Роздільнянський районний суд Одеської області
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 511/19/24
Номер провадження: 2/511/221/24
"15" січня 2024 р. суддяРоздільнянського районногосуду Одеськоїобласті Теренчук Ж. В. , розглянувши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті сторони - Другий Малиновський відділ державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), Перший Київський відділ державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса), Біляївський відділ державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), Товариство з обмеженою відповідальністю «КСН-Сервіс» про зняття арешту та заборони відчуження з майна,
В С Т А Н О В И В:
02.01.2023року доРоздільнянського районногосуду Одеськоїобласті надійшла позовназаява ОСОБА_1 , в якій він просить:
- визнати за ним право власності на транспортний засіб - автомобіль марки OPEL VECTRA, 1995 року випуску, шасі НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 .
- скасувати арешти, заборони на відчуження та обтяження, накладені у відношенні боржника- ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_3 у всіх без виключення виконавчих провадженнях, відкритих у Другому Малиновському відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), у Першому Київському відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), у Біляївському відділі державної виконавчої служби в Одеському p-ні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) на транспортний засіб -автомобіль марки OPEL VECTRA, 1995 року випуску, шасі НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 та припинити оголошення його в розшук.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу за вказаним позовом розподілено судді Теренчук Ж.В.
Оглянувши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи (стаття 124 Конституції України).
Судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом (стаття 125 Конституції України).
Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом (частина 1статті 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Цивільний процесуальний Кодекс Українивизначає юрисдикцію та повноваження загальних судів щодо цивільних спорів та інших визначених цим Кодексом справ, встановлює порядок здійснення цивільного судочинства (частина 1статті 1 ЦПК України).
Загальні правила територіальної юрисдикції (підсудності) справ врегульованостаттею 27 ЦПК України, якою проголошено, що позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Разом з тим,статтею 30 ЦПК Українипередбачені правила виключної підсудності.
Відповідно до ч. 2 вказаноїстатті 30 ЦПК України, позови про зняття арешту з майна пред`являються за місцезнаходженням цього майна або основної його частини.
Виключна підсудність - особливий вид територіальної підсудності. Правила виключної підсудності забороняють застосування при пред`явленні позову норм інших видів територіальної підсудності.
Оскільки позивачем заявлені вимоги щодо зняття арешту з рухомого майна, до цієї справи підлягають застосуванню правила виключної підсудності згідно з ч.2ст. 30 ЦПК України, що забороняє застосування інших видів територіальної підсудності справи.
Відповідно доПорядку державноїреєстрації (перереєстрації),зняття зобліку автомобілів,автобусів,а такожсамохідних машин,сконструйованих нашасі автомобілів,мотоциклів усіхтипів,марок імоделей,причепів,напівпричепів,мотоколясок,інших прирівнянихдо нихтранспортних засобівта мопедіввід 07.09.1998№ 1388 місце реєстрації транспортного засобу для: юридичних осіб - місцезнаходження юридичних осіб або місце стоянки транспортних засобів;
фізичних осіб - місце звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) власника. При цьому, в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) особи, за якою реєструється транспортний засіб.
Реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, що належать фізичним особам, здійснюється за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) власника. При цьому, в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) особи, за якою реєструється транспортний засіб.
Позовні вимоги про зняття арешту стосуються рухомого майнаавтомобіля марки марки OPEL VECTRA, 1995 року випуску, шасі НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 .
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 , вказаний транспортний засіб зареєстрований ТСЦ №5142 ( м.Одеса, вул.Аеропортівська, 27/1) за ОСОБА_2 , який зареєстрований в с.Хоминка Роздільнянського району Одеської області.
В свою чергу позивач, який вважає себе власником автомобіля зареєстрований в АДРЕСА_1 .
Згіднонаданих усправі постановвиконавчих службавтомобільмарки OPEL VECTRA, 1995 року випуску, шасі НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 оголошено в розшук.
Відтак в позові необхідно зазначити місцезнаходження автомобіля маркиOPEL VECTRA, 1995 року випуску, шасі НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 з метою визначення юрисдикції даного спору та підстав для відкриття провадження саме Роздільнянським районним судом Одеської області.
Дані обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
За положеннями ст.185ЦПКУкраїни, якщо позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 175,177 ЦПК України та/або не сплачено судовий збір, вона підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку на усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 175- 177,185, 260, 353 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,треті сторони- ДругийМалиновський відділдержавної виконавчоїслужби умісті ОдесіПівденного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Одеса), ПершийКиївський відділдержавної виконавчоїслужби умісті ОдесіПівденного міжрегіональногоуправління юстиції(м.Одеса), Біляївськийвідділ державноївиконавчої службиу містіОдесі Південногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Одеса),Товариство зобмеженою відповідальністю«КСН-Сервіс»про зняттяарешту тазаборони відчуженняз майна, - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення її недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем даної ухвали.
Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу зі всіма доданими документами. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:Ж. В. Теренчук
Суд | Роздільнянський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2024 |
Оприлюднено | 16.01.2024 |
Номер документу | 116271287 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Роздільнянський районний суд Одеської області
Теренчук Ж. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні