Ухвала
від 09.01.2024 по справі 469/714/21
БЕРЕЗАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"09" січня 2024 р. Справа № 469/714/21

2/469/106/24

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

09 січня 2024 року смт.Березанка

Березанський районний суд Миколаївської області у складі:

головуючого судді Гапоненко Н.О.

за участю секретаря судового засідання Якубець С.В..

представника позивача - адвоката Баранова В.Л. (в режимі відеоконференцзв"язку)

представника відповідача - адвоката Панченка С.В. (в режимі відеоконференцзв"язку)

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Пансіонат Чорноморець про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, щодо якої встановлено сервітут,-

в с т а н о в и в :

Адвокат Баранов В.Л. 03 серпня 2021 року звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з вказаним позовом, у якому просив зобов`язати відповідача усунути перешкоди у користуванні земельними ділянками кадастровий номер 4820982200:09:000:0192 та 4820982200:09:000:0193, належними ОСОБА_1 , які розташовані в зоні відпочинку Коблеве по АДРЕСА_1 , шляхом знесення металевих парканів і воріт, які перекривають проходи від торгово-розважального комплексу ОСОБА_1 до узбережжя моря, посилаючись на те, що відповідач, набувши у 2019 році право оренди земельної ділянки кадастровий номер 4820982200:09:000:0519, чинить ОСОБА_1 перешкоди у цільовому використанні належних їй земельних ділянок шляхом встановлення металевих огорож, які повністю перекривають прохід до моря, до пляжної зони узбережжя моря та блокують проведення підприємницької діяльності позивача у торговельно-розважальному комплексі, розташованому на належних їй земельних ділянках, що порушує права ОСОБА_1 щодо безперешкодного користування своєю землею та майновим торгово-розважальним комплексом.

Представник відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Пансіонат Чорноморець адвокат Панченко С.В. надав до суду заяву про закриття провадження у справі у зв"язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства (п.1 ч.1 ст.255 ЦПК України), оскільки спір виник між юридичною особою ТОВ "Пансіонат Чорноморець" та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 у зв"язку із здійсненням позивачем ОСОБА_1 господарської діяльності; розгляд таких спорів відповідно до ч.1 ст.20 Господарського процесуального кодексу України віднесено до компетенції господарських судів.

У судовому засіданні представник відповідача адвокат Панченко С.В. заявлене клопотання підтримав.

Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Баранов В.Л. проти закриття провадження заперечував, посилаючись на необгрунтованість заявленого клопотання.

Оцінюючи аргументи сторін, суд приходить до таких висновків.

На підставі ч.1 ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.

Згідно з ч.1 ст.20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках.

Пунктом 6 ч.1 ст.20 ГПК України до справ, підвідомчих господарським судам, віднесені справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на майно (рухоме та нерухоме, в тому числі землю), реєстрації або обліку прав на майно, яке (права на яке) є предметом спору, визнання недійсними актів, що порушують такі права, крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, та спорів щодо вилучення майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, а також справи у спорах щодо майна, що є предметом забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.

У справі, що розглядається, позивач є фізичною особою-підприємцем, що вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.31), дата державної реєстрації 16 серпня 2000 року.

Земельні ділянки по АДРЕСА_2 , про усунення перешкод у користуванні якими просить позивач, належать їй на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯК №610699, виданого 08 травня 2007 року, та державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 610700, виданого 08 травня 2007 року; цільове призначення земельних ділянок - для комерційного використання.

Відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно, за вказаною адресою розміщене належне позивачеві на праві власності нерухоме майно - торгівельно-розважальний комплекс (а.с.4).

Тобто земельні ділянки, про усунення перешкод у користуванні якими просить позивач, надані їй для комерційного використання і використовуються з вказаною метою, оскільки на них розміщено належний позивачеві комерційний об"єкт - торгівельно-розважальний комплекс.

На момент отримання у власність земельних ділянок, виникнення спору та звернення до суду позивач була зареєстрована як фізична особа-підприємець.

Використання позивачем земельних ділянок для господарської діяльності вбачається і з доданого до позовної заяви акта обстеження земельних ділянок, яким зафіксовано, що на земельних ділянках, які належать ОСОБА_1 , знаходяться одно- та двоповерхові споруди, які використовуються у літній час для надання послуг з харчування.

Господарський характер спору підтверджено і самим позивачем як у направленому до відповідача листі з пропозиціями щодо усунення суперечностей з метою вільного здійснення позивачем підприємницької діяльності на земельних ділянках, які їй належать на праві власності (а.с.14), так і у тексті позовної заяви (посилання на те, що встановлені відповідачем металеві огорожі блокують проведення підприємницької діяльності позивача у торговельно-розважальному комплексі, розташованому на цих земельних ділянках).

Отже, метою подання позовної заяви позивачем є захист інтересів позивача як фізичної особи-підприємця у сфері здійснення господарської діяльності.

У зв"язку з викладеним, враховуючи суб"єктний склад сторін спору та характер спору, суд приходить до висновку про підсудність справи господарському суду, яким, з врахуванням правил виключної підсудності, є Господарський суд Миколаївської області за місцезнаходженням земельних ділянок.

Аналогічні висновки щодо предметної юрисдикції спору юридичної особи та фізичної особи саме як суб`єкта господарювання, пов`язаного зі здійсненням останньою підприємницької діяльності на спірній земельній ділянці, висловлені Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 09 жовтня 2019 року у справі № 209/1721/14-ц.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Тому заява представника відповідача адвоката Панченка С.В. є обгрунтованою та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.255, 258-261 ЦПК України, суд -

п о с т а н о в и в:

Заяву представника відповідача адвоката Панченка Сергія Володимировича про закриття провадження у справі задовольнити.

Провадження у справі закрити.

Роз"яснити позивачеві, що розгляд справи відноситься до юрисдикції Господарського суду Миколаївської області.

Роз`яснити учасникам справи, що у зв`язку із закриттям провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня скаладення її повного тексту. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Суддя:

СудБерезанський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення09.01.2024
Оприлюднено15.01.2024
Номер документу116268390
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —469/714/21

Ухвала від 09.01.2024

Цивільне

Березанський районний суд Миколаївської області

Гапоненко Н. О.

Ухвала від 09.01.2024

Цивільне

Березанський районний суд Миколаївської області

Гапоненко Н. О.

Ухвала від 04.12.2023

Цивільне

Березанський районний суд Миколаївської області

Гапоненко Н. О.

Ухвала від 30.11.2023

Цивільне

Березанський районний суд Миколаївської області

Гапоненко Н. О.

Ухвала від 04.09.2023

Цивільне

Березанський районний суд Миколаївської області

Гапоненко Н. О.

Ухвала від 01.08.2023

Цивільне

Березанський районний суд Миколаївської області

Гапоненко Н. О.

Ухвала від 27.07.2023

Цивільне

Березанський районний суд Миколаївської області

Гапоненко Н. О.

Ухвала від 06.08.2021

Цивільне

Березанський районний суд Миколаївської області

Гапоненко Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні