Рішення
від 23.04.2010 по справі 2-200/10/1605
ГРЕБІНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Гребінківський районний суд Полтавської області


Справа №: 2-200/10/1605

Провадження № -

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

23 квітня 2010 року м. Гребінка

23 квітня 2010 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі: головуючого судді Радзівона О.І., при секретарі Кузуб В.В., з участю представника позивача ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Гребінці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Ульяновської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права власності на спадщину в порядку спадкування за законом, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що у зв`язку із відсутністю правового документу на будинок, вона не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину за законом.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просить суд визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом право власності на житловий будинок з допоміжними господарськими побудовами, що знаходиться в АДРЕСА_1 .

Представник відповідача виконавчого комітету Ульяновської сільської ради в судове засідання не з`явився, надіславши до суду заяву, в якій вказав, що проти задоволення позовних вимог не заперечує, просить справу розглянути без його присутності.

Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судове засідання не з`явилися надавши до суду заяви, в яких вказали, що проти задоволення позовних вимог ОСОБА_5 не заперечують, просять справу розглянути без їхньої участі.

За таких обставин суд вважає, що рішення у справі можливо постановити у попередньому судовому засіданні. Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК, при визнанні позову ухвалюється рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Під час розгляду справи судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Бесідівщина Гребінківського району Полтавської області помер ОСОБА_6 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 14.08.2009 року Ульяновською сільською радою Гребінківського району Полтавської області (актовий запис № 16), з яким позивачка проживала однією сім`єю більше 10 років.

На час смерті ОСОБА_6 мав у власності житловий будинок з допоміжними господарськими побудовами, що знаходиться в АДРЕСА_1 , який за час перебування у шлюбі збудували померлі ІНФОРМАЦІЯ_2 та 14.09.2002 року відповідно ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , після смерті яких їхній син, ОСОБА_6 , який являвся спадкоємцем за законом першої черги, успадкував вищевказаний будинок шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном шляхом постійного проживання в ньому, проведенням капітального та поточних ремонтів, але оформити правовстановлюючі документи, так і не встиг (а.с. 16).

За час свого життя ОСОБА_6 заповіту не склав.

Відповідно до ч. 2 ст. 1223 ЦК у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261 - 1265 цього Кодексу.

Згідно із ст. 1264 ЦК у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини. Після смерті ОСОБА_6 спадщину прийняла тільки позивач шляхом подання в установлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини до державної нотаріальної контори заяву про прийняття нею спадщини.

Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦПК спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

У встановлений законом строк для прийняття спадщини позивачка звернулася до державної нотаріальної контори Гребінківського району із заявою про прийняття нею спадщини, але їй було відмовлено у оформленні спадщини, у зв`язку з тим, що відсутній правовий документ на будинок, що передбачено п. 31 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, у пп. 2 ч. 1 якого зазначено, що нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії, якщо не подані відомості (інформація) та документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії.

Виходячи із ст. 1262 ЦК до другої черги спадкоємців за законом відносяться брати та сестри спадкодавця ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (відповідачі у справі), які у встановлений законом строк для прийняття спадщини не звернулися до Гребінківської нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.

Згідно з ч. 1 ст. 1272 ЦК якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Приймаючи до уваги те, що позивачка одна прийняла спадщину шляхом постійного проживання разом із спадкодавцем на час його смерті, суд вважає, що в порядку спадкування за законом вона набула право власності на спадкове майно, що належало померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 .

На підставі викладеного, відповідно до ч. 2 ст. 1223; ст. 1261; ч. 3, ч. 5 ст. 1268; ч. 1 ст. 1272 ЦК; керуючись ст. ст. 8; 10; 60; ч. 4 ст. 130; ч. 4 ст. 174; 212-215, ч. 1 ст. 223 ЦПК, суд,

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом право власності на житловий будинок з допоміжними господарськими побудовами, що знаходиться в АДРЕСА_1 .

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано впродовж 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається впродовж 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя О. І. Радзівон

СудГребінківський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення23.04.2010
Оприлюднено16.01.2024
Номер документу116278629
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-200/10/1605

Рішення від 23.04.2010

Цивільне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Радзівон О. І.

Ухвала від 01.04.2010

Цивільне

Гребінківський районний суд Полтавської області

Радзівон О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні