прирівнюються, на підприємствах, в установах, організаціях.
Перелік посад наукових працівників державних підприємств, перебування на яких дає право на призначення пенсії, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Згідно зі ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються у розмірі до 80 відсотків заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка відзначається відповідно до ст. 23 цього Закону та ч. 2 ст. 40 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" та на яку нараховується збір на обов"язкове державне пенсійне страхування (внески).
Відповідно до п. 6 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" різниця між сумою призначення пенсій за Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право дана особа, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників не бюджетних підприємств, за рахунок коштів цих підприємств у порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України.
Відповідно до Постанови КМУ № 372 від 24.03.2004 року "Про порядок фінансування різниці пенсії", які призначені науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, різниця між сумою призначення пенсій за Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право дана особа, фінансується: 50% за рахунок підприємств, а решта 50%, за рахунок коштів Державного бюджету України.
Згідно вказаного Порядку, фінансування витрат різниці у розмірі пенсій особам, які мають стаж роботи на декількох наукових підприємствах, установах і організаціях проводиться пропорційно зарахованому стажу роботи. Розмір витрат на виплату різниці у розмірі пенсії, що підлягають фінансуванню за рахунок державних не бюджетних підприємств і організацій визначаються органами Пенсійного фонду, про що надсилаються повідомлення відповідному підприємству, організації, установі, яке повинно бути сплачено до 25 числа поточного місяця.
Відповідно до діючого законодавства, відповідачу було надіслано рекомендованою поштою повідомлення про суми відшкодувань, але всупереч чинного законодавства України, підприємство сплату не здійснювало.
Таким чином, за відповідачем рахується заборгованість в сумі 23344,25 грн., яка є до теперішнього часу не сплаченою.
Доказів про сплату відповідачем заборгованості до суду не надходило.
З наведених обставин, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суддя -
постановила:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Система" (код ЄДРПОУ 22745887) на користь УПФУ в Дніпровському районі борг у сумі 2344 (дві тисячі триста сорок чотири) грн. 25 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 6.13
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2010 |
Оприлюднено | 15.10.2010 |
Номер документу | 11619954 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Ковбій О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні