ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
10.01.2024 м.Дніпро Справа № 912/3604/15
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді (доповідача): Верхогляд Т.А.,
суддів: Іванова О.Г., Паруснікова Ю.Б.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Подільського відділу державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) на ухвалу господарського суду Кіровоградської області від 02.02.2023 року у справі №912/3604/15 (суддя М.С. Глушков)
за скаргою №21-2/10 від 21.10.2022 року Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НІКО-ТАЙС"на дії державного виконавця у справі №912/3604/15
про спонукання до виконання умов договору,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Кіровоградської області від 02.02.2023 року у справі №912/3603/15 скаргу №21-2/10 від 21.10.2022 року ТОВ "КОМПАНІЯ "НІКО-ТАЙС" на дії державного виконавця Подільського ВДВС у місті Кропивницькому Південного МРУ Міністерства юстиції (м. Одеса) у виконавчому провадженні №62667919 щодо примусового виконання наказу господарського суду Кіровоградської області по справі №912/3604/15 від 03.12.2015 року - задоволено.
Визнано незаконними дії державного виконавця Подільського ВДВС у місті Кропивницький Південного МРУ Міністерства юстиції (м. Одеса) у виконавчому провадженні №62667919 щодо примусового виконання наказу господарського суду Кіровоградської області по справі №912/3604/15 від 03 грудня 2015 року, котрі виразились у винесені постанови від 27 вересня 2022 року про повернення наказу господарського суду Кіровоградської області по справі №912/3604/15 від 03 грудня 2015 року стягувачеві на підставі пункту 2 частини 1 статті 37 Закону України "Про виконавче провадження".
Скасовано постанову державного виконавця Подільського ВДВС у місті Кропивницький Південно-Східного МРУ Міністерства юстиції (м. Дніпро) від 27 вересня 2022 року про повернення наказу Господарського суду Кіровоградської області по справі №912/3604/15 від 03 грудня 2015 року стягувачеві на підставі пункту 2 частини 1 статті 37 Закону України "Про виконавче провадження".
Не погодившись з ухвалою суду першої інстанції, Подільський відділ державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) оскаржило її в апеляційному порядку.
Апелянт просив:
- в задоволенні скарги №21-2/10 від 21.10.2022 року ТОВ "КОМПАНІЯ "НІКО-ТАЙС" на дії державного виконавця Подільського ВДВС у місті Кропивницькому Південного МРУ Міністерства юстиції (м. Одеса) у виконавчому провадженні №62667919 щодо примусового виконання наказу господарського суду Кіровоградської області по справі №912/3604/15 від 03.12.2015 року - відмовити ;
- визнати рішення та дії державного виконавця такими, що не суперечать чинному законодавству.
Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 27.03.2023 року даній справі апеляційну скаргу залишено без руху внаслідок оформлення її з порушенням вимог, встановлених ст.258, 260 Господарського процесуального кодексу України.
Такі порушення полягали у ненаданні скаржником доказів сплати судового збору в розмірі 2 684,00 грн, доказів надсилання копії апеляційної скарги сторонам по справі.
Згідно з вказаною ухвалою скаржнику належало усунути відповідні недоліки апеляційної скарги.
З реєстру згрупованих поштових відправлень рекомендованої пошти по Україні з повідомленням Центрального апеляційного господарського суду від 28.03.2023 року вбачається, що на адресу апелянта, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 25006, м. Кропивницький, вул. Преображенська, буд. 2 була направлена ухвала Центрального апеляційного господарського суду від 27.03.2023 року (трек-номер4900099547230).
З програми "Діловодство спеціалізованого суду" вбачається, що 04.04.2023 року вищезазначена ухвала була вручена адресату.
На дату винесення даної ухвали, зазначені в ухвалі суду про залишення апеляційної скарги без руху недоліки скаржником не виправлені.
Згідно з ч.2 ст.260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до ч.4 ст.174 Кодексу якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З урахуванням вищезазначених обставин та положень наведених норм апеляційна скарга підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст.174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Подільського відділу державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) на ухвалу господарського суду Кіровоградської області від 02.02.2023 року у справі №912/3604/15 повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена до Верховного Суду в порядку, передбаченому ст.288 Господарського процесуального кодексу України.
Додаток: апеляційна скарга №7974/30.22-25/4 від 13.02.2023 року з додатками, всього на 51 аркушах, копія конверта.
Головуючий суддя Т.А.Верхогляд
Суддя О.Г. Іванов
Суддя Ю.Б. Парусніков
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2024 |
Оприлюднено | 11.01.2024 |
Номер документу | 116202163 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні