Справа № 461/10303/23
Провадження № 2/461/550/24
У Х В А Л А
11.01.2024 року місто Львів
Галицький районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді Стрельбицького В.В.,
за участю секретаря судового засідання Рожко Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом
позивач - Акціонерне товариство «Страхова компанія «Країна»
(04176, м. Київ, вул. Електриків, 29 А; ЄДРПОУ: 20842474)
представник позивача ? Бутенко Марія Олегівна
(01001, м. Київ, вул. Малопідвальна, 10/оф.2; e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до
відповідач ? ОСОБА_1
( АДРЕСА_1 ),
відповідач ? Приватне акціонерне товариство «Європейський страховий альянс»
(03038, м. Київ, вул. Ямська, 28А; ЄДРПОУ: 19411125)
про стягнення шкоди внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,?
встановив:
Фактичні обставини справи, суть питання, яке вирішується судом.
Акціонерне товариство «Страхова компанія «Країна», в особі представника Бутенко Марії Олегівни, звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 , Приватного акціонерного товариства «Європейський страховий альянс» про стягнення шкоди внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Згідно поданої заяви, позивач, в особі уповноваженого представника, посилаючись на ч. 9 ст. 28 ЦПК України, пред`явив позов до Галицького районного суду м. Львова, тобто за місцем реєстрації відповідача ОСОБА_1 .
Ухвалою суду від 13.12.2023 року відкрито провадження у справі та вирішено проводити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Після ухвалення судом рішення про відкриття провадження до суду надійшла довідка з відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області, згідно з якою відповідач - ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Крім того, поштова кореспонденція скерована відповідачу ОСОБА_1 повернулась до суду з відміткою «адресат відсутній за вищевказаною адресою».
У судове засідання учасники справи не з`явилися. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, у відповідності до вимог ст. 128 ЦПК України, що підтверджується матеріалами судової справи.
На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою усіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Мотиви та висновки суду, а також положення закону,
яким керувався суд, постановляючи ухвалу.
Позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом. (ч.1 ст.27 ЦПК України).
Згідно матеріалів справи, ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що відноситься до територіальної юрисдикції Городоцького районного суду Львівської області.
Таким чином, встановлено, що дана справа не підсудна Галицькому районному суду м. Львова.
Основою механізму забезпечення права на доступ до правосуддя є певна сукупність втілених у Конституції та чинному законодавстві України правових принципів, установлених інститутів, норм та юридичних гарантій, які в комплексі уможливлюють і сприяють його дотриманню, реалізації та захисту. В свою чергу, право на доступ до правосуддя є невід`ємною складовою права на судовий розгляд. Оскільки останнє, у свою чергу, є складовою прав людини, їх конституційно-правові гарантії в цілому повністю стосуються і права на доступ до правосуддя, що дає підстави для висновку про існування згаданого права в системі координат загального конституційно-правового механізму гарантій прав людини.
Дотриманням судами процесуальних норм інституту підсудності означає дотримання положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яке гарантує, що кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків або при встановленні обґрунтованості будь-якого кримінального обвинувачення, висунутого проти нього, має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово зазначав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів». З огляду на це не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
У відповідності до п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення (ч. 3 ст. 31 ЦПК України).
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що дана справа не підсудна Галицькому районному суду м. Львова, відтак, її слід скерувати за підсудністю до Городоцького районного суду Львівської області - за місцем проживання (реєстрації) відповідача, а тому позов Акціонерного товариства «Страхова компанія «Країна», в особі представника Бутенко Марії Олегівни до ОСОБА_1 , Приватного акціонерного товариства «Європейський страховий альянс» про стягнення шкоди внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, слід передати до зазначеного суду.
За нормами статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Керуючись ст.ст. 27, 31 ЦПК України,
постановив:
Позов Акціонерного товариства «Страхова компанія «Країна», в особі представника Бутенко Марії Олегівни до ОСОБА_1 , Приватного акціонерного товариства «Європейський страховий альянс» про стягнення шкоди внаслідок дорожньо-транспортної пригоди передати на розгляд до Городоцького районного суду Львівської області за підсудністю.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 11 січня 2024 року.
Головуючий суддя В.В. Стрельбицький
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2024 |
Оприлюднено | 12.01.2024 |
Номер документу | 116226542 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Стрельбицький В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні