Рішення
від 16.11.2023 по справі 367/9308/21
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/9308/21

Провадження №2/367/2284/2023

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

16 листопада 2023 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:

головуючого - судді Кравчук Ю.В.,

за участю:

секретаря судових засідань Катеринчука Б.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ірпені цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «БУЧА-ГУЛІВЕР» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з даною позовною заявою, мотивуючи свої вимоги тим, що рішенням зборів власників квартир та нежитлових приміщень 19.07.2016 в багатоквартирних будинках, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Буча-Гулівер (код за ЄДРПОУ 40728328). ОСББ Буча-Гулівер зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 09.08.2016, номер запису 1 326 102 0000 001126.

Актом приймання-передачі багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_1 в управління ОСББ БУЧА-ГУЛІВЕР 31.12.2017 з балансу Комунального підприємства Бучанське управління житлово-комунального господарства Бучанської міської ради в управління ОСББ БУЧА-ГУЛІВЕР було передано багатоквартирний житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Договору купівлі-продажу нежитлових приміщень від 12.10.2004 у власності ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває нежитлове приміщення площею 88,3 м2. У зв`язку із зазначеним право власності на нежитлове приміщення у будинку АДРЕСА_1 зобов`язує ОСОБА_1 своєчасно вносити на розрахунковий рахунок ОСББ БУЧА-ГУЛІВЕР кошти у розмірі, встановленому загальними зборами.

Загальними зборами співвласників багатоповерхових будинків ОСББ БУЧА- ГУЛІВЕР (місцезнаходження: м. Буча, Київська область, вул. Вокзальна, 101 та вул. Нове- Шосе, 3) які було розпочато 19.03.2018, а закінчено 03.04.2018 затверджено щомісячні внески на утримання спільного майна в розмірі 3,12 грн. за м/2, для власників нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку по АДРЕСА_1 .

Протоколом загальних зборів співвласників багатоквартирних будинків за адресою: АДРЕСА_1 ; 2. АДРЕСА_2 від 20.06.2019 № 20/0619-3с затверджено щомісячні внески на утримання спільного майна в розмірі 5,38 грн./м2, для власників нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку по АДРЕСА_1 .

Таким чином, у період часу з січня 2019 по червень 2019 включно Відповідач зобов`язаний був щомісячно на розрахунковий рахунок ОСББ БУЧА-ГУЛІВЕР сплачувати грошові кошти у сумі 275 (двісті сімдесят п`ять) гривень 50 копійок.

А з липня 2019 по дату подання позову до суду у сумі 475 (чотириста сімдесят п`ять) гривень 05 копійок.

Позивач стверджує, що на дату подачі позовної заяви за Відповідачем рахується заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку (комунальні послуги) у сумі 15 427 (п`ятнадцять тисяч чотириста двадцять сім) гривень 71 копійка.

Стверджує, що ОСОБА_1 на підставі положень Цивільного кодексу України та Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку зобов`язана була в період з 01.01.2019 по 30.11.2021 щомісячно сплачувати внески на утримання спільного майна, однак цього свого зобов`язання не виконувала.

Так, ОСОБА_1 повинна сплатити 1 971 (одна тисяча дев`ятсот сімдесят одна) гривня 18 копійок інфляційних втрат та 900 (дев`ятсот) гривень 3 % річних від простроченої суми зобов`язання.

У зв`язку з вищевикладеним просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСББ БУЧА-ГУЛІВЕР заборгованість зі сплати внесків на утримання спільного майна за період з січня 2019 року по листопад 2021 року у сумі 15 427 (п`ятнадцять тисяч чотириста двадцять сім) гривень 71 копійку, а також 1 971 (одна тисяча дев`ятсот сімдесят одна) гривня 18 копійок інфляційних втрат та 900 (дев`ятсот) гривень 3 % річних від простроченої суми зобов`язання та судові витрати.

У судове засідання представник позивача не з`явився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином. До суду від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі, позов підтримує у повному обсязі та просить його задовольнити, проти винесення заочного рішення не заперечує.

У судове засідання відповідач ОСОБА_1 не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, що підтверджується рекомендованими повідомленням про вручення поштової кореспонденції та оголошенням про виклик на розгляд справи розміщеним на сайті «Судової влади України», а тому відповідно до вимогст. 280 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без її участі та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно дост. 12 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно дост. 81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Так, судом встановлено, щовідповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Договору купівлі-продажу нежитлових приміщень від 12 жовтня 2004 року у власності ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває нежитлове приміщення площею 88,3 м2.

Відповідно до ч.1, 4ст.4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29 листопада 2001 року № 2866-ІІІ, об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Згідно із ч.1ст.7 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»статут об`єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.

ОСББ Буча-Гулівер розташоване за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 09 серпня 2016 року, номер запису 1 326 102 0000 001126.

Відповідно до копії Акту приймання-передачі багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_1 в управління ОСББ БУЧА-ГУЛІВЕР 31 грудня 2017 року з балансу Комунального підприємства Бучанське управління житлово-комунального господарства Бучанської міської ради в управління ОСББ БУЧА-ГУЛІВЕР було передано багатоквартирний житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно із копією протоколу загальних зборів співвласників багатоповерхових будинків ОСББ БУЧА- ГУЛІВЕР, від 03 квітня 2018 року затверджено щомісячні внески на утримання спільного майна в розмірі 3,12 грн. за м/2, для власників нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку по АДРЕСА_1 .

Відповідно до копії протоколу загальних зборів співвласників багатоквартирних будинків за адресою: АДРЕСА_1 ; 2. АДРЕСА_2 від 20 червня 2019 року № 20/0619-3с затверджено щомісячні внески на утримання спільного майна в розмірі 8,20 грн./м2, для власників нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку по АДРЕСА_1 .

Відповідно до розрахунків заборгованості сума заборгованості ОСОБА_1 перед ОСББ «Буча-Гулівер», за період з січня 2019 року по листопад 2021 року у сумі 15 427 (п`ятнадцять тисяч чотириста двадцять сім) гривень 71 копійка, а також 1 971 (одна тисяча дев`ятсот сімдесят одна) гривня 18 копійок інфляційних втрат та 900 (дев`ятсот) гривень 3 % річних від простроченої суми зобов`язання.

Відповідно дост. 360 ЦК Україниспіввласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.

У відповідності до ч.1ст. 509 ЦК Українизобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідност. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 525 Цивільного кодексувизначено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як передбаченост. 610 ЦК Українипорушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно дост. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, в тому числі звертатися до суду в разі відмови співвласника своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.

Заст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до п.4 ч.1ст.611ЦК Україниу разі порушення зобов`язання можуть настати такі правові наслідки, як відшкодування збитків та моральної шкоди.

Частиною 2ст. 625 ЦК Українипередбачено відповідальність за порушення грошового зобов`язання, зокрема, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно доч. 2ст. 625 Цивільного Кодексу Українинарахування інфляційних витрат на суму боргу та трьох процентів річних є особливою мірою відповідальності боржника за прострочення грошового зобов`язання, оскільки виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат (збитків) кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отримання компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.

Згідно ч.ч.1,2ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

У зв`язку з простроченням своїх зобов`язань на підставі ч. 2ст.625 ЦК Україниборжник зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та трьох процентів річних по нежитловому приміщеннюу будинку АДРЕСА_1 , розмір яких становить 1 971 (одна тисяча дев`ятсот сімдесят одна) гривня 18 копійок інфляційних втрат та 900 (дев`ятсот) гривень 3 % річних від простроченої суми зобов`язання.

За таких обставин, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача заборгованості з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та трьох проценти річних від простроченої суми.

В силуст. 141 ЦПК Українисудові витрати, суд покладає на відповідача.

Обґрунтовуючи судове рішення, судприймає до уваги вимогист.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»відповідно до якої суди застосовують при розгляді справи Конвенцію та практику Суду як джерело права та висновки Європейського суду з прав людини, зазначені врішенні у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) від 9 грудня 1994 року, серія А, №303А, п.2958, згідно з яким Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.

Таким чином, позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 12, 133, 141, 258-259, 263-265, 273, 280-282, 354 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

ПозовОб`єднання співвласників багатоквартирного будинку «БУЧА-ГУЛІВЕР» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_3 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «БУЧА-ГУЛІВЕР» (код ЄДРПОУ 40728328) заборгованість зі сплати внесків на утримання спільного майна за період з січня 2019 року по листопад 2021 року в сумі 15427 (п`ятнадцять тисяч чотириста двадцять сім) гривень 71 копійку, а також 1971 (одна тисяча дев`ятсот сімдесят одна) гривня 18 копійок інфляційних витрат та 900 (дев`ятсот) гривень 3% річних від простроченої суми зобов`язання.

Стягнути з ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_3 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «БУЧА-ГУЛІВЕР» (код ЄДРПОУ 40728328) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2 102 (дві тисячі сто дві) гривні.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заява про перегляд заочного рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1013/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням -http://reyestr.court.gov.ua

Суддя Ю.В. Кравчук

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення16.11.2023
Оприлюднено17.01.2024
Номер документу116289890
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —367/9308/21

Ухвала від 16.11.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Рішення від 16.11.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Рішення від 16.11.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 28.12.2021

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 28.12.2021

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні