Ухвала
від 12.01.2024 по справі 621/51/24
ЗМІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відмову у видачі судового наказу

Справа № 621/51/24

Провадження 2-н/621/60/24

12 січня 2024 року м.Зміїв Харківської області

Суддя Зміївського районного суду Харківської області В.Філіп`єва , розглянувши заяву

Об`єднанняспіввласників багатоквартирнихбудинків "Нашдім" про видачу судового наказу про стягнення заборгованості

з боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків "Наш дім" звернулося до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за надання послуг по квартплаті та комунальних послугах з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за період з 01.01.2021 по 31.12.2023 в сумі 59 780 грн 57 коп. та сплаченого судового збору.

Ознайомившись з матеріалами заяви, суддя зазначає наступне:

Відповідно до ч.3 статті 19 ЦПК України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Пунктом 3 частини 1 статті 161 ЦПК Українипередбачено, що судовий наказ може бути видано, якщо: 3) заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.

Відповідно до пунктів 2, 5 ч. 2 статті 163 ЦПК України, у заяві повинно бути зазначено: відомості про наявність або відсутність електронного кабінету заявника і боржника; перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Відповідно до ч.3 статті 163 ЦПК України, до заяви про видачу судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника; 3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; 4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

Відповідно до роз`яснень п. 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 23.12.2011 № 14 "Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження", у разі заявлення вимоги про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги, судовий наказ може бути видано за наявностівідповідних договорівпро наданнятаких послуг,інших письмовихдоказів,що підтверджуютьфактичне наданнята отриманнятаких послуг. Крім того, заявник має обґрунтувати свої вимоги та додати документи, що вказують на правильність і безспірність розрахунків, а також застосування тарифів на відповідні послуги.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 статті165ЦПКУкраїни, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо: 1) заява подана з порушеннями вимогстатті 163 цього Кодексу; 2) заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; 3) заявлено вимогу, яка не відповідає вимогамстатті 161 цього Кодексу; 4) наявні обставини, передбачені частиною першоюстатті 186 цього Кодексу; 5) з моменту виникнення права вимоги пройшов строк, який перевищує позовну давність, встановлену законом для такої вимоги, або пройшов строк, встановлений законом для пред`явлення позову в суд за такою вимогою; 6) судом раніше виданий судовий наказ за тими самими вимогами, за якими заявник просить видати судовий наказ; 7) судом раніше відмовлено у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої цієї статті; 8) із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу; 9) заяву подано з порушенням правил підсудності. Про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.

В порушення вимог ч. 3 ст. 163 ЦПК України до заяви не надано:

- документів, що підтверджують повноваження представника заявника, який підписав заяву, а саме на підставі якого документу ОСОБА_2 має право підпису відповідної заяви до суду;

- копію Договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території, укладеного з боржником, який, в тому числі, містить перелік посилань на види комунальних послуг відповідно до положень Закону України "Про житлово-комунальні послуги", про стягнення яких ставить вимогу заявник

При цьому заявник, як на підставу своїх вимог, в заяві про видачу судового наказу посилається на норму сатті 96 ЦПК України, яка регламентує повернення оригіналів письмових доказів, і немає відношення до питань наказного провадження.

Крім того, до заяви не надано доказів, що підтверджують право власності чи факт користування боржником ОСОБА_3 квартири за адресою: АДРЕСА_1 , оплату за яку просить стягнути заявник.

Статтею 166 ЦПК Українипередбачено, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першоїстатті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків. Відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 165 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

За встановлених обставин, вимоги заявника не можна вважати безспірними, в зв`язку з чим у видачі судового наказу належить відмовити на підставі ч.1 статті 165 ЦПК України.

Відповідно до ч.2 статті 164 ЦПК України, у разі відмови у видачі судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Керуючись ст. ст.161, 163, 165, 166, 260, 352, 353, 354 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У видачісудового наказуза заявою Об`єднанняспіввласників багатоквартирнихбудинків "Нашдім" про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст ухвали складено та підписано 12.01.2024.

Суддя В. Філіп`єва

Дата ухвалення рішення12.01.2024
Оприлюднено15.01.2024
Номер документу116251357
СудочинствоЦивільне
Сутьстягнення заборгованості з боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1

Судовий реєстр по справі —621/51/24

Ухвала від 12.01.2024

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні