Рішення
від 15.01.2024 по справі 160/25515/23
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2024 рокуСправа №160/25515/23 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бухтіярової М.М.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі - відповідач-1), Державної податкової служби України (далі - відповідач-2), в якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області № 8830082/2686600598 від 18.05.2023 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 05.05.2022 року, виписаної Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «ОЛІС ЛТД» (ЄДРПОУ 20478063);

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 05.05.2022 року, виписану Фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «ОЛІС ЛТД» (ЄДРПОУ 20478063) з дати подання її на реєстрацію Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 );

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області № 8830081/2686600598 від 18.05.2023 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 06.05.2022, виписаної Фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «ОЛІС ЛТД» (ЄДРПОУ 20478063);

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 06.05.2022, виписану Фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «ОЛІС ЛТД» (ЄДРПОУ 20478063) з дати подання її на реєстрацію Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 );

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області № 8830083/2686600598 від 18.05.2023 про відмову в реєстрації податкової накладної № 3 від 09.05.2022, виписаної Фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «ОЛІС ЛТД» (ЄДРПОУ 20478063);

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 3 від 09.05.2022, виписану Фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «ОЛІС ЛТД» (ЄДРПОУ 20478063) з дати подання її на реєстрацію Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 );

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області № 8830079/2686600598 від 18.05.2023 про відмову в реєстрації податкової накладної № 4 від 11.05.2022 виписаної Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «ОЛІС ЛТД» (ЄДРПОУ 20478063);

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 4 від 11.05.2022, виписану Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «ОЛІС ЛТД» (ЄДРПОУ 20478063) з дати подання її на реєстрацію Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 );

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області № 8830084/2686600598 від 18.05.2023 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 13.06.2022, виписаної Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «ОЛІС ЛТД» (ЄДРПОУ 20478063);

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 13.06.2022, виписану Фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «ОЛІС ЛТД» (ЄДРПОУ 20478063) з дати подання її на реєстрацію Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 );

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області № 8830080/2686600598 від 18.05.2023 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 15.06.2022, виписаної Фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «ОЛІС ЛТД» (ЄДРПОУ 20478063);

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 15.06.2022, виписану Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «ОЛІС ЛТД» (ЄДРПОУ 20478063) з дати подання її на реєстрацію Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що протягом травня червня 2022 року у ході співпраці з ТОВ «Оліс ЛТД» позивачем на користь товариства виписано 6 податкових накладних, які на виконання вимог статей 187, 201 ПК України були направлені на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, а саме: № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022. Вказані податкові накладні були прийняті, проте їх реєстрацію зупинено. В обґрунтування зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган зазначив, що відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. У відповідь на викладене позивачем подано пояснення та копії документів на підтвердження реальності господарських операцій, за якими складено податкові накладні. За результатами розгляду пояснень та копій документів відповідачем-1 прийняті оспорювані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022. Позивач не погоджується з такими рішеннями відповідача-1, вважає їх необґрунтованими, немотивованими та таким, що суперечить чинному законодавству. Зазначає, що рішення Комісії контролюючого органу повинно містити, як чітку підставу для зупинення реєстрації ПН/РК, так і чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної. Однак, рішення про зупинення реєстрації податкових накладних не містять належного обґрунтування про те, за якою саме підставою із переліку в пункті 1 Критеріїв господарські операції позивача віднесено до ризикових. Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Вживання податковим органом загального посилання на пункт 1 Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд. Позивач зазначає, що ним надано копії відповідних договорів та всі первинні документи на підтвердження реальності операцій. В свою чергу, оскаржувані рішення не містять жодних пояснень, яких саме документів не вистачило податковому органу для прийняття позитивного рішення на користь платника, не конкретизовано, які саме документи не надано, хоча форма самого рішення має таку графу, обов`язкову для заповнення. Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності. За таких обставин, позивач вважає, що правових підстав для прийняття рішень, що оскаржуються, не було, просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.10.2023 позов залишено без руху та встановлено позивачеві строк - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позову.

30.10.2023 позивачем усунено недоліки позову.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.11.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/25515/23; справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні), а також встановлено відповідачам строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання цієї ухвали для надання суду.

Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи.

20.11.2023 від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області засобами поштового зв`язку надійшов відзив, в якому відповідач-1 позовні вимоги не визнає, вважає їх безпідставними, обґрунтовуючи свою позицію наступним. Позивачем подано до Єдиного реєстру податкових накладних на реєстрацію: 1) податкову накладну від 05.05.2022 № 1 на загальну суму 85000,00грн., у т.ч. ПДВ - 14166,67 грн. щодо реалізації: Фасування олії соняшникової ТМ «OLIS GOLD 1л., на ТОВ «фірма «ОЛІС ЛТД» (код за ЄДРПОУ 20478063); 2) податкову накладну від 06.05.2022 № 2 на загальну суму 335000,00грн., у т.ч. ПДВ 55833,33 грн. щодо реалізації: Фасування олії соняшникової ТМ «OLIS GOLD 1л., на ТОВ «фірма «ОЛІС ЛТД» (код за ЄДРПОУ 20478063); 3) податкову накладну від 09.05.2022 № 3 на загальну суму 200000,00грн, у т.ч. ПДВ - 33333,33 грн. щодо реалізації: Фасування олії соняшникової ТМ «OLIS GOLD 1л., на ТОВ «фірма «ОЛІС ЛТД» (код за ЄДРПОУ 20478063); 4) податкову накладну від 11.05.2022 № 4 на загальну суму 355000,00 грн., у т.ч. ПДВ - 59166,67 грн. щодо реалізації: Фасування олії соняшникової ТМ «OLIS GOLD 1л., на ТОВ «фірма «ОЛІС ЛТД» (код за ЄДРПОУ 20478063). Згідно баз даних ДПС зазначена податкова накладна має статус відмовлено за рішенням Комісії. «Скаргу не задоволено». Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 05.05.2022 №1; від 06.05.2022 №2; від 09.05.2022 № 3; від 11.05.2022 № 4 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 82.92.10, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. За результатами розгляду Комісією ГУ ДПС у Дніпропетровській області документів, наданих ФОП ОСОБА_1 , прийнято рішення від 18.05.2023 №8830079/2686600598, №8830080/2686600598, №8830081/2686600598, №8830082/2686600598, №8830083/2686600598, №8830084/2686600598 у зв`язку з ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній. Також платник подав скаргу на вказані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних. За результатами розгляду скарги від 25.05.2023 комісією центрального рівня прийнято рішення про залишення скарги без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, №2 від 06.05.2022, №3 від 09.05.2022, №4 від 11.05.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін. Відповідач-1 наполягає, що оспорювані рішення правомірні та прийняті у відповідності до вимог законодавства. Щодо позовних вимог про зобов`язання ДПС України зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, відповідачем-1 зауважено, що такі вимоги не підлягають задоволенню, оскільки є втручанням у дискреційні повноваження контролюючого органу.

До відзиву Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області подано заяву про заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження та здійснення розгляду справи в загальному позовному провадженні.

20.11.2023 від Державної податкової служби України надійшов відзив, в якому відповідач-2 позовні вимоги не визнає та просить у задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначає наступне. Позивачем подано до Єдиного реєстру податкових накладних на реєстрацію податкові накладні від 05.05.2022 № 1, від 06.05.2022 № 2, від 09.05.2022 № 3, від 11.05.2022 № 4. За результатами розгляду Комісією ГУ ДПС у Дніпропетровській області документів, наданих ФОП ОСОБА_1 , прийнято рішення від 18.05.2023 № 8830079/2686600598; рішення від 18.05.2023 № 8830081/2686600598; рішення від 18.05.2023 № 8830082/2686600598; рішення від 18.05.2023 № 8830083/2686600598, у зв`язку ненаданням платником податку копій документів, ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній. Платник подав скаргу на рішення про відмову в реєстрації податкової накладної. За результатами розгляду скарги від 25.05.2023 комісією центрального рівня прийнято рішення, згідно із якими скарги залишено без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, №2 від 06.05.2022, №3 від 09.05.2022, №4 від 11.05.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін. Відповідач-2 звертає увагу суду, що після зупинення реєстрації податкових накладних ФОП ОСОБА_1 пояснення направлялися до ГУ ДПС у Дніпропетровській області, а не до Державної податкової служби України. За результатами розгляду повідомлення про надання пояснень та копій документів, Комісією ГУ ДПС В Дніпропетровській області (комісією регіонального рівня) прийняті рішення про відмову в реєстрації податкових накладних. Відповідач-2 зазначає, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Реєстрі, встановлений пунктом 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520. Однак, вказаною нормою не встановлено обов`язок фіскального органу зазначати в квитанції конкретний перелік документів, а лише пропозицію щодо надання документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Натомість обов`язком платника податку є надання повного пакету первинних документів, вичерпний перелік яких встановлений п.14 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Крім того, контролюючий орган не може наперед знати які саме документи наявні у платника податку, адже перелік документів, що супроводжують ту чи іншу господарську операцію, може змінюватися залежно від її особливостей. З викладеного слідує, що платнику надано альтернативу обрання самостійних рішень (надання пояснень та/або документів для реєстрації податкової накладної платник) не обмежуючи його тим самим у поданні виключного переліку документів, а даючи можливість надання наявних документів. Проте, така норма не може допускати формального підходу до надання пояснень та/або документів. Отже, законодавством не встановлено обов`язку контролюючого органу та відповідної процедури конкретизації переліку документів, необхідних для реєстрації податкової накладної. Щодо позовних вимог про зобов`язання зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, відповідачем-2 зауважено, що такі вимоги не підлягають задоволенню, оскільки є фактичним втручанням у дискреційні повноваження контролюючого органу.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.11.2023 відмовлено у задоволенні заяви Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Позивач правом на подання відповіді на відзиви не скористався.

Відповідно до частини п`ятої та восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Згідно з частиною п`ятою статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення у порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Розумність строків є одним із основоположних засад (принципів) адміністративного судочинства відповідно до пункту 8 частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним уважається строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального і процесуального права.

Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

ОСОБА_1 зареєстрований фізичною особою-підприємцем 21.05.1998, про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вчинено запис про включення відомостей про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця; перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області, Правобережна ДПІ (Новокодацький р-н. м. Дніпра); місцезнаходження фізичної особи-підприємця: Україна, 49016, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Міцкевича, буд.26-А.

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань видами економічної діяльності позивача за КВЕД: 01.49 Розведення інших тварин (основний); 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; 01.41 Розведення великої рогатої худоби молочних порід; 01.45 Розведення овець і кіз; 01.46 Розведення свиней; 01.47 Розведення свійської птиці; 10.11 Виробництво м`яса; 10.41 Виробництво олії та тваринних жирів; 10.91 Виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах; 46.23 Оптова торгівля живими тваринами; 46.31 Оптова торгівля фруктами й овочами; 46.32 Оптова торгівля м`ясом і м`ясними продуктами; 46.33 Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 56.10 Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування; 56.30 Обслуговування напоями; 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; 77.12 Надання в оренду вантажних автомобілів; 52.10 Складське господарство; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

З 13.05.2008 позивач є платником податку на додану вартість, індивідуальний податковий номер 2686600598.

26.04.2022 між Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Оліс ЛТД» (замовник) укладено договір № 2604/22 виконання робіт з фасування продукту (а.с.42-43).

Згідно із п.п.1.1 Договору замовник передає виконавцю продукцію, а виконавець зобов`язується, за попередньо погодженим замовленням наданим замовником, виконати роботи, а саме розфасувати її в тару виконавця та передати замовнику фасовану продукцію на умовах передбачених цим Договором, після чого замовник зобов`язується прийняти фасовану продукцію та своєчасно і в повному розмірі провести розрахунок за виконані роботи.

Пунктом 1.2 договору передбачено, що найменування, кількість, та заставна вартість кожної партії продукції визначаються згідно акту приймання-передачі, узгодженого Сторонами.

Загальна сума договору включає в себе суму вартості всіх робіт, виконаних за умовами цього договору та впродовж його дії, що підтверджуються підписаними сторонами актами виконаних робіт (п.3.1 Договору).

Ціна робіт з фасування включає в себе: вартість використаних матеріалів (ПЕТ пляшка, корок двокомпонентний, клей, скотч, стрейч, гофроящик, піддон), усі витрати щодо фасування продукції, тари, упаковки і маркування, транспортного пакування, зберігання, охорони тощо, з урахуванням вартості доставки, податків і зборів, та будь-яких інших витрат. Ціна робіт з фасування продукції з урахуванням ПДВ визначається сторонами у відповідній Специфікації на кожні роботи з фасування, підписаній сторонами, яка з моменту її підписання є невід`ємною частиною даного договору. Одностороння зміна ціни робіт не допускається, у разі необхідності зміни ціни робіт з фасування Сторона підписують нову Специфікацію, після чого попередня Специфікація втрачає силу (п.3.3 Договору).

Порядок розрахунків визначено частиною 4 Договору від 26.04.2022 № 2604/22.

Оплата робіт відбувається шляхом перерахування замовником попередньої оплати в розмірі 70% від вартості робіт згідно відповідної Специфікації на підставі рахунку виконавця, та перерахування залишку 30% вартості робіт впродовж двох банківських днів, які вираховуються з дня підписання Сторонами відповідного акту виконаних робіт (п.4.1 договору).

Замовник здійснює оплату виконаних робіт шляхом перерахування грошових коштів на поточний банківські рахунок виконавця, зазначений у цьому Договорі, на підставі рахунку виконавця(п.4.2 договору).

Моментом виконання замовником своїх зобов`язань по здійсненню розрахунків за виконані роботи є дата списання відповідної суми на з банківського рахунку замовника (п.4.3 договору).

Пунктами 5.3, 5.4. Договору від 26.04.2022 № 2604/22 погоджено, що доставка продукції для фасування та етикеток, картону (гофроящиків) здійснюється транспортом та за рахунок замовника, завантаження продукції та пакувальних матеріалів здійснюється силами та за рахунок замовника, розвантаження силами та рахунок виконавця.

Результатом виконаних робіт за даним договором є фасована продукція в щільно закритій тарі, з якісно наклеєною етикеткою та штрих-кодом, попередньо погодженими сторонами, які передаються виконавцю замовником на підставі акту приймання-передачі фасованої продукції.

Доставка фасованої продукції на склад замовника здійснюється транспортом та за рахунок замовника, завантаження здійснюється фасованої продукції здійснюється силами та за рахунок виконавця, розвантаження силами та за рахунок замовника.

26.04.2022 сторонами Договору №2604/22 від 26.04.2022 укладено Додатки №1 до нього (Специфікації), яким погодили найменування робіт та вартість робіт.

Так, за специфікацією №1 найменування робіт на виконання Договору: фасування олії соняшникової рафінованої TM«OLISGOLD» в ПЕТ пляшку ємністю 1 літр, ціна за одиницю 8,60грн., кількість замовлених робіт 120 000, загальна вартість робіт з урахуванням ПДВ 1 032 000,00 грн.

Відповідно до специфікації №2 найменування робіт: фасування олії соняшникової рафінованої TM«OLISGOLD» в ПЕТ пляшку ємністю 5 літрі, ціна за одиницю 36,00грн., кількість замовлених робіт 4428, загальна вартість робіт з урахуванням ПДВ 159408 грн.

На виконання Договору від 26.04.2022 №2604/22 сторонами були складені та підписані наступні акти прийому-передачі сировини:

-№1 від 19.05.2022 «Олія соняшникова, рафінована, дезодорована, виморожена марки» кількість 30060, оціночною вартістю 1644282 грн.;

-№2 від 19.05.2022 «Олія соняшникова, рафінована, дезодорована, виморожена марки» кількість 24940г, оціночною вартістю 1364218,00 грн.;

-№3 від 01.06.2022 «Олія соняшникова, рафінована, дезодорована, виморожена марки» кількість 25060, оціночною вартістю 1378300 грн.;

-№4 від 01.06.2022 «Олія соняшникова, рафінована, дезодорована, виморожена марки» кількість 24500, оціночною вартістю 1348600 грн.;

-№5 від 06.06.2022 «Олія соняшникова, рафінована, дезодорована, виморожена марки» кількість 24980, оціночною вартістю 1373900,00грн.;

-№6 від 08.06.2022 «Олія соняшникова, рафінована, дезодорована, виморожена марки» кількість 24580, оціночною вартістю 1351900,00грн.;

-№7 від 20.06.2022 «Олія соняшникова, рафінована, дезодорована, виморожена марки» кількість 24680, оціночною вартістю 1357400,00грн.

Відповідно до акту № ОУ-0000001 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.05.2022 виконавцем були проведені роботи з фасування олії соняшникової TM «OLIS GOLD»в ПЕТ пляшку ємністю 1 літр 21690 шт., загальна вартість робіт 155 445 грн. (без ПДВ 20%), .

Відповідно до акту № ОУ-0000003 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 06.06.2022 виконавцем були проведені роботи з фасування олії соняшникової TM «OLIS GOLD»в ПЕТ пляшку ємністю 1 літр 21690 шт., загальна вартість робіт 155 445 грн. (без ПДВ 20%).

Відповідно до акту № ОУ-0000004 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 06.06.2022 виконавцем були проведені роботи з фасування олії соняшникової TM «OLIS GOLD»в ПЕТ пляшку ємністю 1 літр 21690 шт., загальна вартість робіт 155 445 грн. (без ПДВ 20%).

Відповідно до акту № ОУ-0000005 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 08.06.2022 виконавцем були проведені роботи з фасування олії соняшникової TM «OLIS GOLD»в ПЕТ пляшку ємністю 1 літр 21690 шт., загальна вартість робіт 155 445 грн. (без ПДВ 20%).

Відповідно до акту № ОУ-0000006 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 24.06.2022 виконавцем були проведені роботи з фасування олії соняшникової TM «OLIS GOLD» в ПЕТ пляшку ємністю 5 літрів 4581 шт., загальна вартість робіт 137 430 грн. (без ПДВ 20%).

Відповідно до акту № ОУ-0000007 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 23.08.2022 виконавцем були проведені роботи з фасування олії соняшникової TM «OLIS GOLD» в ПЕТ пляшку ємністю 1 літр 21690 шт., загальна вартість робіт 155 445 грн. (без ПДВ 20%).

Відповідно до акту № ОУ-0000008 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 23.08.2022 виконавцем були проведені роботи з фасування олії соняшникової TM «OLIS GOLD» в ПЕТ пляшку ємністю 1 літр 21690 шт., загальна вартість робіт 155 445 грн. (без ПДВ 20%).

Відповідно до акту № ОУ-0000009 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 23.08.2022 виконавцем були проведені роботи з фасування олії соняшникової TM «OLIS GOLD» в ПЕТ пляшку ємністю 5 літрів 4428 шт., загальна вартість робіт 132 840 грн. (без ПДВ 20%).

Між сторонами також підписано Звіти про перероблену сировину №1 від 30.05.2022, №3 від 06.09.2022, №3 від 06.06.2022, №4 від 06.06.2022, №5 від 08.06.2022, №6 від 24.06.2022, №7 від 23.06.2022, №8 від 23.08.2022, №9 від 23.08.2022.

На дату виникнення податкових зобов`язань позивачем було оформлено та подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №1 від 05.05.2022 на загальну суму 85 000 грн., у тому числі ПДВ 14 166,67 грн. (а.с.30).

Податкова накладна №1 від 05.05.2022 була прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції №9057083300 від 31.05.2022 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №1 від 05.05.2022 (а.с.31):

«Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 05.05.2022 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 82.92.10, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»=14.8045%, «P»=0».

На дату виникнення податкових зобов`язань позивачем було оформлено та подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №2 від 06.05.2022 на загальну суму 335000 грн., у тому числі ПДВ 55 833,33 грн. (а.с.32).

Податкова накладна №2 від 06.05.2022 була прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції №9057084037 від 31.05.2022 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №2 від 06.05.2022 (а.с.33):

«Відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 06.05.2022 №2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 82.92.10, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»=14.8045%, «P»=0.».

На дату виникнення податкових зобов`язань позивачем було оформлено та подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №3 від 09.05.2022 на загальну суму 200 000 грн., у тому числі ПДВ 33 333,33 грн. (а.с.34).

Податкова накладна №3 від 09.05.2022 була прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції №9057087784 від 31.05.2022 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №3 від 09.05.2022 (а.с.35):

«Відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 09.05.2022 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 82.92.10, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»=14.8045%, «P»=0.».

На дату виникнення податкових зобов`язань позивачем було оформлено та подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №4 від 11.05.2022 на загальну суму 355 000 грн., у тому числі ПДВ 59 166,67 грн. (а.с.36).

Податкова накладна №4 від 11.05.2022 була прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції №9057059837 від 31.05.2022 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №4 від 11.05.2022 (а.с.37):

«Відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 11.05.2022 №4 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 82.92.10, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»=14.8045%, «P»=0.».

На дату виникнення податкових зобов`язань позивачем було оформлено та подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №1 від 13.06.2022 на загальну суму 200 000 грн., у тому числі ПДВ 33 333,33 грн. (а.с.38).

Податкова накладна №1 від 13.06.2022 була прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції №9104920194 від 30.06.2022 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №1 від 13.06.2022 (а.с.39):

«Відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 13.06.2022 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 82.92.10, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»= .0000%, «P»=0.».

На дату виникнення податкових зобов`язань позивачем було оформлено та подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №2 від 15.06.2022 на загальну суму 200 000 грн., у тому числі ПДВ 33 333,33 грн. (а.с.40).

Податкова накладна №2 від 15.06.2022 була прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції №9104915003 від 30.06.2022 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №2 від 15.06.2022 (а.с.41):

«Відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 15.06.2022 №2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 82.92.10, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»= .0000%, «P»=0.».

05.05.2023 Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 надіслано засобами електронного зв`язку повідомлення №1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних та копії документів по податковим накладним, реєстрацію яких було зупинено (кількість додатків 99).

09.05.2023 Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області сформовані Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №8770461/2686600598 до податкової накладної №1 від 05.05.2022, №8770462/2686600598 до податкової накладної №4 від 11.05.2022, №8770463/2686600598 до податкової накладної №2 від 15.06.2022, №8770464/2686600598 до податкової накладної №2 від 06.05.2022, №8770465/2686600598 до податкової накладної №3 від 09.05.2022, №8770466/2686600598 до податкової накладної №1 від 13.06.2022, в яких зазначено про необхідність надання документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити); первинних документів щодо транспортування продукції; актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки; первинних документів щодо транспортування продукції, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності типових форм та галузевої специфіки.

В графі «додаткова інформація» зазначено: платником до податкових накладних не надано (акти приймання-передачі та транспортування товару для фасування, акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) надані не в повному обсязі.

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 18.05.2023 №8830079/2686600598 (а.с.137) було відмовлено в реєстрації податкової накладної №4 від 11.05.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з: ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

В графі «додаткова інформація (зазначити конкретні документи)»: інформація відсутня.

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 18.05.2023 №8830080/2686600598 (а.с.138) було відмовлено в реєстрації податкової накладної №2 від 15.06.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з: ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

В графі «додаткова інформація (зазначити конкретні документи)»: інформація відсутня.

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 18.05.2023 №8830081/2686600598 (а.с.139) було відмовлено в реєстрації податкової накладної №2 від 06.05.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з: ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

В графі «додаткова інформація (зазначити конкретні документи)»: інформація відсутня.

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 18.05.2023 №8830082/2686600598 (а.с.140) було відмовлено в реєстрації податкової накладної №1 від 05.05.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з: ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

В графі «додаткова інформація (зазначити конкретні документи)»: інформація відсутня.

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 18.05.2023 №8830083/2686600598 (а.с.141) було відмовлено в реєстрації податкової накладної №3 від 09.05.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з: ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

В графі «додаткова інформація (зазначити конкретні документи)»: інформація відсутня.

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 18.05.2023 №8830084/2686600598 (а.с.142) було відмовлено в реєстрації податкової накладної №1 від 13.06.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з: ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

В графі «додаткова інформація (зазначити конкретні документи)»: інформація відсутня.

Не погодившись з рішеннями №8830082/2686600598 від 18.05.2023, №8830081/2686600598 від 18.05.2023, №8830083/2686600598 від 18.05.2023, №830079/2686600598 від 18.05.2023, № 8830084/2686600598 від 18.05.2023, №8830080/2686600598 від 18.05.2023 позивачем подані скарги, до яких додатково надані документи.

Рішеннями за результатами розгляду скарг №47740/2686600598/2 від 02.06.2023, №47739/2686600598/2 від 02.06.2023, №47730/2686600598/2 від 02.06.2023, №47729/2686600598/2 від 02.06.2023, №47732/2686600598/2 від 02.06.2023, №47747/2686600598/2 від 02.06.2023 скарги позивача залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 05.05.2022, №2 від 06.05.2022, №3 від 09.05.2022, №4 від 11.05.2022, №1 від 13.06.2022, №2 від 15.06.2022 без змін з підстав: ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Вважаючи протиправними рішення про відмову у реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).

Підпунктами 16.1.2, 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України встановлено, що платник податків зобов`язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пункту 36.1 статті 36 ПК України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

За приписами абзаців «а», «б» пункту 185.1 статті 185 ПК України (в редакції, чинній на момент спірних відносин) об`єктом оподаткування є операції платників податку з:

постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;

постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

В абзаці першому пункту 201.1 статті 201 ПК України зазначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з абзацами першим, другим пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абзац 5 пункту 201.10 статті 201 ПК України).

Згідно з абзацами 9-11 пункту 201.10 статті 201 ПК України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Відповідно до абзацу 13 пункту 201.10 статті 201 ПК України, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних регламентований Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі - Порядок №1246).

Відповідно до пункту 2 Порядку № 1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Відповідно до пунктів 12-15 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДПС.

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165 та Порядок розгляду скарги, відповідно у редакції на час спірних відносин).

За положенням пункту 5 Порядку № 1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Згідно із пунктом 6 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Відповідно до пунктів 7 - 9 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет.

Платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет.

При цьому, Додатком 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість.

Додатком 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено Критерії ризиковості здійснення операцій.

Так, згідно з пунктом 1 Додатку 3 Порядку № 1165 Критерії ризиковості здійснення операцій є: відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

За приписами пункту 10 Порядку № 1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно з пунктом 11 Порядку № 1165, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

В ході судового розгляду встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивачем були подані на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022, які були прийняті, про що свідчать квитанції, проте реєстрацію зупинено.

У вказаних квитанціях наведені такі підстави для зупинення реєстрації податкових накладних - коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 82.92.10 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Водночас, контролюючим органом порушено принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень, оскільки рішення про зупинення реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022 містять лише загальне посилання на п.1 Критеріїв ризиковості операцій.

Суд зауважує, що зупинення реєстрації податкової накладної за п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відбувається у разі одночасного дотримання вказаних у ньому умов.

Однак, з рішень про зупинення реєстрації вказаних податкових накладних не вбачається обґрунтувань підстав та причин віднесення відповідної операції за податковими накладними № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022 до п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Відповідного не наведено в оспорюваних рішеннях та не доведено відповідачами належними засобами доказування.

При цьому, суд звертає увагу, що в силу положень пункту 11 Порядку №1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної в обов`язковому порядку зазначається не лише сам критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, а й вказується розрахований показник за кожним критерієм, якому відповідає платник податку.

У квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022 даних про розрахунковий показник критерію ризиковості здійснення операцій не наведений.

Натомість в якості додаткового показника зазначені такі показники, як: «D та «Р». Однак, такі показники не є прийнятним, оскільки розрахункові величини D та P - є ознаками, відповідно до яких перевіряються подані на реєстрацію податкові накладні саме до початку проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації. Тобто ці величини за жодних умов не можуть вважатися показниками критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Окрім того, контролюючим органом у вказаних квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022 не було вказано, які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація цих податкових накладних стала можливою, що також свідчить про невідповідність сформованих квитанцій вимогам до таких, що визначені пунктом 11 Порядку №1165.

Суд зауважує, що контролюючий орган має конкретизувати перелік документів, необхідних для виконання покладених на нього функцій, для того, щоб платник податку чітко розумів адресовану йому вимогу.

Пред`явлення контролюючим органом до платника податків загальної вимоги про надання документів без їх конкретизації та без посилання на відповідну норму права виключає можливість такого органу в подальшому застосовувати до такого платника податків негативні наслідки, пов`язані із ненаданням певного документу.

У випадку не конкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб`єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.

Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 22.07.2019 у справі №815/2985/18 (адміністративне провадження №К/9901/14651/19).

Таким чином, з метою забезпечення визначеності у податковому правозастосуванні та зважаючи на необхідність застосування принципу належного урядування при здійсненні суб`єктами владних повноважень своїх функцій, контролюючий орган в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування повинен здійснювати не лише загальне посилання на певний пункт Критеріїв ризиковості, а містити в собі вичерпний перелік документів, які необхідно подати платнику податків.

Незважаючи на те, що рішення (квитанції) про зупинення реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022 не є предметом розгляду в рамках даного спору, суд вважає за необхідне відзначити, що такі рішення податкового органу не містять в собі вичерпного переліку документів, які необхідно подати платнику податків, тому за встановлених обставин є необґрунтованими.

Недотримання контролюючим органом вимог законодавства на етапі зупинення реєстрації податкової накладної щодо оформлення квитанції прямо вказує на те, що рішення, яке прийняте на наступному етапі, тобто рішення Комісії про відмову у реєстрації такої податкової накладної, є протиправним.

Наказом Міністерства фінансів України №520 від 12.12.2019, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 року за № 1245/34216, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520 в редакції на час спірних відносин), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку № 520 передбачено, що прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, та може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

При цьому, відповідно до пунктів 6-7 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01 червня 2020 року № 261).

Згідно з пунктом 9 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.

Відповідно до пунктів 10-12 Порядку №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

За таких обставин, рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі приймається комісією регіонального рівня за результатами розгляду інформації (пояснень) та копій наданих документів платника податку. При цьому, рішення комісії контролюючого органу повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

Судом встановлено та відповідачами дана обставина не заперечується, що з метою реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022 до контролюючого органу позивачем повідомленням №1 від 05.05.2023 надавались пояснення щодо заблокованих податкових накладних з копіями документів (кількість додатків - 99), а.с.160. Крім цьому, до скарг на рішення про відмову у реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022 позивачем додатково надавались пояснення та копії первинних документів (а.с.189,191,193,195,197,199).

Однак, оспорювані рішення від 18.05.2023 №8830079/2686600598, №8830080/2686600598, №8830081/2686600598, №8830082/2686600598, №8830083/2686600598, №8830084/2686600598 не містять мотивів відхилення наданих позивачем пояснень та документів.

Суд зазначає, що за результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня приймає або рішення про реєстрацію податкової накладної, або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.

У спірному випадку відповідачем-1 за результатами поданих позивачем документів направлені повідомлення від 09.05.2023 №8770461/2686600598, №8770462/2686600598, №8770463/2686600598, №8770464/2686600598, №8770465/2686600598, №8770466/2686600598.

При цьому, суд звертає увагу, що контролюючим органом всупереч формі самого повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень/документів від 09.05.2023 у переліку зазначених документів не позначено, які за результатом розгляду поданих позивачем пояснень та документів не подані платником.

Щодо зазначення в графі «додаткова інформація» повідомлення про те, що «платником до податкових накладних не надано (акти приймання-передачі та транспортування товару для фасування, акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) надані не в повному обсязі», суд зазначає, що матеріалами справи підтверджено надання переліку первинних документів до повідомлення та до скарг, водночас відповідачами не наведено обґрунтувань, чому вказані документи не враховані контролюючим органом на наявності доказів про їх подання позивачем.

У рішеннях про відмову в реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022 зазначено лише загальне твердження про ненадання/часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

При цьому, не зазначено, які документи надані платником та враховані контролюючим органом, а які не надано, та не обґрунтовано, чому відсутність ненаданих документів унеможливлює реєстрацію податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022.

Поряд з цим, суд звертає увагу, що у контролюючого органу станом на час розгляду комісією документів були письмові пояснення позивача з доданими первинними документами, які платником долучено з метою підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022, в тому числі з урахуванням повідомлень від 09.05.2023.

Однак, контролюючий орган будь-якої оцінки вказаним у поясненнях обставинам не надав, жодних перевірок позивача з метою підтвердження чи спростування інформації, зазначеної позивачем, не проводив, оспорювані рішення не містять мотивів не врахування наданих позивачем пояснень та долучених первинних документів, тому суд вважає необ`єктивним та необґрунтованим твердження відповідачів щодо правомірності оспорюваних рішень про відмову у реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022.

При цьому, суд наголошує, що у цій справі не надається оцінка реальності здійснення господарської операції, на підставі якої позивачем складені вказані податкові накладні, оскільки це питання має досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

За таких обставин, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів щодо проведення господарської операції між позивачем та його контрагентом, а також те, що первинні документи разом із поясненнями надавались контролюючому органу, достатність яких для прийняття рішення про реєстрацію вказаних податкових накладних не спростована відповідачами, враховуючи також встановлену судом необґрунтованість зупинення реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022, суд дійшов висновку, що відмовляючи у їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідач-1 діяв протиправно.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини другої статті 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень полягає у тому, щоб рішення було прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Європейський Суд з прав людини у рішенні по справі Суомінен проти Фінляндії (Suominenv. Finland), № 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року, вказує, що орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Верховний Суд у постанові від 23.10.2018 у справі №822/1817/18 зазначив, що загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Невиконання ж податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Рішення комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про відмову в реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022 є актами індивідуальної дії, водночас не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості, та породжують неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації прав або виконання обов`язку позивача виконати юридичне волевиявлення суб`єкта владних повноважень.

З огляду на викладене, з урахуванням наведених законодавчих норм, висновків Верховного Суду та встановлених обставин, суд вважає, що рішення від 18.05.2023 № 8830079/2686600598, №8830080/2686600598, №8830081/2686600598, №8830082/2686600598, №8830083/2686600598, №8830084/2686600598 про відмову в реєстрації податкових накладних № 4 від 11.05.2022, № 2 від 15.06.2022, № 2 від 06.05.2022, № 1 від 05.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 1 від 13.06.2022 не відповідають критеріям, визначених частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки винесені відповідачем-1 не у спосіб, передбачений законодавством, та не обґрунтовані, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, тому є протиправними та підлягають скасуванню.

Щодо позовних вимог про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати наведені податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання на реєстрацію, суд зазначає наступне.

Положенням підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Згідно з пунктами 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Враховуючи встановлену судом протиправність прийнятих відповідачем-1 рішень про відмову в реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних та відсутність законодавчо закріплених перешкод для їх реєстрації, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача у спірних правовідносинах є саме зобов`язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН наведені податкові накладні датою їх подання на реєстрацію.

При цьому, суд зазначає, що зобов`язання відповідача-2 вчинити дії по реєстрації наведених податкових накладних в судовому порядку не може бути розцінене як втручання суду в дискреційні повноваження відповідача, оскільки відповідачем-1 вже було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкових накладних № 1 від 05.05.2022, № 2 від 06.05.2022, № 3 від 09.05.2022, № 4 від 11.05.2022, № 1 від 13.06.2022, № 2 від 15.06.2022, тобто було вирішено віднесене до його повноважень питання на власний розсуд. В свою чергу, суд при перевірці правомірності прийняття відповідачем оскаржуваних рішень на відповідність критеріям, визначеним у статті 2 КАС України, не перебираючи на себе повноважень відповідного органу, вправі покласти на суб`єкта владних повноважень зобов`язання вчинити певні дії з метою захисту (відновлення) порушених прав та інтересів позивача.

В даному випадку, зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати вказані податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання на реєстрацію є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права.

Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з`ясування всіх обставин у справі, відповідно до якого розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Суд зазначає, що відповідачами як суб`єктами владних повноважень не доведено правомірності своїх дій (рішення) у спірних правовідносинах.

Враховуючи викладене, на підставі оцінки поданих доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи та системного аналізу положень законодавства України, суд дійшов до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у сумі 16 104,00 грн.

З огляду на викладене, сплачений позивачем судовий збір за подачу даного позову до суду підлягає стягненню з відповідачів за рахунок бюджетних асигнувань.

Керуючись статтями 2, 9, 73-78, 90, 139 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-а), Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-а) від 18.05.2023 №8830079/2686600598 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №4 від 11.05.2022.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) від 11.05.2022 №4 датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-а) від 18.05.2023 №8830080/2686600598 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №2 від 15.06.2022.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) від 15.06.2022 №2 датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-а) від 18.05.2023 №8830081/2686600598 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №2 від 06.05.2022.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) від 06.05.2022 №2 датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-а) від 18.05.2023 №8830082/2686600598 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №1 від 05.05.2022.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) від 05.05.2022 №1 датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-а) від 18.05.2023 №8830083/2686600598 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №3 від 09.05.2022.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 )від 09.05.2022 №3 датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-а) від 18.05.2023 №8830084/2686600598 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №1 від 13.06.2022.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 )від 13.06.2022 №1 датою її подання на реєстрацію.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-а) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 8052,00грн. (вісім тисяч п`ятдесят дві гривні 00 копійок).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 8052,00 грн. (вісім тисяч п`ятдесят дві гривні 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду оскаржується шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.М. Бухтіярова

Дата ухвалення рішення15.01.2024
Оприлюднено18.01.2024
Номер документу116327396
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів