Ухвала
від 11.01.2024 по справі 451/40/24
РАДЕХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Іменем України

11 січня 2024 року

Справа №451/40/24 Провадження № 1-в/451/1/24

Радехівський районний суд Львівської області

в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Радехів заяву лікаря-психіатра КНП « Радехівська ЦРЛ» ОСОБА_3 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_4 у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку,

за участі учасників судового розгляду: прокурора ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , заявника ОСОБА_3

в с т а н о в и в :

до суду звернулась із заявою лікар-психіатр КНП « Радехівська ЦРЛ» ОСОБА_3 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_4 у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Із заяви вбачається, що в лікаря-психіатра КНП « Радехівська ЦРЛ» перебуває на обліку ОСОБА_4 , до якого застосовано та в подальшому продовжено примусовий захід медичного характеру, зокрема, надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку згідно з ухвалою суду від 10.07.2023. 05.12.2023 він оглянутий комісією лікарів-психіатрів, яка встановила, що ОСОБА_4 на момент огляду страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді органічного розладу особи та поведінки з вираженим психоорганічним синдромом, емоційно-вольовою нестійкістю, зниженням пам`яті та інтелекту до рівня деменції та потребує подальшого надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

В судове засідання особа, відносно якого розглядається заява у судове засідання не прибув, заявник просила проводити розгляд у його відсутності, оскільки за станом здоров`я не може бути присутнім і неприбуття не перешкоджає розгляду заяви.

Оглянувши матеріали справи, заслухавши думку прокурора та захисника, заявника, які не заперечили проти продовження примусових заходів медичного характеру, суд вважає, що заяву необхідно задовольнити з таких підстав.

У судовому засіданні встановлено, що постановою Радехівського районного суду від 29.09.2009 року хворому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було застосовано примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації у психіатричний заклад зі звичайним наглядом. В подальшому постановою Радехівського районного суду від 25.08.2010 року хворому ОСОБА_7 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації у психіатричний заклад зі звичайним наглядом було змінено на застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, які судовими рішеннями продовжувались. Зокрема, ухвалою Радехівського районного суду Львівської області від 10.07.2023 постановлено продовжити застосування ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку строком на шість місяців. На цей час ОСОБА_8 перебуває на обліку лікаря-психіатра КНП «Радехівська ЦРЛ», проживає в с. Павлів Червоноградського району Львівської області.

Надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку може бути застосоване судом стосовно особи, яка страждає на психічні розлади і вчинила суспільно небезпечне діяння, якщо особа за станом свого психічного здоров`я не потребує госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги (ч.2 ст.94 КК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.

Згідно з ч.1 ст.95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, її захисника або законного представника у разі, якщо така особа за станом свого здоров`я не може усвідомлювати свої дії (бездіяльність) чи керувати ними, в тому числі не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного нею незалежного лікаря-психіатра.

Відповідно до ч. 2 ст. 95 КК України особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

Згідно з ч.3, ч.5 ст. 12 Закону України «Про психіатричну допомогу», питання про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку вирішується судом за місцем проживання особи. Письмова заява про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку направляється до суду лікарем-психіатром. У разі необхідності продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку понад 6 місяців лікар-психіатр повинен надіслати до суду за місцем проживання особи письмову заяву про продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. До письмової заяви, в якій повинні бути викладені підстави надання особі амбулаторної психіатричної допомоги без її усвідомленої письмової згоди або без письмової згоди її законного представника, передбачені частиною другою цієї статті, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обгрунтування про необхідність продовження надання особі такої допомоги. В подальшому продовження надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

З висновку комісії лікарів-психіатрів вбачається, що ОСОБА_4 05.12.2023 року оглянутий комісією, яка дійшла висновку, що він на момент огляду страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді органічного розладу особи та поведінки з вираженим психоорганічним синдромом, емоційно-вольовою нестійкістю, зниженням пам`яті та інтелекту до рівня деменції та потребує подальшого надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Враховуючи вищенаведені обставини, суд дійшов висновку, що є всі підстави для задоволення заяви лікаря-психіатра та продовження ОСОБА_9 застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку терміном на 6 місяців.

Керуючись ст.94, 95 КК України, ст.12 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст.512, 514, 376 КПК України, суд

постановив :

задовольнити заяву лікаря-психіатра КНП « Радехівська ЦРЛ» ОСОБА_3 .

Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю Львівської області, жителю АДРЕСА_1 у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку терміном на 6 місяців.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Радехівський районний суд Львівської області протягом 7 днів з дня її оголошення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Повний текст ухвали складений 11.01.2024.

Головуючий суддяОСОБА_1

СудРадехівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення11.01.2024
Оприлюднено12.01.2024
Номер документу116215437
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Судовий реєстр по справі —451/40/24

Ухвала від 11.01.2024

Кримінальне

Радехівський районний суд Львівської області

Патинок О. П.

Ухвала від 10.01.2024

Кримінальне

Радехівський районний суд Львівської області

Патинок О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні