Ухвала
від 16.01.2024 по справі 920/506/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

16.01.2024м. СумиСправа № 920/506/23Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Балицького В.В., розглянувши матеріали справи № 920/506/23 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ),

представники учасників:

боржника Авраменко О.В.;

керуючий реалізацією майна Жмакіна Н.В.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 01.06.2023 суд постановив відкрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ; ввести процедуру реструктуризації боргів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 ; призначити керуючим реструктуризацією боргів фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Жмакіну Надію Вікторівну.

Постановою 15.08.2023 суд ухвалив визнати банкрутом фізичну особу ОСОБА_1 ; ввести процедуру погашення боргів боржника фізичної особи ОСОБА_1 ; призначити керуючим реалізацією майна банкрута арбітражного керуючого Жмакіну Надію Вікторівну.

22.11.2023 арбітражний керуючий Жмакіна Н.В. подала до суду клопотання про виключення майна з ліквідаційної маси, в якому просить суд затвердити перелік майна, що виключається із складу ліквідаційної маси, а саме: корпоративні права (право участі) частка в статутному капіталі ТОВ БНК-Суми, у розмірі 50% статутного капіталу, номінальною вартістю 7500,00 грн.

Ухвалою від 23.11.2023 суд призначив розгляд справи в судове засідання на 14.12.2023.

Ухвалою від 14.12.2023 суд постановив призначити розгляд справи в судове засідання на 04.01.2024.

Однак 04.01.2024 розгляд справи не відбувся, оскільки суддя Яковенко В.В. перебував на лікарняному, що унеможливлювало розгляд справи, однак не було підставою для проведення повторного автоматизованого розподілу справи.

Ухвалою від 08.01.2024 суд призначив розгляд справи в судове засідання на 16.01.2024.

В обґрунтування поданого клопотання зазначено, що керуючим реалізацією за результатами проведення інвентаризації майна боржника складено відповідні інвентаризаційні описи, до яких, серед іншого, включено наступне майно: корпоративні права (фінансові інвестиції) в Товаристві з обмеженою відповідальністю «БНК-Суми» у розмірі 50%, номінальною вартістю 7500,00 грн.

Частина 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУзПБ) передбачає, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

За приписами ч. 2 ст. 6 КУзПБ, відповідно до цього кодексу щодо боржника - фізичної особи застосовуються такі судові процедури: реструктуризація боргів боржника; погашення боргів боржника.

Відповідно до ч. 1 ст. 113 КУзПБ провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Згідно з частинами 1-3 ст. 131 КУзПБ майно боржника, що підлягає реалізації у процедурі погашення боргів боржника, складає ліквідаційну масу. До складу ліквідаційної маси включається все майно боржника, що перебуває у його власності, а також те, що буде отримано боржником у власність після визнання його банкрутом і до завершення процедури погашення боргів боржника, крім майна, визначеного частинами шостою і сьомою цієї статті та статтею 132 цього Кодексу. До складу ліквідаційної маси може бути включено майно, що є часткою боржника у спільній власності. У такому разі відбувається виділення частки боржника із спільного майна за правилами, передбаченими цивільним законодавством.

Водночас ст. 132 КУзПБ встановлений порядок виключення окремих майнових об`єктів боржника - фізичної особи зі складу ліквідаційної маси.

Так, за ч. 1 ст. 132 КУзПБ господарський суд має право за вмотивованим клопотанням боржника та інших учасників провадження у справі про неплатоспроможність виключити із складу ліквідаційної маси майно боржника, на яке згідно із законодавством може бути звернено стягнення, але воно є необхідним для задоволення нагальних потреб боржника або членів його сім`ї.

Відповідно до ч. 2 ст. 132 КУзПБ господарський суд має право виключити із складу ліквідаційної маси майнові об`єкти вартістю не більше 10 розмірів мінімальної заробітної плати, які є неліквідними чи дохід від реалізації яких істотно не вплине на задоволення вимог кредиторів.

У постанові Верховного Суду від 30.08.2022 у cправі № 903/6/21 вказано, що положення статті 132 КУзПБ підлягають застосуванню в залежності від характеристик (виду) майна боржника. Так, у випадку частини першої названої статті має враховуватися пов`язаність майна із потребами боржника або членів його сім`ї, а положення частини другої застосовуються з урахуванням вартісної характеристики майна боржника (ліквідності) та істотного впливу отриманих від реалізації такого майна коштів на задоволення вимог кредиторів.

Таким чином, частини першої та другої статті 132 КУзПБ можуть застосовуватися окремо одна від одної, а не у послідовному порядку (тобто, спочатку частина перша, а потім друга і третя частини статті), оскільки визначальним для застосування тієї чи іншої частини названої статті є встановлення різновиду майна боржника за притаманними конкретному майновому об`єкту певними суттєвими характеристиками (ознаками), які не випливають одна з іншої та не поєднані між собою.

Звертаючись до суду з клопотанням відповідно до статті 132 КУзПБ, заявник самостійно визначає підстави для виключення майна боржника із ліквідаційної маси. У свою чергу суд, розглядаючи вказане клопотання, досліджує та встановлює такі ознаки/характеристики цього майна, за наявності яких майно можна буде беззаперечно кваліфікувати як таке, що підлягає виключенню зі складу ліквідаційної маси боржника за правилами частини першої або другої статті 132 КУзПБ.

Як вже зазначено, в поданій заяві арбітражний керуючий обґрунтовує необхідність виключення майнових активів зі складу ліквідаційної маси, вартість яких становить не більше 10 розмірів мінімальної заробітної плати.

Тому майно боржника (корпоративні права), на думку заявниці, є неліквідним, дохід від його реалізації істотно не вплине на задоволення вимог кредитора і таке майно підлягає виключенню з ліквідаційної маси саме на підставі ч. 2 ст. 132 КУзПБ.

За змістом ч. 3 ст. 132 КУзПБ загальна вартість майна боржника, що виключається із складу ліквідаційної маси відповідно до положень цієї статті, не може перевищувати 30 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відтак, наведені положення ст. 132 КУзПБ визначають чіткі критерії до майнових об`єктів боржника, у разі відповідності яким вказані об`єкти можуть бути виключені судом із складу ліквідаційної маси за клопотанням боржника та інших учасників провадження у справі про неплатоспроможність.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати на відповідний бюджетний період визначається Законом про Державний бюджет України.

У свою чергу, ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» установлено з 1 січня 2023 року мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 6 700,00 грн.

Отже, вартість одного майнового об`єкта, що може бути виключений з ліквідаційної маси боржника складає не більше 67 000 грн, а загальна вартість майна боржника, яке може бути виключене з ліквідаційної маси, не може перевищувати 201 000,00 грн.

Так, із матеріалів справи вбачається, що за результатами проведення інвентаризації керуючим реалізацією за участі ОСОБА_1 , складено відповідні інвентаризаційні описи від 04.09.2023, до яких серед іншого включено наступне майно: корпоративні права (фінансові інвестиції) в ТОВ «БНК-Суми», у розмірі 50%, номінальною вартістю 7500,00 грн.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 114 КУзПБ арбітражний керуючий у справі про неплатоспроможність фізичної особи зобов`язаний організувати виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації), визначити його вартість.

Згідно з висновком про вартість об`єкта оцінки, виготовленого ТОВ «Браво Груп» (Сертифікат суб`єкта оціночної діяльності № 301/2023, виданий 16.05.2023 ФДМУ) ринкова вартість суб`єкта оцінки 50% частки статутного капіталу ТОВ «БНК-Суми», станом на 01.11.2023 склала (із заокругленням) 1,00 грн, без урахування ПДВ.

Так, судом установлено, що загальна сума кредиторських вимог до боржника, визнаних судом, становить 812177,15 грн, відповідно вартість корпоративних прав, які належать боржнику, у відсотковому співвідношенні до кредиторської заборгованості становить менше 0,1 %.

Отже, ринкова вартість активів, що пропонується до виключення з ліквідаційної маси є незначною у порівнянні з обсягом кредиторської заборгованості у даній справі.

Таким чином, навіть за умови реалізації вказаних активів за їх оціночною вартістю, отримана сума коштів істотно не вплине на задоволення вимог кредиторів у розумінні статті 132 КУзПБ.

При цьому, враховуючи вартість належних боржнику корпоративних прав, очевидною є їхня неліквідність, у зв`язку з чим виставлення їх на продаж у подальшому призведе до виникнення витрат, пов`язаних з їх реалізацією.

Ураховуючи вищевикладене, суд вважає за доцільне клопотання арбітражного керуючого про виключення майна з ліквідаційної маси задовольнити.

Керуючись статтями 1, 2, 12, 131, 132 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання арбітражного керуючого Жмакіної Н.В. про виключення майна з ліквідаційної маси задовольнити.

2. Затвердити перелік майна, що виключається зі складу ліквідаційної маси у справі № 920/506/23 про неплатоспроможність ОСОБА_1 , а саме: корпоративні права (право участі) частка в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Суми» (код ЄДРПОУ 42396277), у розмірі 50% статутного капіталу, номінальною вартістю 7500,00 грн.

3. Копію ухвали надіслати кредиторам, боржнику, керуючому реалізацією майна.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в апеляційному порядку у строк, встановлений статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.

СуддяВ.В. Яковенко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення16.01.2024
Оприлюднено18.01.2024
Номер документу116320738
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —920/506/23

Ухвала від 16.01.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 16.01.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 16.01.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 16.01.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 08.01.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 14.12.2023

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 07.12.2023

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 23.11.2023

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 17.10.2023

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 25.09.2023

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні