ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
09 січня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/486/23 Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Стадник М.С.
розглянув заяву представника Почаївського Свято-Духівського монастиря Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (адвокат Мацей А.М.) №б/н від 04.01.2024 (вх. № 127 від 04.01.2024) про надання доступу в підсистемі «Електронний суд» до електронної справи №921/486/23
за позовом: Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України", 01601, м. Київ, вул.Ш.Руставелі, 9А,Філія "Кременецьке лісове господарство "Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України", вул. Європейська,26, 4700, м.Кременець,Тернопільська область
до відповідача: Почаївського Свято-Духівського монастиря Тернопільської єпархії Української Православної Церкви, 47025, м. Почаїв, вул. Липова, 51
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача-1: Державна екологічна інспекція в Тернопільській області, 46008, м. Тернопіль, вул. Шашкевича, 3
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача-2: Тернопільська обласна державна адміністрація, 46021, м. Тернопіль, вул. М.Грушевського, 8
про: розірвання договору довгострокового тимчасового користування лісами та повернення лісової ділянки постійному лісокористувачу.
Представник Почаївського Свято-Духівського монастиря Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (адвокат Мацей А.М.,ордер ВС №1131326 від 04.01.2024) подав заяву №б/н від 04.01.2024 (вх. № 127 від 04.01.2024) про надання доступу в підсистемі «Електронний суд» до електронної справи №921/486/23.
Суд, розглянувши заяву представника відповідача, прийшов до висновку, що така підлягає до задоволення, при цьому, суд виходив з наступного.
Відповідно до п.п. 1, 2, 3 Розділу ХІ Положення про автоматизовану систему документообігу суду, обмін електронними документами між судом, ОСП, фізичними особами та учасниками судового процесу забезпечується засобами підсистеми електронного суду.
Законом України № 3200-IX від 29.06.2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами", який введено в дію 18.10.2023, запроваджена обов`язкова для визначеного кола учасників судового процесу в господарських справах реєстрація та використання електронних кабінетів у ЄСІТС.
Так, відповідно до ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Згідно з Положенням про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» від 17 серпня 2021 року №1845/0/15-21 особам, які зареєстрували Електронний кабінет в ЄСІТС, суд вручає будь-які документи у справах, у яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення в паперовій формі за окремою заявою.
Учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи.
Процесуальні документи та докази можуть подаватися до суду в електронній формі, а процесуальні дії - вчинятися в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС з використанням власного кваліфікованого електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису, за винятком випадків, передбачених процесуальним законом.
Згідно ч. 1 ст. 56 ГПК України, Сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути:1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Ордер письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера. Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 ГПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Заявником на представництво інтересів Почаївського Свято-Духівського монастиря Тернопільської єпархії Української Православної Церкви долучено ордер ВС №1131326 від 04.01.2024.
Враховуючи вищевикладене, суд, вносить дані представника Почаївського Свято-Духівського монастиря Тернопільської єпархії Української Православної Церкви адвоката Мацей Анатолія Михайловича до додаткових відомостей про учасника справи для надання доступу до електронної справи №921/486/23 в підсистемі "Електронний суд".
Керуючись ст. 234, 235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Внести дані представника адвоката Мацей Анатолія Михайловича (РНОКПП НОМЕР_1 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до додаткових відомостей про учасника справи, як представника Почаївського Свято-Духівського монастиря Тернопільської єпархії Української Православної Церкви ( 47025, м. Почаїв, вул. Липова, 51) для доступу до електронної справи №921/486/23 в підсистемі «Електронний суд».
2. Надати адвокату Мацей Анатолію Михайловичу, як представнику відповідача, доступ до електронної справи №921/486/23 в підсистемі «Електронний суд».
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання ( 09.01.2024) та оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію у справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвала суду розміщена у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою - http://reyestr.court.gov.ua/.
Копію ухвали надіслати:
1/ адвокату Мацей Анатолію Михайловичу до електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС;
2/ Почаївському Свято-Духівському монастирю Тернопільської єпархії Української Православної Церкви ( 47025, м. Почаїв, вул. Липова, 51) поштовою кореспонденцією з повідомленням про вручення.
Суддя М.С. Стадник
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2024 |
Оприлюднено | 11.01.2024 |
Номер документу | 116203356 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні